Henrik Lundqvist (New York Rangers, Švédsko).  Dlouhodobě je jedním z nejlepších gólmanů planety. Ve sbírce má má zlato z roku 2017, ale i další dvě stříbra. Sedmatřicetiletý Henrik Lundqvist je také olympijským vítězem z Turína a neotřesitelnou jedničkou New Yorku Rangers. Letos však v NHL odchytal jen 52 zápasů a nyní si chce zlepšit chuť na světovém šampionátu. Foto: Profimedia.cz
 Matt Murray (Pittsburgh Penguins, Kanada) . Čtyřiadvacetiletý Matt Murray by měl být kanadskou jedničkou. V NHL debutoval v sezoně 2015/16, v základní části tehdy zasáhl do 13 zápasů a dalších 21 startů přidal v play-off, ve kterém s Pittsburghem získal Stanley Cup. V následujícím ročníku přidal další a poté se stal jedničkou Penguins. V letošní sezoně ale neprošel přes první kolo play-off a teď účastníka Světového poháru čeká premiéra na mistrovství světa. Foto: Profimedia.cz
 Cory Schneider (New Jersey Devils, USA).  Velmi silný tým přiveze na šampionát tým USA. Brankářskou jedničkou by měl být Cory Schneider, jenž od roku 2013 chytá za New Jersey. V letošním ročníku však za Devils odchytal jen 26 zápasů a osm startů si připsal na farmě v AHL. Úspěšností zákroků se dostal jen lehce nad 90% a v průměru inkasoval více než tři góly na zápas. Jak se mu povede na Slovensku? Foto: Profimedia.cz
 Andrej Vasilevskij (Tampa Bay Lightning, Rusko).  Tampa Bay suverénně ovládla základní část letošního ročníku NHL, jenže v play-off se pakovala už po čtyřech zápasech. Pevnou jedničkou Blesků byl čtyřiadvacetiletý Andrej Vasilevskij, který se nyní chystá na svůj třetí šampionát. V roce 2014 získal zlato, o tři roky později bronz. Přidá letos další cenný kov? Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy zpoza Atlantiku. 5 špičkových gólmanů z NHL, kteří jedou na mistrovství světa

Český tým má v nominaci na světový šampionát několik posil z NHL, žádný gólman ze zámořské soutěže ale Říhův soubor prozatím neposílil. Na rozdíl od dalších týmů.

David Rittich se omluvil kvůli zranění, Carolina s Petrem Mrázkem postoupila do semifinále NHL a Michal Neuvirth toho letos moc neodchytal. Teoreticky by tak mohl dorazit ještě Pavel Francouz, jenž si letos připsal dva starty za Colorado. V akci se ale představí jiní. Jména pěti špičkových gólmanů z NHL, kteří budou chytat na mistrovství světa, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Carter Hart (Philadelphia Flyers, Kanada)

Carter Hart.jpg

V bráně Philadelphie se letos protočila řada gólmanů. Nejvíce startů si připsal Carter Hart, jenž patřil k nejvýraznějším objevům ročníku. Teprve dvacetiletý brankář během své premiéry v NHL rozhodně nezklamal a nakonec odchytal 31 zápasů. Startoval už na dvou juniorských šampionátech, teď ho čeká premiéra mezi dospělými.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Henrik Lundqvist (New York Rangers, Švédsko)

Henrik Lundqvist 2.jpg

Dlouhodobě je jedním z nejlepších gólmanů planety. Ve sbírce má má zlato z roku 2017, ale i další dvě stříbra. Sedmatřicetiletý Henrik Lundqvist je také olympijským vítězem z Turína a neotřesitelnou jedničkou New Yorku Rangers. Letos však v NHL odchytal jen 52 zápasů a nyní si chce zlepšit chuť na světovém šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matt Murray (Pittsburgh Penguins, Kanada)

Matt Murray 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý Matt Murray by měl být kanadskou jedničkou. V NHL debutoval v sezoně 2015/16, v základní části tehdy zasáhl do 13 zápasů a dalších 21 startů přidal v play-off, ve kterém s Pittsburghem získal Stanley Cup. V následujícím ročníku přidal další a poté se stal jedničkou Penguins. V letošní sezoně ale neprošel přes první kolo play-off a teď účastníka Světového poháru čeká premiéra na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Cory Schneider (New Jersey Devils, USA)

Cory Schneider 2.jpg

Velmi silný tým přiveze na šampionát tým USA. Brankářskou jedničkou by měl být Cory Schneider, jenž od roku 2013 chytá za New Jersey. V letošním ročníku však za Devils odchytal jen 26 zápasů a osm startů si připsal na farmě v AHL. Úspěšností zákroků se dostal jen lehce nad 90% a v průměru inkasoval více než tři góly na zápas. Jak se mu povede na Slovensku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Andrej Vasilevskij (Tampa Bay Lightning, Rusko)

Andrej Vasilevskij Tampa.jpg

Tampa Bay suverénně ovládla základní část letošního ročníku NHL, jenže v play-off se pakovala už po čtyřech zápasech. Pevnou jedničkou Blesků byl čtyřiadvacetiletý Andrej Vasilevskij, který se nyní chystá na svůj třetí šampionát. V roce 2014 získal zlato, o tři roky později bronz. Přidá letos další cenný kov?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud