Hvězdy mezi třemi tyčemi. 5 extraligových brankářů, kteří míří na olympijské hry

Hvězdy mezi třemi tyčemi. 5 extraligových brankářů, kteří míří na olympijské hry

Hvězdy mezi třemi tyčemi. 5 extraligových brankářů, kteří míří na olympijské hry

Henrik Lundqvist? Pekka Rinne? Carey Price? Nebo snad Petr Mrázek? Zapomeňte, na letošních olympijských hrách se ani jeden z těchto gólmanů nepředstaví. Naopak, do Jižní Koreje pojede pět brankářů z české Tipsport extraligy.

Bez názvu.jpg

Extraliga byla vždy plná kvalitních gólmanů. Letošní sezona není výjimkou, což se projevilo i v olympijských nominacích. Jména pěti extraligových brankářů, kteří pojedou na Hry, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák (ČR, Vítkovice)

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Karty v českém brankovišti jsou dány jasně. Jedničkou bude někdo z dvojice Pavel Francouz a Dominik Furch. Třetím do party je Patrik Bartošák, který je po návratu z Los Angeles už třetím rokem ve Vítkovicích a v současné době patří k nejlepším gólmanům české extraligy. Taky pravidelně objíždí reprezentační akce a do budoucna by se právě on mohl stát oporou národního týmu. I proto ve 24 letech jede na olympiádu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Branislav Konrád (Slovensko, Olomouc)

Branislav Konrád.jpg

Slovenská nominace vyvolala poměrně velkou diskuzi. Nevešel se do ní totiž oblíbenec fanoušků Július Hudáček, který si pak v médiích otevřel pusu na špacír. Na koho se však dostalo, to je Branislav Konrád z Olomouce.

Třicetiletý reprezentant, který je už třetím rokem oporou Hanáků, v aktuální sezoně odchytal nejvíc zápasů ze všech extraligových gólmanů a zasáhl do 42 startů. Především díky účastníkovi mistrovství světa 2016 se Olomouc drží na hraně postupu do play-off.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Ján Laco (Slovensko, Sparta)

Ján Laco Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rok a půl byl oporou Chomutova, který loni dovedl až do extraligového semifinále. Na konci loňského roku si ale zabalil kufry a přestěhoval se do Prahy. Stal se už čtvrtým gólmanem, který se v aktuálním ročníku objevil ve sparťanské brance a taky si podruhé v řadě vybojoval olympijskou účast. V Soči zasáhl do dvou duelů, kolik prostoru dostane šestatřicetiletý gólman v Koreji?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Brandon Maxwell (USA, Mladá Boleslav)

Brandon Maxwell 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Kdyby na olympiádu jeli hráči z NHL, Brandon Maxwell by se do nominace na sto procent nedostal. Takto si ale svými výkony v dresu Mladé Boleslavi řekl o pozornost a nakonec taky o olympijskou letenku. Pomohly mu k tomu dobré výkony v extralize, ve které si drží více než 92% úspěšnost zákroků.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Patrik Rybár (Slovensko, Hradec Králové)

Patrik Rybár.jpg

Ze slovenského tria je nejméně zkušený, na rozdíl od Konráda ani Laca nechytal na světovém šampionátu ani olympijských hrách, právě on by ale mohl být jedničkou mezi třemi tyčemi. Čtyřiadvacetiletý Patrik Rybár táhne Hradec Králové, pyšní se 93,5% úspěšností zákroků a v průměru inkasuje jen 1,35 branky na zápas. V národním týmu dosud odchytal jen dva duely, v Koreji však jeho role může být daleko významnější.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud