Gabriel Jesus (Manchester City) – 70 milionů eur.  Na tohoto mladíka pozor. Teprve jednadvacetiletý Gabriel Jesus odehrál za brazilskou reprezentaci 25 zápasů, ve kterých dal 11 branek. Už dva roky je hráčem Manchesteru City, za které letos ve všech soutěžích vstřelil 17 gólů. Jeho tržní hodnota zřejmě ještě poroste. Foto: Profimedia.cz
 Casemiro (Real Madrid) – 70 milionů eur.  Stejně jako Gabriel Jesus aktuálně stojí také Casemiro. Sedmadvacetiletý defenzivní štít je jedním z pilířů záložní řady Realu Madrid i brazilské reprezentace. Za tu dosud odehrál 32 zápasů. Foto: Profimedia.cz
 Roberto Firmino (Liverpool) – 80 milionů eur.  28 zápasů a osm branek. Taková je dosavadní reprezentační bilance Firmina, který se chystá i na český tým. Sedmadvacetiletý útočník Liverpoolu, který ho koupil v roce 2015 z Hoffenheimu za 41 milionů eur, je zároveň druhým nejdražším hráčem aktuálního kádru brazilské reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Philippe Coutinho (Barcelona) – 100 milionů eur.  Kdyby byl v týmu Neymar, nejdražším hráčem by byl on. Vždyť jeho současná tržní hodnota je 180 milionů eur a PSG za něj dokonce zaplatilo ještě o 40 milionů eur víc. Takto je ale nejhodnotnějším fotbalistou Brazilců šestadvacetiletý záložník Philippe Coutinho, jehož současná cena je sto milionů eur. Do Barcelony přitom přišel před rokem z Liverpoolu za 135 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy míří do Edenu. Toto je 5 nejdražších hráčů Brazílie, kteří jsou v nominaci na Čechy

Brazilská reprezentace přijede do Prahy bez svého nejdražšího hráče Neymara. I tak ale doveze sestavu, jejíž celková tržní hodnota se pohybuje v úplně jiné dimenzi než u souboru Jaroslava Šilhavého.

Kromě Neymara do Edenu nepřijede ani Marcelo, Vinícius Júnior či Willian. Přesto Brazilci přivezou hvězdný soubor. Jména jeho pěti nejdražších hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Alisson (Liverpool) – 65 milionů eur

Alisson Brazílie.jpg

Brazilci mají v týmu dva brankáře, jejichž cena je pořádně vysoká. Ederson z Manchesteru City aktuálně stojí 60 milionů eur a ještě o pět milionů eur dražší je šestadvacetiletý Alisson, který se v létě stal nejdražším gólmanem všech dob. Liverpool za něj zaplatil římskému AS 62,5 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Gabriel Jesus (Manchester City) – 70 milionů eur

Gabriel Jesus Brazílie.jpg

Na tohoto mladíka pozor. Teprve jednadvacetiletý Gabriel Jesus odehrál za brazilskou reprezentaci 25 zápasů, ve kterých dal 11 branek. Už dva roky je hráčem Manchesteru City, za které letos ve všech soutěžích vstřelil 17 gólů. Jeho tržní hodnota zřejmě ještě poroste.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Casemiro (Real Madrid) – 70 milionů eur

Casemiro Brazílie.jpg

Stejně jako Gabriel Jesus aktuálně stojí také Casemiro. Sedmadvacetiletý defenzivní štít je jedním z pilířů záložní řady Realu Madrid i brazilské reprezentace. Za tu dosud odehrál 32 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Roberto Firmino (Liverpool) – 80 milionů eur

Roberto Firmino Brazílie.jpg

28 zápasů a osm branek. Taková je dosavadní reprezentační bilance Firmina, který se chystá i na český tým. Sedmadvacetiletý útočník Liverpoolu, který ho koupil v roce 2015 z Hoffenheimu za 41 milionů eur, je zároveň druhým nejdražším hráčem aktuálního kádru brazilské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Philippe Coutinho (Barcelona) – 100 milionů eur

Philippe Coutinho Brazílie.jpg

Kdyby byl v týmu Neymar, nejdražším hráčem by byl on. Vždyť jeho současná tržní hodnota je 180 milionů eur a PSG za něj dokonce zaplatilo ještě o 40 milionů eur víc. Takto je ale nejhodnotnějším fotbalistou Brazilců šestadvacetiletý záložník Philippe Coutinho, jehož současná cena je sto milionů eur. Do Barcelony přitom přišel před rokem z Liverpoolu za 135 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud