Joe Rodon (Tottenham) - 10 mil. eur  Třiadvacetiletý stoper před rokem opustil Swansea a zamířil za více než dvanáct milionů eur do Tottenhamu. Joe Rodon ale od svého angažmá čekal zřejmě víc, protože loni zasáhl jen do dvanácti zápasů Premier League. Moc prostoru nedostává v londýnském klubu ani letos. 

Joe Rodon (Tottenham) - 10 mil. eur
Třiadvacetiletý stoper před rokem opustil Swansea a zamířil za více než dvanáct milionů eur do Tottenhamu. Joe Rodon ale od svého angažmá čekal zřejmě víc, protože loni zasáhl jen do dvanácti zápasů Premier League. Moc prostoru nedostává v londýnském klubu ani letos. 

 Aaron Ramsey (Juventus) - 14 mil. eur   Psal se rok 2008, když Aaron Ramsey přestoupil z Cardiffu do Arsenalu. Ve slavném londýnském klubu působil několik let, než před dvěma lety zamířil zadarmo do Juventusu. Tehdy byla jeho tržní cena 40 milionů eur, dnes už však třicetiletý záložník stojí téměř třikrát méně. V národním týmu odehrál 67 zápasů a dal v nich 17 branek. 
 Ethan Ampadu (Benátky) - 15 mil. eur   Stejně jako Ramsey působí v Itálii. Ethan Ampadu v létě zamířil do Benátek, patří však londýnské Chelsea, která ho získala v roce 2017. Jednadvacetiletý bek hostoval už v Lipsku a Sheffieldu a teď sbírá zkušenosti v Itálii. I přes svůj nízký věk odehrál v reprezentaci už 28 zápasů. 
 Harry Wilson (Fulham) - 17 mil. eur  K oporám národního týmu Walesu patří i Harry Wilson, jenž za reprezentaci odehrál třicet zápasů a dal v nich pět branek. Čtyřiadvacetiletý křídelník prošel Liverpoolem, Hullem či Cardiffem, letos v létě ale přestoupil za 14 milionů eur do druholigového Fulhamu. V tomto ročníku dal už tři góly a přidal stejný počet nahrávek. 
 Daniel James (Leeds) - 18 mil. eur  Nejdražším hráčem současného výběru Walesu je Daniel James. Třiadvacetiletý křídelník přestoupil v roce 2019 ze Swansea do Manchesteru United, na Old Trafford však vydržel jen dva roky. Letos v létě zamířil za více než 29 milionů eur do Leedsu, za který si v tomto ročníku připsal sedm startů. V reprezentaci dosud vstřelil čtyři branky.
5
Fotogalerie

Hvězdný Bale je na marodce. Toto je 5 nejdražších hráčů, které Wales přivezl do Prahy

Českou fotbalovou reprezentaci dnes čeká další těžký zápas. Souček a spol. nastoupí v kvalifikaci o postup na mistrovství světa proti Walesu.

Walesu sice chybí hvězdný Gareth Bale z Realu Madrid, ostrovní tým má ale na soupisce řadu dalších kvalitních fotbalistů, kteří působí v elitních evropských soutěžích. Jména pěti nejdražších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Joe Rodon (Tottenham) - 10 mil. eur

Joe Rodon Wales.jpg

Třiadvacetiletý stoper před rokem opustil Swansea a zamířil za více než dvanáct milionů eur do Tottenhamu. Joe Rodon ale od svého angažmá čekal zřejmě víc, protože loni zasáhl jen do dvanácti zápasů Premier League. Moc prostoru v londýnském klubu nedostává ani letos. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Aaron Ramsey (Juventus) - 14 mil. eur 

Aaron Ramsey Wales.jpg

Psal se rok 2008, když Aaron Ramsey přestoupil z Cardiffu do Arsenalu. Ve slavném londýnském klubu působil několik let, než před dvěma lety zamířil zadarmo do Juventusu. Tehdy byla jeho tržní cena 40 milionů eur, dnes už však třicetiletý záložník stojí téměř třikrát méně. V národním týmu odehrál 67 zápasů a dal v nich 17 branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ethan Ampadu (Benátky) - 15 mil. eur 

Ethan Ampadu Wales.jpg

Stejně jako Ramsey působí v Itálii. Ethan Ampadu v létě zamířil do Benátek, patří však londýnské Chelsea, která ho získala v roce 2017. Jednadvacetiletý bek hostoval už v Lipsku a Sheffieldu a teď sbírá zkušenosti v Itálii. I přes svůj nízký věk odehrál v reprezentaci už 28 zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Harry Wilson (Fulham) - 17 mil. eur 

Harry Wilson Wales.jpg

K oporám národního týmu Walesu patří i Harry Wilson, jenž za reprezentaci odehrál třicet zápasů a dal v nich pět branek. Čtyřiadvacetiletý křídelník prošel Liverpoolem, Hullem či Cardiffem, letos v létě ale přestoupil za 14 milionů eur do druholigového Fulhamu. V tomto ročníku dal už tři góly a přidal stejný počet nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Daniel James (Leeds) - 18 mil. eur 

Daniel James Wales.jpg

Nejdražším hráčem současného výběru Walesu je Daniel James. Třiadvacetiletý křídelník přestoupil v roce 2019 ze Swansea do Manchesteru United, na Old Trafford však vydržel jen dva roky. Letos v létě zamířil za více než 29 milionů eur do Leedsu, za který si v tomto ročníku připsal sedm startů. V reprezentaci dosud vstřelil čtyři branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud