Michal Trávník (Baumit Jablonec) – 54 bodů.  Čtyřiadvacetiletý záložník patří k nejlepším hráčům ligy. Loni dal dva góly, přidal sedm nahrávek a letos je na tom ještě lépe. K osmi brankám přidal sedm asistencí a v zimě už byl jednou nohou na odchodu do zahraničí. Kroužily okolo něj kluby z Německa či Anglie, jenže Michal Trávník se v zimě zranil, a i proto zřejmě zůstal na severu Čech. Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal (Sparta Praha) – 160 bodů.  Současný reprezentační kapitán strávil loňský ročník ve Philadelphii a dokonce se stal nejlepším nahrávačem celé MLS. Měl i další nabídky, stále však patřil čínskému Henanu, ze kterého chtěl odejít. Nakonec našel s klubem společnou řeč a vrátil se na Letnou. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Michael Krmenčík (Viktoria Plzeň) – 182 bodů.  V uplynulé sezoně dal 16 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Kroužily okolo něj zahraniční kluby, vedení Viktorky jej ale odmítlo uvolnit. Letos se prosadil i v Lize mistrů, v úvodu sezony dal sedm gólů, jenže pak se zranil a v aktuálním ročníku už do hry asi nezasáhne. Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia
 Tomáš Souček (Slavia Praha) – 196 bodů.  Nejlepším ligovým hráčem byl ve Fotbalistovi roku Tomáš Souček. Klíčový hráč Slavie a české reprezentace získal 196 bodů a celkově skončil třetí za Tomášem Vaclíkem a Pavlem Kadeřábkem. Září i v Evropské lize a v létě už z Edenu nejspíš odejde. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Hvězdy české soutěže. 5 hráčů Fortuna ligy, kteří se nejlépe umístili ve Fotbalistovi roku

Anketu o Fotbalistu roku ovládl Tomáš Vaclík, jenž v létě přestoupil z Basileje do Sevilly. Mezi elitou byli i další krajánci, ale také několik hráčů z Fortuna ligy.

Do elitní desítky se kromě Vaclíka dostal ještě Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie z Brém, Patrik Schick z AS Řím a Petr Čech z Arsenalu. Zajímá vás, jak si vedli hráči z domácí Fortuna ligy? Jména pěti nejlepší z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Kopic (Viktoria Plzeň) – 10 bodů

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Loňskou sezonu měl Jan Kopic velmi dobrou. K šesti gólům přidal 11 nahrávek a stal se jedním z tahounů v honbě za titulem. Jenže letos jej limitují zdravotní problémy, kvůli kterým odehrál jen 13 ligových zápasů. Na kontě má dvě branky a jednu asistenci.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Michal Trávník (Baumit Jablonec) – 54 bodů

Michal Trávník Jablonec 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník patří k nejlepším hráčům ligy. Loni dal dva góly, přidal sedm nahrávek a letos je na tom ještě lépe. K osmi brankám přidal sedm asistencí a v zimě už byl jednou nohou na odchodu do zahraničí. Kroužily okolo něj kluby z Německa či Anglie, jenže Michal Trávník se v zimě zranil, a i proto zřejmě zůstal na severu Čech.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Bořek Dočkal (Sparta Praha) – 160 bodů

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Současný reprezentační kapitán strávil loňský ročník ve Philadelphii a dokonce se stal nejlepším nahrávačem celé MLS. Měl i další nabídky, stále však patřil čínskému Henanu, ze kterého chtěl odejít. Nakonec našel s klubem společnou řeč a vrátil se na Letnou.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Michael Krmenčík (Viktoria Plzeň) – 182 bodů

Michael Krmenčík LM Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

V uplynulé sezoně dal 16 branek a stal se nejlepším střelcem soutěže. Kroužily okolo něj zahraniční kluby, vedení Viktorky jej ale odmítlo uvolnit. Letos se prosadil i v Lize mistrů, v úvodu sezony dal sedm gólů, jenže pak se zranil a v aktuálním ročníku už do hry asi nezasáhne.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Souček (Slavia Praha) – 196 bodů

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepším ligovým hráčem byl ve Fotbalistovi roku Tomáš Souček. Klíčový hráč Slavie a české reprezentace získal 196 bodů a celkově skončil třetí za Tomášem Vaclíkem a Pavlem Kadeřábkem. Září i v Evropské lize a v létě už z Edenu nejspíš odejde.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud