Václav Jemelka (Sigma Olomouc)  V Olomouci vytvořil dobře fungující stoperskou dvojici s Romanem Hubníkem, v průběhu podzimu ale odešel do Belgie. Václav Jemelka hrál za Leuven, ve kterém si udělal dobrou pozici. Dokonce byl ve hře o místo na EURO, v Belgii ale nezůstal, protože na něj Leuven neměl peníze. Pětadvacetiletý Jemelka se tak vrátil domů a měl by znovu hrát za Sigmu. Nebo se opět vydá do ciziny?  Foto: Profimedia.cz
 Michael Krmenčík (Slavia Praha)  Dlouho o něj stála Sparta, ve které by se sešel s koučem Pavlem Vrbou, Michaela Krmenčíka ale nakonec získala Slavia. Trenér Jindřich Trpišovský si Krmenčíka hodně přál, jednání s Bruggami, kam zamířil před rokem a půl, se ale dlouho táhla. Osmadvacetiletý reprezentační forvard už je ale v Edenu a bude zajímavé sledovat, jak sešívaní vyřeší rébus na hrotu sestavy. Ve Slavii totiž působí nejlepší střelec minulé sezony Jan Kuchta nebo Ivan Schranz, jenž dorazil v létě z Jablonce.  Foto: Profimedia.cz
 Marek Suchý (Mladá Boleslav)  Bývalý reprezentační kapitán zamířil před dvěma lety z Basileje do Augsburgu, v Bundeslize toho ale moc nenahrál a v létě se vrátil do české ligy, kde působil naposledy v roce 2010. Tehdy hrával za Slavii, letos se však spekulovalo o jeho příchodu do Jablonce. Třiatřicetiletý stoper ale zamířil do Mladé Boleslavi, kterou trénuje Karel Jarolím, jenž Marka Suchého vedl jak před lety ve Slavii, tak i v reprezentaci.  Foto: Profimedia.cz
 Milan Škoda (Mladá Boleslav)  Stejně jako Suchý odešel do zahraničí ze Slavie, teď se ale oba sešli v Mladé Boleslavi. Pětatřicetiletý kanonýr byl poslední rok a půl v Turecku a měl i další nabídky ze zahraničí, plácl si však s týmem z města Škodovky, se kterým podepsal roční smlouvu s opcí. V Mladé Boleslavi autor 113 ligových branek nahradí bratra Michala, který po poslední sezoně odešel do Českých Budějovic. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hvězdné comebacky. 5 českých fotbalistů, kteří se v létě vrátili do Fortuna ligy

Letní přestupové dění ve Fortuna lize bylo opět hodně zajímavé. Do tuzemské elitní soutěže se totiž vrátilo několik zvučných jmen.

Ligové kluby lovily posily jak doma, tak v zahraničí. Do Fortuna ligy přišlo několik cizinců a soutěž se dočkala i pěti hodně prestižních návratů. Připomeňte si je v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Theodor Gebre Selassie (Slovan Liberec) 

Gebre 20.jpg

Psal se rok 2012, když Theodor Gebre Selassie vyhrál titul s Libercem a následně odešel do bundesligových Brém. Za ty hrál ještě v uplynulém ročníku, už dříve ale prohlásil, že po sezoně ve Werderu skončí a vrátí se domů. Chvíli to trvalo, čtyřiatřicetiletý pravý bek si ale nakonec plácl se Slovanem, s nímž podepsal prozatím roční smlouvu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Václav Jemelka (Sigma Olomouc) 

Václav Jemelka Belgie.jpg

V Olomouci vytvořil dobře fungující stoperskou dvojici s Romanem Hubníkem, v průběhu podzimu ale odešel do Belgie. Václav Jemelka hrál za Leuven, ve kterém si udělal dobrou pozici. Dokonce byl ve hře o místo na EURO, v Belgii ale nezůstal, protože na něj Leuven neměl peníze. Pětadvacetiletý Jemelka se tak vrátil domů a měl by znovu hrát za Sigmu. Nebo se opět vydá do ciziny? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Krmenčík (Slavia Praha) 

Michael Krmenčík Bruggy 20.jpg

Dlouho o něj stála Sparta, ve které by se sešel s koučem Pavlem Vrbou, Michaela Krmenčíka ale nakonec získala Slavia. Trenér Jindřich Trpišovský si Krmenčíka hodně přál, jednání s Bruggami, kam zamířil před rokem a půl, se ale dlouho táhla. Osmadvacetiletý reprezentační forvard už je ale v Edenu a bude zajímavé sledovat, jak sešívaní vyřeší rébus na hrotu sestavy. Ve Slavii totiž působí nejlepší střelec minulé sezony Jan Kuchta nebo Ivan Schranz, jenž dorazil v létě z Jablonce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marek Suchý (Mladá Boleslav) 

Marek Suchý Augsburg 2.jpg

Bývalý reprezentační kapitán zamířil před dvěma lety z Basileje do Augsburgu, v Bundeslize toho ale moc nenahrál a v létě se vrátil do české ligy, kde působil naposledy v roce 2010. Tehdy hrával za Slavii, letos se však spekulovalo o jeho příchodu do Jablonce. Třiatřicetiletý stoper ale zamířil do Mladé Boleslavi, kterou trénuje Karel Jarolím, jenž Marka Suchého vedl jak před lety ve Slavii, tak i v reprezentaci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda (Mladá Boleslav) 

Milan Škoda Rizespor.jpg

Stejně jako Suchý odešel do zahraničí ze Slavie, teď se ale oba sešli v Mladé Boleslavi. Pětatřicetiletý kanonýr byl poslední rok a půl v Turecku a měl i další nabídky ze zahraničí, plácl si však s týmem z města Škodovky, se kterým podepsal roční smlouvu s opcí. V Mladé Boleslavi autor 113 ligových branek nahradí bratra Michala, který po poslední sezoně odešel do Českých Budějovic.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud