Obránce – Petr Zámorský (Mountfield Hradec Králové).  V loňské sezoně se po třech letech strávených v zámoří a na severu Evropy vrátil domů, nejprve tedy do Sparty, odkud zamířil do Hradce Králové. Bodově nebyl nikterak výrazný, zato letos se stal nejproduktivnějším bekem celé extraligy a vrátil se i do reprezentace. Šestadvacetiletý Petr Zámorský dal v základní části deset branek a přidal 28 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Filip Pavlík (Mountfield Hradec Králové).  Také další obránce našeho All Star týmu je z Hradce Králové. Šestadvacetiletý Filip Pavlík je v Mountfieldu druhým rokem, i on vstřelil deset branek, v bilanci +/- účasti na ledě se dostal na plus deset, navrch přidal 19 nahrávek a taky si dvakrát zahrál na reprezentaci. Stejně bodů, tedy 29, posbíral také Ondřej Němec z Komety. Foto: Profimedia.cz
 Útočník – Milan Gulaš (Indiáni Plzeň) . Největší hvězda soutěže a nejproduktivnější hráč základní části. Třiatřicetiletý kanonýr vstřelil 30 branek, stal se nejlepším střelcem extraligy a zase se vrátil i do reprezentace. Hodně mu pomohl návrat Jana Kováře, se kterým vytvořil smrtící ofenzivní komando. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Útočník – Petr Holík (Kometa Brno).  Loňskou sezonu začal v Čerepovci, odkud zamířil do Mladé Boleslavi, z níž poté odešel do Komety. V Brně oslavil titul, věděl však, že umí předvést víc. To dokázal letos, vstřelil 17 branek, přidal 38 asistencí a stal se nejlepším nahrávačem základní části. Sedmadvacetiletý útočník dostal po zásluze šanci i v reprezentaci. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Hvězdný útok i obrana Mountfieldu. Podívejte se, jak vypadá extraligový All Star tým

Základní část hokejové extraligy je minulostí, dnes startuje předkolo play-off. Výkony některých hráčů však stojí za to, abychom si je připomenuli.

Dosavadních 52 kol nabídlo spoustu parádní podívané a skvělé individuální výkony. Kteří hráči v základní části zářili nejvíc? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Patrik Bartošák (Vítkovice Ridera)

PAtrik Bartošák Vítkovice 2 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

O kvalitní brankáře není v extralize nouze. Naše volba padla na Patrika Bartošáka, který po Romanu Willovi odchytal v základní části nejvíc zápasů ze všech – 47. Úspěšností zákroků se dostal na 93,53%, v průměru inkasoval jen 2,17 branky na zápas a vychytal jedno čisté konto. Pikantní je, že po sezoně zamíří k úhlavnímu rivalovi z Třince.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Obránce – Petr Zámorský (Mountfield Hradec Králové)

Petr Zámorský HK.jpg

V loňské sezoně se po třech letech strávených v zámoří a na severu Evropy vrátil domů, nejprve tedy do Sparty, odkud zamířil do Hradce Králové. Bodově nebyl nikterak výrazný, zato letos se stal nejproduktivnějším bekem celé extraligy a vrátil se i do reprezentace. Šestadvacetiletý Petr Zámorský dal v základní části deset branek a přidal 28 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Obránce – Filip Pavlík (Mountfield Hradec Králové)

Filip Pavlík HK.jpg

Také další obránce našeho All Star týmu je z Hradce Králové. Šestadvacetiletý Filip Pavlík je v Mountfieldu druhým rokem, i on vstřelil deset branek, v bilanci +/- účasti na ledě se dostal na plus deset, navrch přidal 19 nahrávek a taky si dvakrát zahrál na reprezentaci. Stejně bodů, tedy 29, posbíral také Ondřej Němec z Komety.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Útočník – Milan Gulaš (Indiáni Plzeň)

Milan Gulaš Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Největší hvězda soutěže a nejproduktivnější hráč základní části. Třiatřicetiletý kanonýr vstřelil 30 branek, stal se nejlepším střelcem extraligy a zase se vrátil i do reprezentace. Hodně mu pomohl návrat Jana Kováře, se kterým vytvořil smrtící ofenzivní komando.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Útočník – Petr Holík (Kometa Brno)

Petr Holík Kometa Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Loňskou sezonu začal v Čerepovci, odkud zamířil do Mladé Boleslavi, z níž poté odešel do Komety. V Brně oslavil titul, věděl však, že umí předvést víc. To dokázal letos, vstřelil 17 branek, přidal 38 asistencí a stal se nejlepším nahrávačem základní části. Sedmadvacetiletý útočník dostal po zásluze šanci i v reprezentaci.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Útočník – Marek Kvapil (Bílí Tygři Liberec)

Marek Kvapil Liberec.jpg

Parádní základní část odehrál také Marek Kvapil. Zatímco loni čtyřiatřicetiletý forvard Liberce posbíral 33 kanadských bodů, letos vstřelil 25 branek a přidal 32 asistencí. Dlouho byl lídrem extraligové produktivity, nakonec jej ale předběhl plzeňský Gulaš. Také Kvapil se vrátil do národního týmu, za který odehrál poslední turnaj ve Švédsku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud