Roman Turek (2000)  V roce 2000, v jubilejním padesátém Utkání hvězd, které se odehrálo v Torontu, měl být prvním gólmanem světového výběru Dominik Hašek. Jenže „Dominator“ se zranil a jeho místo mezi tyčemi zaujal Roman Turek, jenž v té době hájil branku St. Louis. Turek byl v zahajovací formaci s Jaromírem Jágrem, do hry zasáhli také Petr Svoboda, Petr Buzek, Radek Bonk, Martin Ručinský, Milan Hejduk a Patrik Eliáš. Mezi střelce se zapsali Jágr s Bonkem, kteří pomohli k výhře 9:4.

Roman Turek (2000)
V roce 2000, v jubilejním padesátém Utkání hvězd, které se odehrálo v Torontu, měl být prvním gólmanem světového výběru Dominik Hašek. Jenže „Dominator“ se zranil a jeho místo mezi tyčemi zaujal Roman Turek, jenž v té době hájil branku St. Louis. Turek byl v zahajovací formaci s Jaromírem Jágrem, do hry zasáhli také Petr Svoboda, Petr Buzek, Radek Bonk, Martin Ručinský, Milan Hejduk a Patrik Eliáš. Mezi střelce se zapsali Jágr s Bonkem, kteří pomohli k výhře 9:4.

 Roman Čechmánek (2001)  Roman Čechmánek zanechal v NHL velmi dobrý dojem. V roce 2000 ho draftovala Philadelphia, český gólman se ihned v brance Flyers zabydlel, v úvodní sezoně vychytal 35 vítězných zápasů, měl deset čistých kont a průměr jen lehce přes dvě obdržené branky na zápas. Dokonce se dostal i do nominace na Utkání hvězd. V týmu byl i Dominik Hašek.
 David Rittich (2020)  Dlouhých dvanáct let (od roku 2008) si museli fanoušci počkat na chvíli, kdy se v brance v Utkání hvězd NHL objeví český gólman. Původně byl sice v Pacifické divizi nominován Darcy Kuemper z Arizony, ale jeho zranění uvolnilo místo pro jihlavského rodáka ve službách Calgary Flames. Svému týmu, v němž byl i útočník Tomáš Hertl ze San Jose, pomohl k vítězství v miniturnaji, když ve finále porazil výběr Atlantické divize s Davidem Pastrňákem 5:4.
 Tomáš Vokoun (2004 a 2008)  Tomáš Vokoun si dvakrát zachytal v Utkání hvězd NHL. Poprvé to bylo v roce 2004, když patřil Nashvillu, podruhé o čtyři roky později už coby gólman Floridy.
 Dominik Hašek (1996, 1997, 1998, 1999, 2001 a 2002)  Českým brankářským rekordmanem v počtu startů v Utkání hvězd je Dominik Hašek. Olympijský šampion, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu,  šestinásobný držitel Vezina Trophy či dvojnásobný vítěz Hart Memorial Trophy, chytal v All-Star Game šestkrát. Jeden start mu ještě překazilo zranění. V pěti případech hájil barvy Buffala, naposledy Detroitu.
5
Fotogalerie

Hvězdy v brankovišti. 5 českých gólmanů, kteří si zachytali v Utkání hvězd NHL

Utkání hvězd NHL se během víkendu bude konat bez českého brankáře. Do prestižního klání se dosud zapojilo jen pět tuzemských gólmanů.

Exhibičního víkendu za účasti největších hvězd NHL se v historii soutěže zúčastnilo pouze pět českých borců v maskách. Kteří to byli, a kdy se jim to povedlo, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roman Turek (2000)

Owen Nolan-San Jose (Roman Turek) (2).jpg

V roce 2000, v jubilejním padesátém Utkání hvězd, které se odehrálo v Torontu, měl být prvním gólmanem světového výběru Dominik Hašek. Jenže „Dominator“ se zranil a jeho místo mezi tyčemi zaujal Roman Turek, jenž v té době hájil branku St. Louis.

Turek byl v zahajovací formaci s Jaromírem Jágrem, do hry zasáhli také Petr Svoboda, Petr Buzek, Radek Bonk, Martin Ručinský, Milan Hejduk a Patrik Eliáš. Mezi střelce se zapsali Jágr s Bonkem, kteří pomohli k výhře 9:4.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Roman Čechmánek (2001)

Roman Čechmánek.jpg

Roman Čechmánek zanechal v NHL velmi dobrý dojem. V roce 2000 ho draftovala Philadelphia, český gólman se ihned v brance Flyers zabydlel, v úvodní sezoně vychytal 35 vítězných zápasů, měl deset čistých kont a průměr jen lehce přes dvě obdržené branky na zápas. Dokonce se dostal i do nominace na Utkání hvězd. V týmu byl i Dominik Hašek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Rittich (2020)

David Rittich-Utkání hvězd.jpg

Dlouhých dvanáct let (od roku 2008) si museli fanoušci počkat na chvíli, kdy se v brance v Utkání hvězd NHL objeví český gólman. Původně byl sice v Pacifické divizi nominován Darcy Kuemper z Arizony, ale jeho zranění uvolnilo místo pro jihlavského rodáka ve službách Calgary Flames. Svému týmu, v němž byl i útočník Tomáš Hertl ze San Jose, pomohl k vítězství v miniturnaji, když ve finále porazil výběr Atlantické divize s Davidem Pastrňákem 5:4.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Vokoun (2004 a 2008)

Tomáš Vokoun-Utkání hvězd.jpg

Tomáš Vokoun si dvakrát zachytal v Utkání hvězd NHL. Poprvé to bylo v roce 2004, když patřil Nashvillu, podruhé o čtyři roky později už coby gólman Floridy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominik Hašek (1996, 1997, 1998, 1999, 2001 a 2002)

Dominik Hašek-Buffalo1.jpg

Českým brankářským rekordmanem v počtu startů v Utkání hvězd je Dominik Hašek. Olympijský šampion, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu,  šestinásobný držitel Vezina Trophy či dvojnásobný vítěz Hart Memorial Trophy, chytal v All-Star Game šestkrát. Jeden start mu ještě překazilo zranění. V pěti případech hájil barvy Buffala, naposledy Detroitu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud