Oceláři Třinec  - Když se píše o velkých jménech pro extraligu, je třeba zmínit Třinec. Oceláři se totiž rozloučili se svou dosavadní jedničkou Petrem Kváčou, který zamířil do Liberce, a měli by tak vsadit na Jakuba Štěpánka. V zákulisí se však spekuluje o příchodu Ondřeje Kacetla, takže je zřejmé, že ve Slezsku gólmana ještě hledají. Zaměří se na Saláka? Foto: Profimedia.cz
 Kometa Brno  - Pro Kometu platí to stejné, co pro Třinec. Taky do Brna totiž chodí známé hvězdy, díky nimž je tým Libora Zábranského pravidelným aspirantem na zisk titulu. Kometu navíc opustil Marek Čiliak, jenž zamířil do Českých Budějovic. Brankářskou jedničkou bude třiadvacetiletý Karel Vejmelka, zkušený parťák v podobě Saláka by mu ale přišel vhod. Foto: Profimedia.cz
 Bílí Tygři Liberec  - V Liberci byl loni jedničkou nejprve Justin Peters a poté Dominik Hrachovina. Ten však odešel zpátky do Finska, Marek Schwarz je v Mladé Boleslavi, a tak Bílí Tygři vsadí na dvaadvacetiletého Petra Kváču, který přišel z Třince. Jeho spojení se Salákem by mohlo fungovat. Foto: Profimedia.cz
 Sparta Praha  - Brankářskou jedničkou Sparty je Matěj Machovský, na tom se nic nemění. Šestadvacetiletý gólman loni vytvořil velmi silné duo s Jakubem Sedláčkem, který je však zřejmě na odchodu. Nejistá je také budoucnost Michala Neuvirtha, a tak je možné, že v O2 areně budou brankářskou otázku ještě řešit. Zkusí zlákat Saláka? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Hvězdný brankář pro extraligu. Podívejte se, které kluby by mohl posílit Alexander Salák

Hokejový přestupový trh je už nějakou dobu otevřený, k dispozici je však celá řada zajímavých jmen. Bez smlouvy je i bývalý reprezentační gólman Alexander Salák, který naposledy působil v KHL.

Alexander Salák Kladno Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zatím to jsou pouhé spekulace, ale co kdyby se Alexander Salák, který je aktuálně bez smlouvy, rozhodl vrátit domů? Které extraligové kluby by třiatřicetiletý gólman, jenž naposledy chytal v KHL za Rigu, mohl teoreticky posílit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Oceláři Třinec

Alexander Salák Francouz 2.jpg

Když se píše o velkých jménech pro extraligu, je třeba zmínit Třinec. Oceláři se totiž rozloučili se svou dosavadní jedničkou Petrem Kváčou, který zamířil do Liberce, a měli by tak vsadit na Jakuba Štěpánka. V zákulisí se však spekuluje o příchodu Ondřeje Kacetla, takže je zřejmé, že ve Slezsku gólmana ještě hledají. Zaměří se na Saláka?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Kometa Brno

Alexander Salák SKA.jpg

Pro Kometu platí to stejné, co pro Třinec. Taky do Brna totiž chodí známé hvězdy, díky nimž je tým Libora Zábranského pravidelným aspirantem na zisk titulu. Kometu navíc opustil Marek Čiliak, jenž zamířil do Českých Budějovic. Brankářskou jedničkou bude třiadvacetiletý Karel Vejmelka, zkušený parťák v podobě Saláka by mu ale přišel vhod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bílí Tygři Liberec

Alexander Salák Novosibirsk 2.jpg

V Liberci byl loni jedničkou nejprve Justin Peters a poté Dominik Hrachovina. Ten však odešel zpátky do Finska, Marek Schwarz je v Mladé Boleslavi, a tak Bílí Tygři vsadí na dvaadvacetiletého Petra Kváču, který přišel z Třince. Jeho spojení se Salákem by mohlo fungovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Sparta Praha

Alexander Salák Jaroslavl.jpg

Brankářskou jedničkou Sparty je Matěj Machovský, na tom se nic nemění. Šestadvacetiletý gólman loni vytvořil velmi silné duo s Jakubem Sedláčkem, který je však zřejmě na odchodu. Nejistá je také budoucnost Michala Neuvirtha, a tak je možné, že v O2 areně budou brankářskou otázku ještě řešit. Zkusí zlákat Saláka?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dynamo Pardubice

Alexander Salák Sobotka Jágr.jpg

Pokusí se Saláka zlákat i Dynamo? Pardubice se sice strachovaly o záchranu, v příští sezoně však chtějí hrát úplně v jiných patrech tabulky. Východočeši k návratu lákají Jakuba Nakládala nebo Tomáše Zohornu, a navíc se rozloučili s Ondřejem Kacetlem. Brankářskou jedničkou by měl být Pavel Kantor, nebo se snad do hry přihlásí Salák?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud