Petrohrad  Barulin se sice narodil v kazašské Karagandě, hokejově ale rostl v Rusku. Nejprve si zachytal na mistrovství světa osmnáctek, pak se dostal i na juniorský šampionát a v sezoně 2003/04 už stál v brance ruského Petrohradu. Za ten ale odchytal jediný zápas. Foto: Profimedia.cz
 Spartak Moskva  Po odchodu z Petrohradu působil v nižší soutěži, kde posbíral cenné zkušenosti a připravil se na působení mezi elitou. V sezoně 2005/06 se objevil v moskevském Spartaku, za který v základní části odchytal 36 zápasů a úspěšností zákroků se dostal na 91,5%. Tehdy poprvé v nejvyšší ruské soutěži okusil i play-off. Foto: Profimedia.cz
 CSKA Moskva  Ve Spartaku vydržel jedinou sezonu a vydal se na další štace. Do Moskvy se vrátil v ročníku 2008/09, kdy oblékl barvy CSKA. Ve slavném ruském klubu, tentokrát už v KHL, působil dva roky a dostal se i do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Mytišči  Dalším klubem, kde Barulin působil, bylo Mytišči. Nejprve ještě v rámci samostatné ruské soutěže a poté i v KHL. V sezoně 2010/11, kdy Atlant vedl český trenér Miloš Říha, Mytišči dokonce došlo až do finále KHL a Barulin byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého play-off. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Hvězdná posila pro Pardubice. 6 slavných ruských klubů, za které chytal Konstantin Barulin

Pardubice hlásí příchod zvučné posily. Do Dynama přišel zkušený ruský gólman Konstantin Barulin, jehož hokejové životopis je plný slavných adres.

Konstantin Barulin.jpg

Konstantin Barulin se stal novou posilou Pardubic. Šestatřicetiletý ruský gólman, jehož v roce 2003 draftovalo St. Louis, se pyšní velmi bohatou a úspěšnou kariérou. Dlouholetý ruský reprezentant, který v roce 2012 sborné vychytal titul na mistrovství světa, má na kontě téměř šest stovek startů v KHL, ve které prošel několika slavnými kluby. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Petrohrad

Konstantin Barulin Rusko.jpg

Barulin se sice narodil v kazašské Karagandě, hokejově ale rostl v Rusku. Nejprve si zachytal na mistrovství světa osmnáctek, pak se dostal i na juniorský šampionát a v sezoně 2003/04 už stál v brance ruského Petrohradu. Za ten ale odchytal jediný zápas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Spartak Moskva

Konstantin Barulin 1.jpg

Po odchodu z Petrohradu působil v nižší soutěži, kde posbíral cenné zkušenosti a připravil se na působení mezi elitou. V sezoně 2005/06 se objevil v moskevském Spartaku, za který v základní části odchytal 36 zápasů a úspěšností zákroků se dostal na 91,5%. Tehdy poprvé v nejvyšší ruské soutěži okusil i play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

CSKA Moskva

Konstantin Barulin CSKA.jpg

Ve Spartaku vydržel jedinou sezonu a vydal se na další štace. Do Moskvy se vrátil v ročníku 2008/09, kdy oblékl barvy CSKA. Ve slavném ruském klubu, tentokrát už v KHL, působil dva roky a dostal se i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Mytišči

Konstantin Barulin CSKA.jpg

Dalším klubem, kde Barulin působil, bylo Mytišči. Nejprve ještě v rámci samostatné ruské soutěže a poté i v KHL. V sezoně 2010/11, kdy Atlant vedl český trenér Miloš Říha, Mytišči dokonce došlo až do finále KHL a Barulin byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Kazaň

Konstantin Barulin KAzaň.jpg

Po dvou letech v Mytišči Barulin zamířil do dalšího slavného ruského klubu – do Kazaně. V sezoně 2012/13 s týmem došel do finále Východní konference, v tom ale Bars nestačil na Čeljabinsk. Barulin měl tehdy formu jako hrom a po celou sezonu se pohyboval na 94% úspěšnosti zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Omsk

Konstantin Barulin Omsk.jpg

Barulin v Kazani vydržel ještě jeden rok, po kterém zamířil do Omsku. Na Sibiři podával dobré výkony, v Omsku ale působil jedinou sezonu a po ročníku 2014/15 se vydal zase o dům dál. Tentokrát do Soči a poslední dva roky chytal za Nižněkamsk.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud