Lukáš Masopust (30 let, Slavia Praha)  Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část následujícího ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru. Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonce, a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského do 106 ligových utkání. Nastřílel v nich 14 branek a k nim přidal 22 asistencí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva miliony eur.
 Adam Karabec (20 let, Sparta Praha)  Záložník Adam Karabec oslavil v červenci teprve dvacáté narozeniny, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom dalším už naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V sezoně 2021/22 odehrál 30 střetnutí, ve kterých dal dva góly a přidal dvě asistence. Když vsítil tu první předloni v červenci do sítě Liberce, bylo to nedlouho poté, co dovršil plnoletosti. Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2025, stál už v prosinci 2020 podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a od té doby jeho cena poskočila výrazně nahoru a nyní činí dva a půl milionu eur. Už teď je v hledáčku mnoha bohatých evropských klubů.
 Ladislav Krejčí (24 let, Sparta Praha)  Čtyřiadvacetiletý Ladislav Krejčí vyměnil v roce 2019 moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za velký talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic. Ve Spartě od šikovného záložníka mnoho očekávali a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné nyní zahájil už pátou sezonu. Ta minulá se mu nesmírně povedla – byl tahounem mužstva za mistrovským titulem a v 19 utkáních nastřílel 13 branek. Naneštěstí pro Spartu je však poměrně náchylný ke zraněním. Smlouvu má podepsanou do roku 2025 a jeho aktuální cena přesahuje 120 milionů korun.
 Patrik Schick (27 let, Bayer Leverkusen)  Ještě před pár lety to vypadalo, že fotbalový osud českého útočníka Patrika Schicka je spojen s Itálií. Jméno si udělal v Sampdorii Janov, odkud za velké peníze přestoupil do AS Řím. Jenže tam se nedokázal - i kvůli zdravotním problémům - prosadit. Jednu sezonu strávil na hostování v Lipsku, kde si vedl nadmíru dobře. Klub měl o jeho služby zájem, ale jednání o přestupu ztroskotalo na požadované ceně, kterou nakonec zaplatil bundesligový konkurent z Leverkusenu. Také během angažmá v Bayeru se sedmadvacetiletý borec nevyhnul zdravotním lapáliím. V předminulém ročníku nastoupil do 27 ligových utkání a nastřílel 24 gólů, v tom minulém se ale (stejně jako celý tým) trápil. Objevil se pouze ve 14 zápasech a na kontě měl pouhé tři branky. Jeho tržní cena klesla podle portálu TransferMarkt od loňského června z 50 milionů eur na pouhou polovinu.
7
Fotogalerie

Hvězda vedle hvězdy. 7 fotbalových klenotů, které má pod palcem agentura Pavla Pasky

Pavel Paska je dlouhodobě považován za nejúspěšnějšího českého fotbalového agenta. Jeho „stájí” International Sport Management prošla řada slavných fotbalistů, kterým vyjednal lukrativní angažmá. Několik velkých hvězd zastupuje i v současnosti.

Pavel Paska v minulosti zastupoval Milana Baroše nebo Tomáše Rosického, kteří si zahráli ve špičkových velkoklubech. Které klenoty má pod sebou jeho agentura nyní, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 8

Adam Hložek (21 let, Bayer Leverkusen)

Adam Hložek-Leverkusen (2).jpg

Adam Hložek je v 21 letech stále teprve na začátku kariéry. V lize debutoval v roce 2019, rychle si získal místo v sestavě a záhy patřil k pilířům sparťanského týmu. Okolo ofenzivně laděného záložníka či útočníka, který dal v lize v dresu Sparty 34 branek ve 105 zápasech, bylo v minulých letech pořádně rušno. Sledoval ho Dortmund a přední kluby z Itálie, nakonec zamířil do Leverkusenu. Momentálně ale nemá jisté místo v základní sestavě a na hřiště naskakuje pouze jako střídající hráč.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Lukáš Masopust (30 let, Slavia Praha)

Lukáš Masopust-Slavia1.jpg

Lukáš Masopust odehrál v roce 2021 dobré mistrovství Evropy a na turnaji patřil docela nečekaně k nejlepším hráčům českého týmu, jenže i u něj si vybrala náročná sezona svou daň. Část následujícího ročníku promarodil a navrch se svezl se slabší podzimní formou sešívaného mančaftu. S postupem času však šly jeho výkony opět nahoru.

Ve Slavii je od ledna roku 2018, kdy přišel z Jablonce, a od té doby nastoupil pod vedením trenéra Trpišovského do 106 ligových utkání. Nastřílel v nich 14 branek a k nim přidal 22 asistencí. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho aktuální cenu na dva miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Adam Karabec (20 let, Sparta Praha)

Adam Karabec2.jpg

Záložník Adam Karabec oslavil v červenci teprve dvacáté narozeniny, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom dalším už naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V sezoně 2021/22 odehrál 30 střetnutí, ve kterých dal dva góly a přidal dvě asistence. Když vsítil tu první předloni v červenci do sítě Liberce, bylo to nedlouho poté, co dovršil plnoletosti.

Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2025, stál už v prosinci 2020 podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a od té doby jeho cena poskočila výrazně nahoru a nyní činí dva a půl milionu eur. Už teď je v hledáčku mnoha bohatých evropských klubů.

O tom, že v něm vězí velký talent, se vědělo už velmi brzy. V anketě o nejlepšího mladého fotbalistu roku se v roce 2019 umístil první mezi mladšími dorostenci, o rok později byl druhý mezi staršími a v roce 2021 tuto kategorii ovládl. Momentálně však výkonnostně poněkud stagnuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ladislav Krejčí (24 let, Sparta Praha)

Ladislav Krejčí II-3.jpg

Čtyřiadvacetiletý Ladislav Krejčí vyměnil v roce 2019 moravskou metropoli za Letnou. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů od 16 až do 21 let je považován za velký talent českého fotbalu. Ligový debut si odbyl už v říjnu roku 2016 právě proti Spartě, o necelé dva roky později zaznamenal první branku v nejvyšší soutěži, když se trefil do sítě Teplic.

Ve Spartě od šikovného záložníka mnoho očekávali a dá se říct, že velké naděje naplňuje. Na Letné nyní zahájil už pátou sezonu. Ta minulá se mu nesmírně povedla – byl tahounem mužstva za mistrovským titulem a v 19 utkáních nastřílel 13 branek. Naneštěstí pro Spartu je však poměrně náchylný ke zraněním. Smlouvu má podepsanou do roku 2025 a jeho aktuální cena přesahuje 120 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Patrik Schick (27 let, Bayer Leverkusen)

Patrik Schick-Leverkusen.jpg

Ještě před pár lety to vypadalo, že fotbalový osud českého útočníka Patrika Schicka je spojen s Itálií. Jméno si udělal v Sampdorii Janov, odkud za velké peníze přestoupil do AS Řím. Jenže tam se nedokázal - i kvůli zdravotním problémům - prosadit. Jednu sezonu strávil na hostování v Lipsku, kde si vedl nadmíru dobře. Klub měl o jeho služby zájem, ale jednání o přestupu ztroskotalo na požadované ceně, kterou nakonec zaplatil bundesligový konkurent z Leverkusenu.

Také během angažmá v Bayeru se sedmadvacetiletý borec nevyhnul zdravotním lapáliím. V předminulém ročníku nastoupil do 27 ligových utkání a nastřílel 24 gólů, v tom minulém se ale (stejně jako celý tým) trápil. Objevil se pouze ve 14 zápasech a na kontě měl pouhé tři branky. Jeho tržní cena klesla podle portálu TransferMarkt od loňského června z 50 milionů eur na pouhou polovinu. Přesto je momentálně druhým nejhodnotnějším českým fotbalistou na trhu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Tomáš Souček (28 let, West Ham United)

Tomáš Souček-West Ham.jpg
 

Z českých fotbalových jmen je v současnosti tím nejskloňovanějším Tomáš Souček. V lednu 2020 odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a od té doby jeho tržní cena vyskočila na více než dvojnásobek. Český reprezentant dosud odehrál v Premier League 127 utkání a nastřílel 20 gólů, k nimž si připsal do statistik šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

David Zima (22 let, FC Turín)

David Zima-Turín.jpg
 

Ještě v roce 2020 o Davidovi Zimovi v Evropě věděl jen málokdo a jeho tržní cenu vyjadřoval portál TransferMarkt cifrou 400 tisíc eur. O dvanáct měsíců později vystřelila hodnota slávistického stopera téměř na dvacetinásobek a blížila se dvěma stům milionům korun. Předloni v srpnu přestoupil za necelých šest milionů eur do italského Turína, kde podepsal smlouvu do roku 2025. V minulé sezoně Serie A nastoupil jen do devíti utkání a pouze čtyřikrát byl v základní sestavě. V aktuálním ročníku odehrál jenom 16 ligových minut.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud