Nikola Vlašič (CSKA Moskva) - 30 mil. eur   Třiadvacetiletý ofenzivní záložník je ve hře dopředu hodně cítit. Dokáže hrát taky na obou křídlech a v reprezentaci dosud nastřílel pět branek. Rodák ze Splitu v roce 2017 zamířil do Evertonu, aktuálně je ale hráčem CSKA Moskva. V uplynulém ročníku Premier Ligy se trefil jedenáctkrát.  Foto: Profimedia.cz
 Ante Rebič (AC Milán) - 32 mil. eur   V září tomu bude rok, co se Ante Rebič stal posilou milánského AC, který za něj zaplatil pět milionů eur. Předtím hrával za Split, Fiorentinu, Lipsko, Veronu či Frankfurt a pyšní se tak hodně zajímavým životopisem. Sedmadvacetiletý křídelník má za sebou navíc velmi dobrou sezonu v Serii A, ve které letos nasázel jedenáct gólů.  Foto: Profimedia.cz
 Marcelo Brozovič (Inter Milán) - 40 mil. eur   Stejně jako Rebič působí v Miláně - ne však v AC, ale v konkurenčním Interu, ve kterém hraje už od roku 2015. Osmadvacetiletý defenzivní záložník je v současné době velkou oporou jak Interu, tak chorvatské reprezentace, za kterou odehrál už šedesát zápasů.  Foto: Profimedia.cz
 Mateo Kovačič (Chelsea) - 45 mil. eur  Nejdražším hráčem chorvatské reprezentace je Mateo Kovačič, jenž před dvěma lety přestoupil za 45 milionů eur z Realu Madrid do Chelsea, se kterou letos vyhrál Ligu mistrů (tu ovládl i s Realem). Sedmadvacetiletý střední záložník, jenž hrával taky za Dinamo Záhřeb a Inter Milán, má v národním týmu na kontě už téměř 70 odehraných zápasů.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy Chelsea, Interu i AC Milán. Toto je 5 nejdražších hvězd Chorvatska na EURU

Úvodní zápas EURA čeští fotbalisté zvládli. Ale teď je před nimi další, ještě těžší zkouška. Příštím soupeřem Schicka a spol. bude Chorvatsko.

Chorvaté, kteří do turnaje vstoupili porážkou s Anglií, jsou úřadujícími vicemistry světa. V týmu mají Luku Modriče, ale i další hvězdy, které nastupují v evropských velkoklubech. Jména pěti nejdražších z nich (podle portálu transfermarkt.de) najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Andrej Kramarič (TSG Hoffenheim) - 28 mil. eur 

Andrej Kramarič Chorvatsko.jpg

Odchovanec Dinama Záhřeb se v roce 2015 vydal přes Rijeku do Leicesteru, odkud později zamířil do Hoffenheimu. V uplynulém ročníku devětadvacetiletý útočník nastřílel v Bundeslize dvacet branek a produktivní je i v reprezentaci, za kterou se dosud trefil čtrnáctkrát. V souboji s Anglií se ale neprosadil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Nikola Vlašič (CSKA Moskva) - 30 mil. eur 

Nikola Vlašič Chorvatsko.jpg

Třiadvacetiletý ofenzivní záložník je ve hře dopředu hodně cítit. Dokáže hrát taky na obou křídlech a v reprezentaci dosud nastřílel pět branek. Rodák ze Splitu v roce 2017 zamířil do Evertonu, aktuálně je ale hráčem CSKA Moskva. V uplynulém ročníku Premier Ligy se trefil jedenáctkrát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ante Rebič (AC Milán) - 32 mil. eur 

Ante Rebič Chorvatsko.jpg

V září tomu bude rok, co se Ante Rebič stal posilou milánského AC, který za něj zaplatil pět milionů eur. Předtím hrával za Split, Fiorentinu, Lipsko, Veronu či Frankfurt a pyšní se tak hodně zajímavým životopisem. Sedmadvacetiletý křídelník má za sebou navíc velmi dobrou sezonu v Serii A, ve které letos nasázel jedenáct gólů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marcelo Brozovič (Inter Milán) - 40 mil. eur 

Marcelo Brozovič Chorvatsko.jpg

Stejně jako Rebič působí v Miláně - ne však v AC, ale v konkurenčním Interu, ve kterém hraje už od roku 2015. Osmadvacetiletý defenzivní záložník je v současné době velkou oporou jak Interu, tak chorvatské reprezentace, za kterou odehrál už šedesát zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Mateo Kovačič (Chelsea) - 45 mil. eur 

Mateo Kovačič Chorvatsko.jpg

Nejdražším hráčem chorvatské reprezentace je Mateo Kovačič, jenž před dvěma lety přestoupil za 45 milionů eur z Realu Madrid do Chelsea, se kterou letos vyhrál Ligu mistrů (tu ovládl i s Realem). Sedmadvacetiletý střední záložník, jenž hrával taky za Dinamo Záhřeb a Inter Milán, má v národním týmu na kontě už téměř 70 odehraných zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud