Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 5x  Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova. Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – nastřílel tři góly, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá nejlepšího nahrávače v soutěži, a pětkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Naposled se mu to povedlo v sobotním souboji s Baníkem Ostrava. Profimedia,cz

Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 5x
Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova. Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – nastřílel tři góly, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá nejlepšího nahrávače v soutěži, a pětkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Naposled se mu to povedlo v sobotním souboji s Baníkem Ostrava. | Profimedia,cz

Hvězdy nad hvězdami. 4 borci, kteří v aktuální sezoně české ligy získali nejvíckrát ocenění „Hráč utkání“

Fotbalová Fortuna liga má za sebou čtrnáct odehraných kol, v nichž už zazážila nejedna hvězda. Mnohé jen v jednom utkání, jiné však svítily jasně v řadě zápasů a vysloužily si ocenění pro nejlepšího hráče několikrát.

Kolikrát lze během čtrnácti kol získat cenu pro nejlepšího fotbalistu zápasu? Možná byste se divili. V následujících kapitolách najdete borce, kterým se to povedlo aspoň pětkrát, a to někteří ani nenaskočili do všech utkání.

Pokračování 2 / 5

Adam Vlkanova (Hradec Králové) – 5x

Adam Vlkanova.jpg

Královéhradecký rodák Adam Vlkanova poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v sezoně 2014/15, kdy odehrál pouhých 11 minut. Pak si musel počkat na další šanci do ročníku 2016/17, v němž si zahrál v 16 zápasech a vstřelil debutový gól. Jenže následně se Votroci poroučeli o soutěž níž, kde působili v minulých čtyřech letech. V létě si vybojovali postup zpět mezi elitu a pomohl k němu též Vlkanova.

Do prvoligové sezony vlétl jako uragán – nastřílel tři góly, přidal k nim šest asistencí, což z něho dělá nejlepšího nahrávače v soutěži, a pětkrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Naposled se mu to povedlo v sobotním souboji s Baníkem Ostrava.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 5x

Ladislav Almási.jpg

Když letos v létě získal Baník přibližně za 12 milionů korun z Ružomberku dvaadvacetiletého slovenského útočníka Ladislava Almásiho, v ostravském klubu zřejmě ani nečekali, jaký dopad na tým bude angažování urostlého hroťáka mít. Neúnavný ostřelovač soupeřových brankářů na ně v tuctu zápasů vyslal 13 střel, z nichž pět skončilo v síti. K nim přidal jednu gólovou asistenci a pětkrát se radoval z ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Václav Pilař (FK Jablonec) – 5x

Václav Pilař-Jablonec.jpg

Druhým rokem už slouží záložník Václav Pulař v Jablonci, kam zamířil loni v létě z Olomouce. Někdejší reprezentant, který pomohl v roce 2015 Plzni k mistrovskému titulu, je i ve 33 letech stále nesmírně platným hráčem. Ve 12 ligových zápasech této sezony dal dvě branky a patří mezi nejlepší dribléry v soutěži. Pětkrát se radoval z ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Paixao da Silva Ewerton (Mladá Boleslav) – 6x

Ewerton-Ml. Boleslav.jpg

Brazilský záložník Ewerton se objevil v české nejvyšší soutěži v zimě roku 2019, kdy ho získala Mladá Boleslav ze slovenských Zlatých Moravců. Ve středočeském klubu ale moc šancí nedostal. Během roku naskočil jen do čtyř ligových utkání.

Víc času na hřišti dostal poté, co byl v únoru 2020 uvolněn na hostování do Pardubic, kde patřil v minulém ročníku k oporám mužstva. V osmadvaceti zápasech zaznamenal ve východočeském klubu tři góly a jednu nahrávku. Na konci června mu skončilo hostování a vrátil se do Mladé Boleslavi, kde má podepsanou smlouvu do konce sezony. A hlasitě si říká o její prodloužení, protože patří ke klíčovým hráčům mužstva. Na kontě má pět gólů a pět nahrávek a patří k nejproduktivnějším borcům v lize. O čtyřiadvacetiletého hráče, jehož tržní cena činí podle portálu TransferMarkt 400 tisíc eur, je už značný zájem v zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud