Hudba budoucnosti? 5 českých týmů, které by teoreticky mohly hrát v KHL

Kontinentální hokejová liga před pár lety expandovala do Finska či do Číny a jistě budou v budoucnosti následovat další destinace. Nás ale více zajímá otázka, zda se někdy vrátí do České republiky.

Projekt pražského Lva skončil fiaskem. Bývalý český účastník KHL a finalista sezony 2013/14 už se do soutěže nevrátí. O přežití bojoval také Slovan Bratislava či další ruské kluby, vedení soutěže ale přesto plánuje další rozšíření do „superhokejových“ zemí. Takovou destinací by teoreticky mohla být i Česká republika.

Pokud by KHL do tuzemska opět zavítala, kde by se mohla hrát? Vzali jsme v potaz několik klíčových faktorů: peníze, stadion, letiště, tradice či divácké zázemí. Vyšlo nám z toho pět klubů, ve kterých by se KHL mohla (teoreticky!!!) představit. Které to jsou, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Třinec

Třinec.jpg

Třinec splňuje všechny požadavky, které moderní evropský hokejový (velko)klub musí mít. Má nádherný stadion, silnou fanouškovskou základnu, tradici, vysoké ambice, ale především peníze. Není žádným tajemstvím, že Oceláři jsou jedním z nejbohatších klubů v zemi a do svých řad lákají špičkové hokejisty. Pokud by se naskytla příležitost, Třinec by se jí možná nebránil.

Pokračování 3 / 6

Sparta Praha

Sparta.jpg

Asi vás nepřekvapí, že se v našem výběru objevuje i Sparta. V Praze už se KHL hrála, dokonce ve stejné hale, ve které hrají i sparťané, a postupně si našla své příznivce. Holešovický klub patří k nejbohatším v zemi, v Evropě má zvuk a tradici. Sparta má každoročně velké ambice a možná by se po patřičné reorganizaci dokázala prosadit i na mezinárodním poli.

Pokračování 4 / 6

Kometa Brno

Kometa.jpg

Zatímco pražský Lev často bojoval s chabými diváckými návštěvami, brněnská Kometa má často vyprodáno. Hokej v Brně táhne a Kometa se v posledních letech řadí mezi nejlepší domácí celky. Jihomoravský klub je dobře finančně zajištěn, takže KHL v Brně se dá docela dobře představit.

Pokračování 5 / 6

Karlovy Vary

Karlovy Vary.jpg

Karlovy Vary se předloni vrátily do extraligy a klub se mezi elitou dokázal udržet. Navázat na veleúspěšnou sezonu 2008/09, kterou celek korunoval premiérovým a zároveň posledním mistrovským titulem, se hned tak asi nepodaří. Ani s diváckou základnou to není příliš růžové. Na druhou stranu, v lázeňském městě žije nemálo Rusů, což by mohlo hrát roli.

Ostatně, karlovarská juniorka už hrála v juniorské MHL, ze soutěže však později odstoupila. K účasti Karlových Varů v KHL by však bylo třeba najít opravdu silného sponzora.

Pokračování 6 / 6

Dynamo Pardubice

Pardubice.jpg

Pardubický hokej neprožívá nejúspěšnější období. „Perníkáři“ však věří, že se jedná o přechodný stav a brzy se zase stanou jedním z nejsilnějších tuzemských oddílů. Lidé ve východočeské metropoli hokej milují a určitě by si našli cestu i na KHL.

Doporučujeme

Články odjinud