Alexander Bah   Dánský obránce je ve Slavii sice jen krátce, už ale stihl pořádně zaujmout. Alexander Bah se blýskl v obou duelech proti Leicesteru a dokonce se dostal do sestavy kola Evropské ligy. V Edenu se stal plnohodnotnou náhradou za Vladimíra Coufala, který už válí v Premier League. Vydá se tam i třiadvacetiletý Bah?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu   Na podzim nebyl v ideální formě a Slavia řešila i možné nabídky na jeho odchod. Nejdražší hráč v ligové historii ale zůstal v Edenu a na jaře se dostal do skvělé pohody. V obou duelech s Leicesterem patřil k nejlepším hráčům na hřišti a anglické kluby hodně zaujal. Už před lety jej údajně vábila třeba Chelsea.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka   Pravda, zápasy s Leicesterem mu úplně nesedly. Peter Olayinka se snažil, dřel, nebyl ale tak nebezpečný, jak by si přál. Ovšem kdo jeho výkony sleduje déle, tak ví, čeho všeho je schopný. Už zaujal AS Řím, Stuttgart nebo Leverkusen. A údajně po něm pošilhávají také v Premier League.  Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Abdallah Sima   Největší hvězda současné Slavie? Ano, Abdallah Sima. Devatenáctiletá kometa ze Senegalu začala zářit na podzim a ve skvělých výkonech pokračuje i nyní. V zimě jej údajně lákal Arsenal, pak se mluvilo také o West Hamu a nyní prý zaujal i Everton. Je dost možné, že v létě z Edenu odejde. Bude to ale pořádně drahé.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy z Edenu září. Čtyři cizinci Slavie, kteří by mohli zamířit do Premier League

Fotbalová Slavia jede. Míří ke třetímu ligovému titulu v řadě a září i na evropské scéně, kde ze hry vyřadila Leicester. Není divu, že je o slávistické hvězdy v Evropě zájem.

Abdallah Sima Leicester.jpg

Parádní vystoupení Slavie proti Leicesteru nezůstalo bez povšimnutí. Naopak, v Anglii se o sešívaném týmu hodně mluví. Už dříve totiž odešli z Edenu do Premier League Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem a podle nejrůznějších spekulací se v nejlepší fotbalové lize světa zajímají také o další opory sešívané družiny - a to včetně čtyř cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Alexander Bah 

Alexander Bah Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dánský obránce je ve Slavii sice jen krátce, už ale stihl pořádně zaujmout. Alexander Bah se blýskl v obou duelech proti Leicesteru a dokonce se dostal do sestavy kola Evropské ligy. V Edenu se stal plnohodnotnou náhradou za Vladimíra Coufala, který už válí v Premier League. Vydá se tam i třiadvacetiletý Bah? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim nebyl v ideální formě a Slavia řešila i možné nabídky na jeho odchod. Nejdražší hráč v ligové historii ale zůstal v Edenu a na jaře se dostal do skvělé pohody. V obou duelech s Leicesterem patřil k nejlepším hráčům na hřišti a anglické kluby hodně zaujal. Už před lety jej údajně vábila třeba Chelsea. 

Pokračování 4 / 5

Peter Olayinka 

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Pravda, zápasy s Leicesterem mu úplně nesedly. Peter Olayinka se snažil, dřel, nebyl ale tak nebezpečný, jak by si přál. Ovšem kdo jeho výkony sleduje déle, tak ví, čeho všeho je schopný. Už zaujal AS Řím, Stuttgart nebo Leverkusen. A údajně po něm pošilhávají také v Premier League. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Abdallah Sima 

Abdallah Sima Slavia 2.jpg

Největší hvězda současné Slavie? Ano, Abdallah Sima. Devatenáctiletá kometa ze Senegalu začala zářit na podzim a ve skvělých výkonech pokračuje i nyní. V zimě jej údajně lákal Arsenal, pak se mluvilo také o West Hamu a nyní prý zaujal i Everton. Je dost možné, že v létě z Edenu odejde. Bude to ale pořádně drahé. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud