Hvězdné války. 3 hokejové persony, které by se mohly objevit ve WSM Lize

Kdo je nejvýraznější personou WSM ligy? Vladimír Sičák? Pavel Kolařík? Zdeněk Kutlák? Nebo snad Václav Nedorost? Brzy by je mohly zastínit jiné hvězdy.

Bez názvu.jpg

Ve WSM lize působí Slavia, Kladno, České Budějovice či Karlovy Vary. Tedy týmy, které toho hodně dokázaly i v extralize. Není divu, že v soutěži hraje řada person a bývalých reprezentantů. Kdo ví, možná mezi ně přibudou i další tři hvězdy, které by svou přítomností prestiž ligy mnohonásobně zvedly. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš 3.jpg

Legenda New Jersey oficiálně ukončila kariéru, v NHL si už nezahraje, ale kdo ví, třeba se ještě jednou objeví na tuzemských kluzištích. Spekulovalo se o zájmu extraligových klubů, jednačtyřicetiletého útočníka to ale lákalo spíše domů do Třebíče.

„Zakončit kariéru v rodném městě mě lákalo. Nakonec jsem od toho ale hlavně kvůli zdravotním důvodům upustil. V úterý a ve čtvrtek si budu chodit zahrát pro radost s kamarády na zimák do Letňan," prohlásil před měsícem pro sport.cz. Je to definitivní konec, nebo se ještě nechá zlákat k návratu?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

David Pastrňák

David Pastrňák ČR 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejproduktivnější český hráč uplynulé sezony NHL, vítěz Zlaté hokejky a hvězda Bostonu ve WSM lize? Ano, je to možné. David Pastrňák se totiž stále nedohodl na nové smlouvě s Bruins, kteří už ve čtvrtek startují přípravný kemp.

Zatímco jeho parťáci z uplynulé sezony jsou už v zámoří, jednadvacetiletý útočník byl na rozbruslení před sobotním duelem Havířova na ledě Slavie. Objeví se příště v ostrém duelu? „To se bohužel asi nestane. Ale nikdy neříkejte nikdy,“ řekl. Havířov dnes hraje v Benátkách nad Jizerou a v sobotu doma hostí České Budějovice.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr Kladno 2.jpg

Kdyby chtěl, může nazout brusle, obléct dres kladenských Rytířů a nastoupit do akce. Jenže Jaromír Jágr, který stále čeká na nabídku ze zámoří, se k tomu zatím neodhodlal.

„Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Je třeba říct, že respektuju jakékoliv sportovce a vím, že na to, aby šel hrát ligu v každém sportu, musí mít natrénováno, být fyzicky připravený. A když je to kolektivní sport, musíš s týmem strávit nějaký čas. Já jsem s Kladnem netrénoval, trénuju individuálně. Takže to není tak, že se rozhodnu a nastoupím devátého září. To by udělalo víc škody než užitku,“ prohlásil před začátkem sezony pro iSport.cz.

Čas ale běží, Jágrův odchod do NHL je zatím v nedohlednu a stále nezamířil ani do KHL. Pokud bude pokračovat v Evropě, chce zabojovat o start pod pěti olympijskými kruhy. Den, kdy se vrátí do akce, se blíží. Bude to v kladenském dresu?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud