Pavel Francouz (Colorado Avalanche)  Měl jistou pozici v KHL, chtěl ho Petrohrad, Pavel Francouz se ale předloni pustil do rizika a dohodl se na smlouvě s Coloradem. Věděl, že začne na farmě, o svůj sen, kterým byl start v NHL, se ale dokázal porvat. V aktuálním ročníku si vybojoval pozici dvojky mezi tyčemi Avalanche a předvádí vynikající výkony. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Hertl (San Jose Sharks)  Jednou z hlavních tváří agentury Sport Invest je Tomáš Hertl. V San Jose má podepsaný kontrakt do roku 2022,  ročně si díky němu vydělá přibližně 125 milionů korun. V aktuální sezoně posbíral 36 kanadských bodů ve 48 zápasech, v rozletu ho však zastavilo vážné zranění, které jej vyřadilo ze hry až do konce ročníku. Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)  Není to tak dávno, co se stal Petr Mrázek brankářskou jedničkou Detroitu. Jenže těžce vybojovanou pozici neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 byl vyměněn do Philadelphie. Ani tam se ale dlouho neohřál a předloni v létě podepsal roční kontrakt v Carolině. Protože podával solidní výkonu, klub mu loni v létě nabídl prodloužení smlouvy o další dva roky. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)  Ondřej Palát patří k ústředním postavám Tampy Bay, která v posledních letech pravidelně patří k favoritům na zisk Stanley Cupu. V roce 2017 podepsal český útočník pětiletou smlouvu na 26,5 milionu dolarů. V aktuálním ročníku posbíral v 69 zápasech 41 bodů (17+24). Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Hvězdy i naděje. 7 Čechů z NHL, které zastupuje agentura Sport Invest

Agentura Sport Invest zastupuje řadu vynikajících českých fotbalistů, ve své stáji klientů má ale i další přední české sportovce včetně hokejistů. I těch z NHL.

Mezi přední klienty Sport Investu patří například Martina Sáblíková, Ester Ledecká nebo Ondřej Synek. Z hokejistů tato agentura zastupuje mimo jiné Dominika Furcha, Michala Jordána či Jakuba Nakládala. A taky sedm Čechů, kteří působí v NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 8

Filip Chlapík (Ottawa Senators)

Filip Chlapík Ottawa.jpg

Dvaadvacetiletý útočník Ottawy Filip Chlapík si odbyl premiéru v NHL už v sezoně 2017/18. Od té doby naskočil v elitní soutěži už 56 zápasům, ve kterých zaznamenal pět branek a šest nahrávek. V současném ročníku pendloval mezi prvním týmem a farmářským celkem Belleville Senators. Po sezoně mu skončí smlouva a je otázkou, zda mu klub nabídne nový kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Pavel Francouz (Colorado Avalanche)

Pavel Francouz Colorado.jpg

Měl jistou pozici v KHL, chtěl ho Petrohrad, Pavel Francouz se ale předloni pustil do rizika a dohodl se na smlouvě s Coloradem. Věděl, že začne na farmě, o svůj sen, kterým byl start v NHL, se ale dokázal porvat. V aktuálním ročníku si vybojoval pozici dvojky mezi tyčemi Avalanche a předvádí vynikající výkony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Tomáš Hertl (San Jose Sharks)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Jednou z hlavních tváří agentury Sport Invest je Tomáš Hertl. V San Jose má podepsaný kontrakt do roku 2022,  ročně si díky němu vydělá přibližně 125 milionů korun. V aktuální sezoně posbíral 36 kanadských bodů ve 48 zápasech, v rozletu ho však zastavilo vážné zranění, které jej vyřadilo ze hry až do konce ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek Carolina.jpg

Není to tak dávno, co se stal Petr Mrázek brankářskou jedničkou Detroitu. Jenže těžce vybojovanou pozici neuhájil a v průběhu sezony 2017/18 byl vyměněn do Philadelphie. Ani tam se ale dlouho neohřál a předloni v létě podepsal roční kontrakt v Carolině. Protože podával solidní výkonu, klub mu loni v létě nabídl prodloužení smlouvy o další dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)

Ondřej Palát.jpg

Ondřej Palát patří k ústředním postavám Tampy Bay, která v posledních letech pravidelně patří k favoritům na zisk Stanley Cupu. V roce 2017 podepsal český útočník pětiletou smlouvu na 26,5 milionu dolarů. V aktuálním ročníku posbíral v 69 zápasech 41 bodů (17+24).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

David Rittich (Calgary Flames)

David Rittich Calgary 2.jpg

V NHL debutoval David Rittich v sezoně 2016/17, kdy zasáhl do jediného zápasu. V dalším ročníku si už připsal 21 startů a následně se v dobrém světle uvedl i na mistrovství světa. Od sezony 2018/19 už je brankářskou jedničkou. Loni v létě si vysloužil nový dvouletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Vladimír Sobotka (Buffalo Sabres)

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Vladimír Sobotka se předloni v létě stal součástí výměny mezi Buffalem a St. Louis, které tolik stálo o Ryana O´Reillyho, že za něho obětovalo i českého centra. Sobotka se však v dresu Sabres moc neprosazuje a momentálně je navíc na marodce se zraněním kolena. Po sezoně mu vyprší kontrakt a tím budou zřejmě jeho dny v NHL sečteny.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud