Florin Nita  Ne, toto nebyl jeho zápas. Tentokrát zdaleka nepůsobil tak jistě, jako jindy, navíc často chyboval v rozehrávce. Rumunský gólman Spartě, se kterou nedávno prodloužil smlouvu, v derby moc nepomohl.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michal Sáček  Sparťanský univerzál tentokrát nastoupil na pravém kraji obrany, utkání ale nezvládl. Jan Bořil měl proti němu obrovsky navrch, Michal Sáček navíc zaváhal před druhým gólem, kterým definitivně rozhodl Stanislav Tecl.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí  V posledních zápasech nabral parádní formu, v utkání s Teplicemi se blýskl hattrickem a rázem se začalo spekulovat o tom, že by se měl dostat na fotbalové EURO. Od takového hráče pak automaticky čekáte, že bude v derby zářit. Jenže to se nestalo a Ladislav Krejčí zapadl jen do šedého průměru. Svou velkou šanci neproměnil, po jeho chybě naopak skóroval Tomáš Holeš.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Bořek Dočkal  Poté, co se Sparty ujal trenér Pavel Vrba, začala být jeho role na hřišti zase důležitá. Bořek Dočkal to měl potvrdit v derby, jenže to mu nevyšlo. Jednou sice jedovatě vystřelil, jinak ale na hřišti neukázal nic. To je na něj žalostně málo.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Hvězdy Sparty vyhasly. Pět klíčových hráčů rudého týmu, kteří v derby se Slavií vyhořeli

O titulu ve Fortuna lize je zřejmě definitivně jasno. Slavia totiž v neděli porazila 2:0 Spartu a potvrdila, že domácí scéně teď kraluje tým z Edenu.

Bořek Dočkal derby 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta cítila šanci. Letenští věřili, že v derby konečně mohou uspět. Jenže v Edenu narazili, prohráli a ze hřiště odcházeli zklamaní. Bitva o Prahu nevyšla zejména pěti klíčovým hráčům Sparty, na které trenér Pavel Vrba hodně spoléhal. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Florin Nita 

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ne, toto nebyl jeho zápas. Tentokrát zdaleka nepůsobil tak jistě, jako jindy, navíc často chyboval v rozehrávce. Rumunský gólman Spartě, se kterou nedávno prodloužil smlouvu, v derby moc nepomohl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Sáček 

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparťanský univerzál tentokrát nastoupil na pravém kraji obrany, utkání ale nezvládl. Jan Bořil měl proti němu obrovsky navrch, Michal Sáček navíc zaváhal před druhým gólem, kterým definitivně rozhodl Stanislav Tecl. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V posledních zápasech nabral parádní formu, v utkání s Teplicemi se blýskl hattrickem a rázem se začalo spekulovat o tom, že by se měl dostat na fotbalové EURO. Od takového hráče pak automaticky čekáte, že bude v derby zářit. Jenže to se nestalo a Ladislav Krejčí zapadl jen do šedého průměru. Svou velkou šanci neproměnil, po jeho chybě naopak skóroval Tomáš Holeš. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Bořek Dočkal 

Bořek Dočkal Sparta 20 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Poté, co se Sparty ujal trenér Pavel Vrba, začala být jeho role na hřišti zase důležitá. Bořek Dočkal to měl potvrdit v derby, jenže to mu nevyšlo. Jednou sice jedovatě vystřelil, jinak ale na hřišti neukázal nic. To je na něj žalostně málo. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparťanský klenot se do šancí sice dostává, jenže je neproměňuje. Adam Hložek se po dlouhém zranění ještě nedostal do takové pohody, v jaké byl na podzim, a marně hledá předešlou formu. V derby se Slavií měl jednu obří šanci, tu ale spálil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud