Adriel Ba Loua (Pobřeží slonoviny, Karviná). Zatímco většina týmů už má po sezoně, Karviná ještě bude bojovat o záchranu. Ve Slezsku přitom hodně věří ve schopnosti Adriela Ba Louy, který je s deseti asistencemi druhým nejlepším nahrávačem celé ligy. Třiadvacetiletý šikula z Pobřeží slonoviny ale v Karviné zřejmě už dlouho nezůstane a po sezoně by se měl přestěhovat do Plzně. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Petar Musa (Chorvatsko, Slavia). Sezonu načal v Liberci, v jehož dresu si loni odbyl ligovou premiéru. Na podzim nasázel sedm branek a v zimě odešel do Slavie, které patří. V sešívaném dresu přidal dalších sedm zásahů a společně s Liborem Kozákem se dělí o místo na čele tabulky kanonýrů. Pokud dvaadvacetiletý chorvatský útočník zapracuje více na defenzivě, stane se pro trenéra Jindřicha Trpišovského nepostradatelným hráčem. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Dávid Hancko (Slovensko, Sparta). Slovenský reprezentant přišel v srpnu na hostování do Sparty, která ho přivedla z italské Fiorentiny. Dvaadvacetiletý obránce se postupně vypracoval do role jednoho z nejlepších beků celé ligy a na Letné hodně stojí o to, aby u nich Hancko pokračoval. Jenže cena za jeho přestup se pohybuje okolo 160 milionů korun, což je pro Spartu hodně. Rosický a spol. proto nyní hledají cestu, jak Hancka získat. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga (Gabon, Sparta). Ještě v zimě se mělo za jasnou věc, že ho čeká poslední půlrok v české lize. Guélor Kanga se sám netajil tím, že by rád odešel, jenže během jara se mnohé změnilo. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu si sedl s Bořkem Dočkalem a ve Spartě byl stále jedním z klíčových hráčů. Ročník končil s 12 góly a pěti nahrávkami, teď každý napjatě čeká, co s ním bude dál. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Hvězdy s cizím pasem. Toto je pět nejlepších cizinců letošního ročníku Fortuna ligy

Kvalita Fortuna ligy se v posledních letech zvedá. Výrazný podíl na tom mají i cizinci, kteří mnohdy patří ke klíčovým personám svých týmů.

Nicolae Stanciu Kanga 2 0Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zahraniční fotbalisté jsou výraznými personami většiny ligových klubů. Fortuna ligu v průběhu posledního roku sice několik kvalitních cizinců opustilo, po tuzemských trávnících ale stále běhá spousta skvělých borců s cizím pasem. Jména pěti nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Adriel Ba Loua (Pobřeží slonoviny, Karviná)

Adriel Ba Loua Sparta MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Zatímco většina týmů už má po sezoně, Karviná ještě bude bojovat o záchranu. Ve Slezsku přitom hodně věří ve schopnosti Adriela Ba Louy, který je s deseti asistencemi druhým nejlepším nahrávačem celé ligy. Třiadvacetiletý šikula z Pobřeží slonoviny ale v Karviné zřejmě už dlouho nezůstane a po sezoně by se měl přestěhovat do Plzně.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Petar Musa (Chorvatsko, Slavia)

Petar Musa Slavia gól MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Sezonu načal v Liberci, v jehož dresu si loni odbyl ligovou premiéru. Na podzim nasázel sedm branek a v zimě odešel do Slavie, které patří. V sešívaném dresu přidal dalších sedm zásahů a společně s Liborem Kozákem se dělí o místo na čele tabulky kanonýrů. Pokud dvaadvacetiletý chorvatský útočník zapracuje více na defenzivě, stane se pro trenéra Jindřicha Trpišovského nepostradatelným hráčem.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dávid Hancko (Slovensko, Sparta)

Dávid Hancko Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant přišel v srpnu na hostování do Sparty, která ho přivedla z italské Fiorentiny. Dvaadvacetiletý obránce se postupně vypracoval do role jednoho z nejlepších beků celé ligy a na Letné hodně stojí o to, aby u nich Hancko pokračoval. Jenže cena za jeho přestup se pohybuje okolo 160 milionů korun, což je pro Spartu hodně. Rosický a spol. proto nyní hledají cestu, jak Hancka získat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Guélor Kanga (Gabon, Sparta)

Guélor Kanga 20 gól Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě v zimě se mělo za jasnou věc, že ho čeká poslední půlrok v české lize. Guélor Kanga se sám netajil tím, že by rád odešel, jenže během jara se mnohé změnilo. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu si sedl s Bořkem Dočkalem a ve Spartě byl stále jedním z klíčových hráčů. Ročník končil s 12 góly a pěti nahrávkami, teď každý napjatě čeká, co s ním bude dál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Nicolae Stanciu (Rumunsko, Slavia)

Nicolae Stanciu Slavia roh.jpg

Sedmadvacetiletý rumunský záložník se po svém loňském příchodu do Slavie trochu sžíval s novým prostředím, nakonec se ale rozehrál do parádní formy a byl oficiálně jmenován nejlepším cizincem ligy. Nicolae Stanciu dal čtyři góly, přidal jedenáct nahrávek a v Edenu od něj v příští sezoně budou čekat ještě víc.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud