David Zima  Dvacetiletý bek během loňské sezony zrál jako víno. Ve stoperské dvojici s Ondřejem Kúdelou působil ohromně jistě a skvělé výkony podával i na evropské scéně. Po zásluze se dostal taky na EURO, jenže letos zdaleka nepůsobí tak jistě, jako před rokem. Zřejmě je to i tím, že mu v pohárech na hřišti chyběl potrestaný Kúdela.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Holeš  Pamatujete na osmifinále EURA proti Nizozemsku? Tomáš Holeš zářil. Dal gól, další připravil a stal se mužem utkání. Evropský šampionát mu vyšel na jedničku, stejně jako třeba zápas Evropské ligy proti Arsenalu. Z dříve nepotřebného pravého beka se ve Slavii stal klíčový muž středové řady, který se hlásil o velký přestup. Jenže do letošního ročníku vinou dlouhé a náročné sezony zasáhl později a výkonnostně se ještě zdaleka nedostal tam, kde by ho v Edenu potřebovali mít.  Foto: Profimedia.cz
 Nicolae Stanciu   Rumunský záložník rozhodně nepatří ke slabým článkům sešívané družiny. Na druhou stranu, Slavia od něj v úvodu sezony potřebuje víc. Vždyť v loňské sezoně Nicolae Stanciu nastřílel dvanáct ligových branek, ke kterým přidal šest asistencí. Zářil i v Evropské lize, ovšem v letošních pohárových startech toho moc neukázal. Že by se na něm podepsal neuskutečněný přestup do Galatasaraye? Foto: Profimedia.cz
 Abdallah Sima  Před rokem vtrhl na scénu jako uragán. Abdallah Sima dával gól za gólem, udivoval také v Evropské lize a zaujal přední evropské velkokluby. Jenže už na jaře dvacetiletý křídelník ze Senegalu neodváděl takové výkony jako dříve a v moc dobré formě ho nezastihl ani úvod letošního ročníku. Zůstane v Edenu i nadále, nebo se jej Slavia rozhodne prodat jinam?  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy, které nezáří. 5 klíčových hráčů Slavie, od nichž se letos čekalo víc

Na domácí scéně sice Slavia ještě ani jednou nezaváhala, v pohárové Evropě ale sešívaní tápou. Mohou za to i nevýrazné výkony některých opor.

Slavia se v každém zápase může spolehnout na Alexandera Baha, velmi dobré výkony předvádí i Oscar a formu z EURA si do Edenu přivezl také Lukáš Masopust. Jenže pět dalších hvězd sešívané družiny v úvodu sezony nezáří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Mezi ligovými brankáři neměl konkurenci. Měl se porvat o post reprezentační jedničky a čekal ho velký přestup do zahraničí. Ještě větší kredit Ondřej Kolář získal poté, jak se dokázal otřepat z hrůzostrašného zranění, které utrpěl na půdě Rangers.

Jenže v letošní sezoně je šestadvacetiletý gólman jen svým stínem. Chyboval v utkání s Teplicemi i Ferencvárosem a čisté svědomí neměl ani při jedné z obdržených branek od Legie Varšava. Spoluhráči ho teď téměř nevyužívají a zdá se, že čas na dokonalý přestup prováhal. Slávistické vedení ho přesto zřejmě podrží. Nebo dá šanci Aleši Mandousovi? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Zima 

David Zima 21_2.jpg

Dvacetiletý bek během loňské sezony zrál jako víno. Ve stoperské dvojici s Ondřejem Kúdelou působil ohromně jistě a skvělé výkony podával i na evropské scéně. Po zásluze se dostal taky na EURO, jenže letos zdaleka nepůsobí tak jistě, jako před rokem. Zřejmě je to i tím, že mu v pohárech na hřišti chyběl potrestaný Kúdela. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Pamatujete na osmifinále EURA proti Nizozemsku? Tomáš Holeš zářil. Dal gól, další připravil a stal se mužem utkání. Evropský šampionát mu vyšel na jedničku, stejně jako třeba zápas Evropské ligy proti Arsenalu. Z dříve nepotřebného pravého beka se ve Slavii stal klíčový muž středové řady, který se hlásil o velký přestup. Jenže do letošního ročníku vinou dlouhé a náročné sezony zasáhl později a výkonnostně se ještě zdaleka nedostal tam, kde by ho v Edenu potřebovali mít. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu 21.jpg

Rumunský záložník rozhodně nepatří ke slabým článkům sešívané družiny. Na druhou stranu, Slavia od něj v úvodu sezony potřebuje víc. Vždyť v loňské sezoně Nicolae Stanciu nastřílel dvanáct ligových branek, ke kterým přidal šest asistencí. Zářil i v Evropské lize, ovšem v letošních pohárových startech toho moc neukázal. Že by se na něm podepsal neuskutečněný přestup do Galatasaraye?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Abdallah Sima 

Abdallah Sima 21.jpg

Před rokem vtrhl na scénu jako uragán. Abdallah Sima dával gól za gólem, udivoval také v Evropské lize a zaujal přední evropské velkokluby. Jenže už na jaře dvacetiletý křídelník ze Senegalu neodváděl takové výkony jako dříve a v moc dobré formě ho nezastihl ani úvod letošního ročníku. Zůstane v Edenu i nadále, nebo se jej Slavia rozhodne prodat jinam? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud