Rasmus Sandin (Švédsko).  Nejlepším bekem šampionátu byl vyhlášený Rasmus Sandin ze Švédska, kterého v prvním kole draftu NHL 2018 ulovilo Toronto. Devatenáctiletý obránce si letos odbyl premiéru v NHL, odehrál šest zápasů za Toronto, a nyní se parádně ukázal na svém druhém juniorském šampionátu. Ke švédskému bronzu přispal třemi góly a sedmi nahrávkami. Foto: Profimedia.cz
 Samuel Fagemo (Švédsko).  Devatenáctiletý švédský útočník, který se stal celkovou padesátkou posledního draftu NHL, prožil parádní šampionát. Samuel Fagemo, jenž sbírá zkušenosti ve švédské Frölundě, dal v sedmi zápasech osm branek, přidal pět asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Objeví se v příští sezoně v NHL, kam jej draftovalo Los Angeles? Foto: Profimedia.cz
 Barrett Hayton (Kanada).  Barrett Hayton se společně s Němcem Dominikem Bokkem stal druhým nejlepším střelcem turnaje. Devatenáctiletý kanadský útočník a kapitán, jenž letos odehrál i 14 zápasů za Arizonu, k šesti trefám na šampionátu přidal i šest nahrávek. Jeden ze strůjců zlatého kanadského úspěchu se po zásluze dostal i do All Star týmu. Foto: Profimedia.cz
 Alexis Lafrenière (Kanada) . Kvůli zranění musel vynechat dva zápasy, přesto se Alexis Lafrenière stal nejužitečnějším hráčem i nejlepším útočníkem celého šampionátu. Osmnáctiletý kanadský útočník, jenž je očekávanou jedničkou příštího draftu NHL, dal v pěti duelech čtyři góly, přidal šest nahrávek a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy šampionátu. Toto je pět nejlepších hráčů, kteří zářili na mistrovství světa juniorů

Juniorské mistrovství světa hokejistů, které se letos hrálo v Ostravě a Třinci, je minulostí. Čeští mladíci sice neukončili medailové čekání, i tak se ale bude na turnaj dlouho vzpomínat. Představilo se na něm totiž hodně hráčů, z nichž v budoucnu mohou vyrůst hvězdy NHL.

Nejlepším hráčem českého týmu byl na domácím šampionátu Libor Zábranský, který byl se čtyřmi góly i elitním střelcem souboru Václava Varadi. Hlavní hvězdy mistrovství světa juniorů je ale třeba hledat jinde – třeba v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Joel Hofer (Kanada)

Joel Hofer 20.jpg

Devatenáctiletý gólman Joel Hofer byl na šampionátu brankářskou jedničkou Kanady, kterou dovedl k titulu. Na turnaji zasáhl do šesti zápasů, v průměru inkasoval jen 1,3 branky a úspěšností zákroků se dostal na 94,6%. V roce 2018 jej draftovalo St. Louis, loni si Hofer připsal jeden start v AHL a letos působí v Portland Winterhawks ve WHL. I tam odvádí velmi dobré výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Rasmus Sandin (Švédsko)

Rasmus Sandin 20.jpg

Nejlepším bekem šampionátu byl vyhlášený Rasmus Sandin ze Švédska, kterého v prvním kole draftu NHL 2018 ulovilo Toronto. Devatenáctiletý obránce si letos odbyl premiéru v NHL, odehrál šest zápasů za Toronto, a nyní se parádně ukázal na svém druhém juniorském šampionátu. Ke švédskému bronzu přispal třemi góly a sedmi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Samuel Fagemo (Švédsko)

Samuel Fagemo 20.jpg

Devatenáctiletý švédský útočník, který se stal celkovou padesátkou posledního draftu NHL, prožil parádní šampionát. Samuel Fagemo, jenž sbírá zkušenosti ve švédské Frölundě, dal v sedmi zápasech osm branek, přidal pět asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem celého turnaje. Objeví se v příští sezoně v NHL, kam jej draftovalo Los Angeles?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Barrett Hayton (Kanada)

Barrett Hayton  20.jpg

Barrett Hayton se společně s Němcem Dominikem Bokkem stal druhým nejlepším střelcem turnaje. Devatenáctiletý kanadský útočník a kapitán, jenž letos odehrál i 14 zápasů za Arizonu, k šesti trefám na šampionátu přidal i šest nahrávek. Jeden ze strůjců zlatého kanadského úspěchu se po zásluze dostal i do All Star týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexis Lafrenière (Kanada)

Alexis Lafrenière  20.jpg

Kvůli zranění musel vynechat dva zápasy, přesto se Alexis Lafrenière stal nejužitečnějším hráčem i nejlepším útočníkem celého šampionátu. Osmnáctiletý kanadský útočník, jenž je očekávanou jedničkou příštího draftu NHL, dal v pěti duelech čtyři góly, přidal šest nahrávek a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celého turnaje.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud