Antonín Barák (Hellas Verona) - 14 mil. eur   Šestadvacetiletý záložník stále patří italskému Udine, nedá se však čekat, že by v klubu pokračoval. Poslední sezonu působil na hostování v Hellasu Verona a odehrál velmi dobrý ročník. V Serii A nastoupil do 34 zápasů, vstřelil sedm branek a přidal tři nahrávky. I jeho výkony na EURU mohou rozhodnout o tom, kde bude hrát v příští sezoně. Zájemců o jeho služby je totiž několik.  Foto: Profimedia.cz
 Adam Hložek (Sparta Praha) - 17 mil. eur   Klenot Fortuna ligy a celého českého fotbalu. Osmnáctiletý Adam Hložek značnou část sezony promarodil, přesto nakonec stihl nastřílet 15 branek a společně s Janem Kuchtou získal korunu pro krále střelců. Podle očekávání se dostal i do nominace pro EURO, na kterém by se mohl stát žolíkem českého týmu. Okolo Hložka krouží řada předních evropských klubů, na Letné ale věří, že mladého útočníka ještě nějakou dobu udrží.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Patrik Schick (Bayer 04 Leverkusen) - 23 mil. eur   Měl by být jednou z hlavních zbraní českého týmu. Budou se od něj čekat góly, které Patrik Schick dávat umí. V posledním bundesligovém ročníku se za Leverkusen prosadil devětkrát, tři góly přidal v Evropské lize a trefil se i v reprezentační generálce proti Albánii. Pětadvacetiletý útočník, který do Leverkusenu přestoupil v září z římského AS za více než 26 milionů eur, je jasnou českou útočnou jedničkou.  Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Souček (West Ham United) - 40 mil. eur  Nejdražším hráčem českého týmu je Tomáš Souček, jenž společně s Coufalem působí ve West Hamu. Šestadvacetiletý záložník se zařadil mezi hlavní hvězdy Kladivářů, v sezoně nastřílel deset branek a svými výkony zaujal celou Premier League. Dokonce se dostal mezi osmičku fotbalistů, kteří se ucházejí o cenu pro nejlepšího hráče minulé sezony anglické ligy. Pokud se stejně blýskne i na EURU, klidně se může dočkat přestupu do některého z evropských velkoklubů.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdy a opory. Toto je 5 nejdražších českých hráčů, kteří budou hrát na EURU

Už zítra startuje fotbalové EURO, na němž si zahraje i český tým, který svou pouť odstartuje pondělní bitvou se Skotskem. Češi rozhodně nejsou favoritem turnaje, na šampionátu ale budou mít hodně zajímavý tým.

Český tým sice před turnajem přišel o Lukáše Provoda nebo Ondřeje Kúdelu, i tak má ale kouč Jaroslav Šilhavý k dispozici hodně silný a zajímavý výběr. Jména pěti jeho nejdražších hráčů (podle portálu transfermarkt.de) najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Vladimír Coufal (West Ham United) - 12 mil. eur 

Vladimír Coufal West Ham.jpg

Ještě na začátku uplynulé sezony byl hráčem Slavie, pak ale zamířil do West Hamu, se kterým prožil parádní sezonu, na jejímž konci oslavil postup do Evropské ligy. K tomu pomohl sedmi gólovými nahrávkami. V reprezentaci vytlačil mezi náhradníky Pavla Kadeřábka a patří k pilířům národního týmu. Český tým bude na osmadvacetiletého pravého beka na EURU hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Antonín Barák (Hellas Verona) - 14 mil. eur 

Antonín Barák Hellas.jpg

Šestadvacetiletý záložník stále patří italskému Udine, nedá se však čekat, že by v klubu pokračoval. Poslední sezonu působil na hostování v Hellasu Verona a odehrál velmi dobrý ročník. V Serii A nastoupil do 34 zápasů, vstřelil sedm branek a přidal tři nahrávky. I jeho výkony na EURU mohou rozhodnout o tom, kde bude hrát v příští sezoně. Zájemců o jeho služby je totiž několik. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Adam Hložek (Sparta Praha) - 17 mil. eur 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Klenot Fortuna ligy a celého českého fotbalu. Osmnáctiletý Adam Hložek značnou část sezony promarodil, přesto nakonec stihl nastřílet 15 branek a společně s Janem Kuchtou získal korunu pro krále střelců. Podle očekávání se dostal i do nominace pro EURO, na kterém by se mohl stát žolíkem českého týmu. Okolo Hložka krouží řada předních evropských klubů, na Letné ale věří, že mladého útočníka ještě nějakou dobu udrží. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrik Schick (Bayer 04 Leverkusen) - 23 mil. eur 

PAtrik Schick Leverkusen.jpg

Měl by být jednou z hlavních zbraní českého týmu. Budou se od něj čekat góly, které Patrik Schick dávat umí. V posledním bundesligovém ročníku se za Leverkusen prosadil devětkrát, tři góly přidal v Evropské lize a trefil se i v reprezentační generálce proti Albánii. Pětadvacetiletý útočník, který do Leverkusenu přestoupil v září z římského AS za více než 26 milionů eur, je jasnou českou útočnou jedničkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Souček (West Ham United) - 40 mil. eur 

Tomáš Souček WH 20_2.jpg

Nejdražším hráčem českého týmu je Tomáš Souček, jenž společně s Coufalem působí ve West Hamu. Šestadvacetiletý záložník se zařadil mezi hlavní hvězdy Kladivářů, v sezoně nastřílel deset branek a svými výkony zaujal celou Premier League. Dokonce se dostal mezi osmičku fotbalistů, kteří se ucházejí o cenu pro nejlepšího hráče minulé sezony anglické ligy. Pokud se stejně blýskne i na EURU, klidně se může dočkat přestupu do některého z evropských velkoklubů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud