Hrůza ve Slovinsku. Bývalý fotbalový reprezentant zabil ženu. Ubil ji k smrti před dětmi

Hrůza ve Slovinsku. Bývalý fotbalový reprezentant zabil ženu. Ubil ji k smrti před dětmi

Někdejší slovinský mládežnický fotbalový reprezentant Robert Pevec surově zbil svou manželku, která na následky ran, jež jí zasadil, zemřela. Policie vzala osmatřicetiletého muže do vazby.

K vraždě došlo v Dravogradu, asi třítisícovém městečku poblíž hranic s Rakouskem, kde před třemi lety ukončil Robert Pevec hráčskou kariéru. Místní policie pachatele zadržela. Těžce zraněnou třiatřicetiletou ženu odvezla záchranka do nemocnice, kde však o den později zemřela.

Pevec byl se zavražděnou ženou v manželském svazku od roku 2019 a mají spolu dvě děti, ale měl soudní zákaz se s rodinou stýkat. Přesto se u bývalé partnerky objevil, začal ji bít a škrtit. Oba synové byli v době zločinu v domě.

Pevec byl před lety členem slovinských mládežnických reprezentací do 17, 20 a 21 let. Kariéru strávil v rodné zemi, kde hrál za Dravograd i v nejvyšší tamní soutěži, a v sousedním Rakousku, kde působil 12 roků ve dvou klubech – Bleiburgu a Rudenu. Jeho místo bylo ve středu zálohy a svého času patřil k největším talentům své generace.

Foto: facebook Robert Pevec

Doporučujeme

Články odjinud