Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec)  V extralize se opět objevila celá řada velmi kvalitních brankářů. Kdo jim vládl? Liberecký Petr Kváča, jenž před rokem odešel na sever Čech z Třince. Třiadvacetiletý gólman odchytal 41 zápasů a v průměru inkasoval jen lehce nad dvě branky na utkání. Úspěšností zákroků se dostal na 92,5%.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Filip Hronek (Mountfield HK)  Třiadvacetiletý bek Detroitu v extralize před návratem do NHL odehrál jen 22 zápasů, byl v nich ale naprosto dominantní. Filip Hronek dal deset branek, přidal 13 asistencí a svými výkony všechny převyšoval. Jasně ukázal, proč je v současné době nejlepším českým obráncem.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Gernát (Oceláři Třinec)  Pokud by Hronek odehrál celou extraligovou sezonu, patrně by ovládl bodování mezi obránci. Takto této statistice suverénně kraloval sedmadvacetiletý slovenský bek Martin Gernát, jenž má za sebou třetí sezonu v Třinci. Během té nastřílel 13 branek a přidal 28 asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Matěj Stránský (Oceláři Třinec)  Sedmadvacetiletý reprezentační útočník i ve své druhé extraligové sezoně zářil. Oproti předešlému ročníku si ještě polepšil, posbíral 52 kanadských bodů a s 33 brankami byl dokonce nejlepším střelcem základní části. Dovede Oceláře až k titulu?  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Hvězda z NHL, kulomet z Třince i famózní Mueller. Takto vypadá extraligový All-Star tým

Základní část Tipsport extraligy je minulostí. Ovládli ji hokejisté Sparty, k vidění však byly i parádní individuální výkony. Kdo zaujal nejvíc?

Bez názvu.jpg

Extralize v základní části kralovala Sparta, která za sebou zanechala Třinec a Mladou Boleslav. Ještě, než vypukne předkolo play-off, jsme pro vás ale sestavili All-Star tým extraligové základní části. Jak vypadá? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec) 

Petr Kváča Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V extralize se opět objevila celá řada velmi kvalitních brankářů. Kdo jim vládl? Liberecký Petr Kváča, jenž před rokem odešel na sever Čech z Třince. Třiadvacetiletý gólman odchytal 41 zápasů a v průměru inkasoval jen lehce nad dvě branky na utkání. Úspěšností zákroků se dostal na 92,5%. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Mountfield HK) 

Filip Hronek HK Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý bek Detroitu v extralize před návratem do NHL odehrál jen 22 zápasů, byl v nich ale naprosto dominantní. Filip Hronek dal deset branek, přidal 13 asistencí a svými výkony všechny převyšoval. Jasně ukázal, proč je v současné době nejlepším českým obráncem. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Martin Gernát (Oceláři Třinec) 

Martin Gernát Třinec.jpg

Pokud by Hronek odehrál celou extraligovou sezonu, patrně by ovládl bodování mezi obránci. Takto této statistice suverénně kraloval sedmadvacetiletý slovenský bek Martin Gernát, jenž má za sebou třetí sezonu v Třinci. Během té nastřílel 13 branek a přidal 28 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Matěj Stránský (Oceláři Třinec) 

Matěj Stránský Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý reprezentační útočník i ve své druhé extraligové sezoně zářil. Oproti předešlému ročníku si ještě polepšil, posbíral 52 kanadských bodů a s 33 brankami byl dokonce nejlepším střelcem základní části. Dovede Oceláře až k titulu? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michal Řepík (Sparta Praha) 

Michal Řepík SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta ovládla základní část a touží po titulu. Klíčovým hráčem pražské družiny je kapitán a reprezentační útočník Michal Řepík, jenž odehrál parádní základní část. V té nastřílel 26 branek, přidal 27 asistencí a stal se čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Peter Mueller (Kometa Brno) 

Peter Mueler Kometa Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Americký forvard se stal hlavní hvězdou základní části. Dvaatřicetiletý Peter Mueller nasázel 29 branek, k tomu přidal 35 asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem základní části. Kometa sice zaostala za očekáváním, Mueller ale zářil. 

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud