Hvězda NHL i medailista z Vancouveru. 5 očekávaných lídrů olympijského týmu USA

Brandon Maxwell, americký gólman ve službách Mladé Boleslavi, má šanci, že si zachytá na olympijských hrách v Jižní Koreji. V týmu by se mohl sejít i s několika slavnými krajany.

Olympijský turnaj se musí obejít bez hráčů z NHL. Tým Spojených států, který by jinak patřil k favoritům na zlato, tak bude muset hodně improvizovat. I tak ale bude mít ve svých řadách několik hráčů, kteří za sebou mají velmi zajímavou kariéru v NHL. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mark Arcobello

Mark Arcobello.jpg

139 zápasů a 53 (24+29) kanadských bodů. Taková je bilance Marka Arcobella v NHL. V té debutoval v sezoně 2013/14 za Edmonton, ze kterého po dvou letech zamířil do Nashvillu. Ve stejném ročníku prošel ještě Pittsburghem a Arizonou.

V roce 2015 vybojoval s týmem USA bronz na mistrovství světa v Praze a další ročník patřil Torontu. Loni už válel ve švýcarském Bernu a v sezoně posbíral celkově 75 kanadských bodů. Olympijská pozvánka ho nejspíš nemine.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Brian Gionta

Brian Gionta.jpg

Osmatřicetiletý útočník odehrál v NHL více než 1100 zápasů, ještě v uplynulé sezoně byl kapitánem Buffala, aktuálně je ale bez práce a bude bojovat o olympijskou účast. 

Pod pěti kruhy startoval už v Turíně a na turnaji se blýskl čtyřmi brankami. O tři roky dříve zvedl nad hlavu Stanley Cup, který vybojoval s týmem New Jersey. V Devils působil až do sezony 2008/09 a dalších pět let strávil v Montrealu. V základní části NHL posbíral 588 kanadských bodů, dalších 68 jich přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tom Gilbert

Tom Gilbert.jpg

Zkušený bek má na kontě 672 startů a 228 bodů v NHL. V nejslavnější lize světa začínal v barvách Edmontonu, kde se vypracoval až do pozice asistenta kapitána. V průběhu sezony 2011/12 odešel do Minnesoty, pokračoval na Floridě, v Montrealu a ještě loni odehrál 18 zápasů za Los Angeles. Letos čtyřiatřicetiletý bek pokračuje v barvách Norimberku a touží po startu v Jižní Koreji.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ryan Malone

Ryan Malone.jpg

Sedmatřicetiletý forvard byl do NHL draftován v roce 1999 Pittsburghem. V kádru Penguins ale začal nastupovat až v sezoně 2003/04 a ihned posbíral velmi dobrých 43 kanadských bodů. V roce 2010 vybojoval olympijské stříbro ve Vancouveru, kde už hrál jako člen Tampy Bay.

V sezoně 2014/15 nastoupil ještě k pěti duelům za New York Rangers, od té doby se ale na hokejové scéně objevil. S NHL se loučil s bilancí téměř sedmi stovek odehraných duelů a 392 kanadskými body. Vrátil se zase letos, odehrál osm zápasů za Iowu v AHL a dělá vše pro to, aby si zahrál podruhé v kariéře pod pěti kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Mark Stuart

Mark Stuart.jpg

Mark Stuart debutoval v NHL v sezoně 2005/06 a až do ročníku 2010/11 působil v Bostonu. Stanley Cup nad hlavu ale nezvedl, v průběhu sezony totiž vyměnil Bruins za Atlantu a mistrovské oslavy ho minuly. Až do uplynulé sezony patřil Winnipegu, za který loni odehrál 42 duelů. Letos už třiatřicetiletý dvojnásobný účastník mistrovství světa, jenž v NHL odehrál bezmála 700 zápasů, pokračuje v německém Mannheimu, kam ho přivedla vidina startu na olympijských hrách.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud