Tomáš Plekanec (Rytíři Kladno)   Věk : 38 let   Body : 15 
 David Krejčí (HC Olomouc)   Věk : 35 let   Body : 15 
 Milan Gulaš (Motor České Budějovice)   Věk : 35 let   Body : 17 
 Martin Růžička (Oceláři Třinec)   Věk : 35 let  Body : 18 
6
Fotogalerie

Hvězdné války v extralize. 6 výjimečných veteránů, kteří letos mají formu jako hrom

Mládí vpřed, říká se. Jenže v extralize stále září i několik veteránů, kteří mnohdy zastiňují výkony výrazně mladších spoluhráčů.

Nejproduktivnějším hráčem aktuální extraligové sezony je devětadvacetiletý švédský útočník Erik Thorell ze Sparty. Produktivní jsou taky Filip Chlapík nebo Jakub Kotala, ale hodně o sobě dává vědět i šest skvělých útočníků, kterým už bylo minimálně 35 let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Pokračování 2 / 7

Jaromír Jágr (Rytíři Kladno) 

profimedia-0635730433.jpg

Věk: 49 let 
Body: 11 

Je obdivuhodné, co ve svém věku dokáže. V únoru mu sice bude už padesát let, Jaromír Jágr se ale stále udržuje v parádní formě. Spoustu extraligových fanoušků sice hodně dráždí, příznivci Rytířů ho ale milují. Není divu, olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný mistr světa má na kontě už pět branek a šest asistencí. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Tomáš Plekanec (Rytíři Kladno) 

Tomáš Plekanec 21 Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Věk: 38 let 
Body: 15 

Společně s Jágrem patří k ústředním postavám Kladna. Tomáš Plekanec má sice už 38 let, na svých kvalitách ale nic neubral. Naopak, v extralize stále vyčnívá a patří k ozdobám soutěže. Letos dal čtyři góly a přidal už 11 nahrávek. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

David Krejčí (HC Olomouc) 

profimedia-0631910106.jpg

Věk: 35 let 
Body: 15 

Vítěz Stanley Cupu z roku 2011 odpálil pořádnou přestupovou pecku. David Krejčí totiž opustil Boston, který mu nabízel novou smlouvu, a z NHL zamířil do Olomouce. Pětatřicetiletý David Krejčí se ihned stal jednou z hlavních hvězd soutěže a v každém zápase prokazuje své obrovské kvality. Letos dal už devět branek a přidal k nim šest asistencí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Milan Gulaš (Motor České Budějovice) 

profimedia-0635935378.jpg

Věk: 35 let 
Body: 17 

Uplynulé čtyři roky byl lídrem Plzně, po sezoně ale ze západu Čech odešel a vrátil se do Českých Budějovic, kde už dříve působil. V Plzni byl Milan Gulaš nesmírně produktivní a body sbírá taky v Motoru. Pětatřicetiletý útočník dal letos už osm branek a navrch přidal devět asistencí. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Martin Růžička (Oceláři Třinec) 

Martin Růžička titul.jpg

Věk: 35 let
Body: 18 

Loni se v základní části dostal na 63 kanadských bodů, dalších 15 jich přidal v play-off a oslavil s Oceláři titul. Také letos má Třinec formu jako hrom a Martin Růžička je znovu k nezastavení. Pětatřicetiletý útočník naposledy rozhodl o výhře Slezanů v Plzni a na své střelecké konto tak přidal už devátý zásah. Ve sbírce má i stejný počet asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Lukáš Pech (Motor České Budějovice) 

profimedia-0635935638.jpg

Věk: 38 let 
Body: 19 

Osmatřicetiletý útočník po uplynulé sezoně opustil Spartu, ve které byl několik let oporou. Do hokejového důchodu se ale ještě nechystá a své umění teď ukazuje v Českých Budějovicích. Lukáš Pech má na kontě sedm branek, ke kterým přidal 12 asistencí a je třetím nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud