Martin Frýdek (Sparta) . Jediný hráč Sparty, který ve Zlatém míči dostal alespoň jeden hlas. Letenským podzim vůbec nevyšel, Martin Frýdek však patřil k tomu lepšímu, co rudý tým dokázal nabídnout. Šestadvacetiletý univerzál, jenž patří i do širšího kádru české reprezentace, dal i jeden gól, po příchodu Martina Haška jej ale čeká boj o místo. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Aleš Hruška (Plzeň).  Dalším hráčem Plzně na seznamu je Aleš Hruška. Ten během podzimu vytlačil z brány dosavadní jedničku Matúše Kozáčika a stal se oporou mezi třemi tyčemi. Velmi dobré výkony předváděl i v Lize mistrů, parádní zápas odchytal například na půdě Realu Madrid, a Vrba na jeho postavení nemá důvod cokoliv měnit. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 David Lischka (Jablonec) . Ještě loňskou sezonu zahájil na hostování v Karviné, pak se ale vrátil do Jablonce, vybojoval si místo v sestavě a na podzim už patřil k lídrům severočeského týmu. V lize se vypracoval do role jednoho z nejlepších stoperů a nyní je před ním další výzva – jak se prosadí po přestupu do Sparty? Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Petrák (Norimberk).  Šestadvacetiletý záložník v roce 2014 opustil Slavii a hraje za Norimberk. Letos má na kontě už 15 startů v Bundeslize, nastupuje v základní sestavě a na podzim se dokonce poprvé dostal do reprezentační nominace. Tomu se říká slušný půlrok. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

I poslední místo se počítá. Šest hráčů, kteří ve Zlatém míči získali aspoň jeden hlas

Být na poslední příčce, to není moc lichotivý výsledek. Ovšem existují ankety, kde se i místo na konci žebříčku počítá. Třeba Zlatý míč.

Ve Zlatém míči, v němž se soutěží o nejlepšího českého fotbalistu, v polovině kraluje Tomáš Vaclík, který získal 618 hlasů. Druhý je Pavel Kadeřábek, třetí Bořek Dočkal. V anketě Klubu sportovních novinářů bodovalo celkově 49 fotbalistů. Šest z nich získalo jeden jediný hlas. Tušíte, na koho si hlasující vzpomněli? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Aleš Čermák (Plzeň)

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Plzeň má ve Zlatém míči poměrně bohaté zastoupení. Jeden hlas dostal i bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky Aleš Čermák, jenž těžil ze zranění Daniela Koláře a od Pavla Vrby dostával hodně prostoru jak v domácí soutěži, tak v Lize mistrů. Na západě Čech od něj ale čekají ještě trochu víc, než jeden ligový gól.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Martin Frýdek (Sparta)

Martin Frýdek Sparta Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Jediný hráč Sparty, který ve Zlatém míči dostal alespoň jeden hlas. Letenským podzim vůbec nevyšel, Martin Frýdek však patřil k tomu lepšímu, co rudý tým dokázal nabídnout. Šestadvacetiletý univerzál, jenž patří i do širšího kádru české reprezentace, dal i jeden gól, po příchodu Martina Haška jej ale čeká boj o místo.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Aleš Hruška (Plzeň)

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Dalším hráčem Plzně na seznamu je Aleš Hruška. Ten během podzimu vytlačil z brány dosavadní jedničku Matúše Kozáčika a stal se oporou mezi třemi tyčemi. Velmi dobré výkony předváděl i v Lize mistrů, parádní zápas odchytal například na půdě Realu Madrid, a Vrba na jeho postavení nemá důvod cokoliv měnit.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

David Lischka (Jablonec)

David Lischka.jpg

Ještě loňskou sezonu zahájil na hostování v Karviné, pak se ale vrátil do Jablonce, vybojoval si místo v sestavě a na podzim už patřil k lídrům severočeského týmu. V lize se vypracoval do role jednoho z nejlepších stoperů a nyní je před ním další výzva – jak se prosadí po přestupu do Sparty?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Ondřej Petrák (Norimberk)

Ondřej Petrák Norimberk 2.jpg

Šestadvacetiletý záložník v roce 2014 opustil Slavii a hraje za Norimberk. Letos má na kontě už 15 startů v Bundeslize, nastupuje v základní sestavě a na podzim se dokonce poprvé dostal do reprezentační nominace. Tomu se říká slušný půlrok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jan Sýkora (Slavia)

Jan Sýkora  Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Sparta s Plzní má mezi nejlepšími své zastoupení i Slavia. Na seznam se dostal také Jan Sýkora, jenž během podzimu bojoval v silné konkurenci o místo v sestavě. Nakonec naskočil do dvanácti ligových zápasů, vstřelil jeden gól a přidal tři nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud