Vítek Vaněček (Washington Capitals)   Petr Mrázek si letos připsal čtyři starty, David Rittich tři a Pavel Francouz v akci ještě nebyl. Nejvíc prostoru z českých gólmanů překvapivě dostává Vítek Vaněček, jenž se zabydlel v bráně Washingtonu. Ve své premiérové sezoně v NHL zatím zasáhl do 13 zápasů, vychytal sedm výher a úspěšností zákroků se blíží k 91%.  Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (Detroit Red Wings)   Tady není o čem přemýšlet. Filip Hronek válel už na extraligových kluzištích a velmi dobrou formu si přenesl i do NHL. Ofenzivně laděný bek Detroitu sice čeká na první letošní gól, na kontě už má ale devět asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)   V loňské sezoně si sáhl na Stanley Cup, poté ale nevěděl, co s ním bude dál. Jan Rutta však nakonec podepsal novou smlouvu s Tampou Bay a v kádru úřadujících šampionů NHL má velmi důležitou roli. Na ledě tráví hodně času a v dosavadních čtrnácti startech si připsal i tři asistence.  Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)  Jeden z nejlepších nováčků uplynulé sezony NHL se letos rozjížděl trochu pomaleji a v úvodních třech zápasech nebodoval. Pak se ale dostal do tempa, teď má na kontě už pět branek, ke kterým přidal devět asistencí a je nejproduktivnějším českým hráčem soutěže.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Hvězdy v zámoří. Podívejte se, jak vypadá český All-Star tým úvodního měsíce NHL

Do letošního ročníku NHL, který má za sebou několik úvodních týdnů, dosud zasáhlo 28 českých hokejistů. Kteří z nich byli vidět nejvíc?

Bez názvu.jpg

Nový ročník NHL odstartoval v polovině ledna a ze svého kalendáře tak ukrojil už více než měsíc. A čeští hokejisté během něj byli pořádně vidět. Komu se zatím dařilo nejvíc? Sestavili jsme český All-Star tým, jehož podobu najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Vítek Vaněček (Washington Capitals) 

Vítek Vaněček Washington.jpg

Petr Mrázek si letos připsal čtyři starty, David Rittich tři a Pavel Francouz v akci ještě nebyl. Nejvíc prostoru z českých gólmanů překvapivě dostává Vítek Vaněček, jenž se zabydlel v bráně Washingtonu. Ve své premiérové sezoně v NHL zatím zasáhl do 13 zápasů, vychytal sedm výher a úspěšností zákroků se blíží k 91%. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Tady není o čem přemýšlet. Filip Hronek válel už na extraligových kluzištích a velmi dobrou formu si přenesl i do NHL. Ofenzivně laděný bek Detroitu sice čeká na první letošní gól, na kontě už má ale devět asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) 

Jan Rutta SC 2.jpg

V loňské sezoně si sáhl na Stanley Cup, poté ale nevěděl, co s ním bude dál. Jan Rutta však nakonec podepsal novou smlouvu s Tampou Bay a v kádru úřadujících šampionů NHL má velmi důležitou roli. Na ledě tráví hodně času a v dosavadních čtrnácti startech si připsal i tři asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) 

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Jeden z nejlepších nováčků uplynulé sezony NHL se letos rozjížděl trochu pomaleji a v úvodních třech zápasech nebodoval. Pak se ale dostal do tempa, teď má na kontě už pět branek, ke kterým přidal devět asistencí a je nejproduktivnějším českým hráčem soutěže. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Žralokům se letos nedaří, Tomáš Hertl je ale v úvodu sezony ve velmi dobré formě. Sedmadvacetiletý centr San Jose je tahounem celé organizace a na kontě má už deset bodů za šest branek a čtyři asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

David Pastrňák (Boston Bruins) 

David Pastrňák 21 2.jpg

V loňské sezoně se společně s Alexandrem Ovečkinem stal nejlepším střelcem NHL, do letošního ročníku ale vinou zdravotních problémů vstoupil později. To ho však nezastavilo, naopak, David Pastrňák opět válí a v osmi zápasech posbíral už 11 (6+5) bodů. V duelu s Philadelphií se blýskl dokonce hattrickem. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud