Hvězdní cizinci na odchodu. Tito tři zahraniční borci v zimě možná opustí Fortuna ligu

Hvězdní cizinci na odchodu. Tito tři zahraniční borci v zimě možná opustí Fortuna ligu

Hvězdní cizinci na odchodu. Tito tři zahraniční borci v zimě možná opustí Fortuna ligu

Blížící se přestupový trh bude ve Fortuna lize opět hodně sledovaný. Elitní české kluby budou určitě posilovat, o několik hráčů ale také nejspíš přijdou.

Bez názvu.jpg

Už v létě z Fortuna ligy odešli Simon Deli, Michael Ngadeu, Miroslav Stoch či Patrik Hrošovský. A další zahraniční ligové hvězdy mohou za hranicemi zmizet i v zimě. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Guélor Kanga (Sparta Praha)

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Gabonskému záložníkovi po sezoně končí smlouva a vypadá to, že on, ale ani vedení Sparty, zatím nemají moc velký zájem na prodloužení kontraktu. Pokud však devětadvacetiletý Afričan odejde, tak to pro ligu bude velká ztráta. Letos dal už deset branek, přidal čtyři nahrávky a je nejlepším hráčem Sparty. Nedávno se spekulovalo, že by mohl posílit Trabzonspor.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Nikolaj Komličenko (Mladá Boleslav)

Nikolaj Komličenko MB.jpg

Také Nikolaj Komličenko má na kontě deset branek a společně s Kangou a Michaelem Krmenčíkem se dělí o první místo v tabulce střelců. Loni dal mladoboleslavský snajpr celkem 29 gólů a dokonce se dostal do ruské reprezentace. Už v létě se spekulovalo o tom, že posílí některý z elitních moskevských celků. Dojde k přestupu nyní?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Peter Olayinka (Slavia Praha)

Peter Olayinka LM 2.jpg

Do Slavie přišel loni v létě za 83 milionů korun. Zprvu se zdálo, že se jedná o zbytečně vysokou investici, Peter Olayinka se ale v Edenu rozehrál do dobré formy a letos patří ke klíčovým hráčům sešívané družiny. Zářil i v Lize mistrů, blýskl se brankou do sítě Interu Milán a jeho cena by se klidně mohla dostat přes 200 milionů korun. „Celou situaci hodnotím tak, že Peter na sebe výrazně upozornil a nastala asi nejlepší chvíle na velký krok dál. Ne že bychom něco řešili a někam spěchali, jen to tak zkrátka je,“ uvedl manažer čtyřiadvacetiletého nigerijského reprezentanta Orhan Dumanjič.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud