Hrozby pro české juniory. 5 Kanaďanů, kteří by jednou měli zářit v NHL

Dříve to byl Wayne Gretzky, pak Sidney Crosby, teď Connor McDavid. Kanada, která je kolébkou hokeje, produkuje rok co rok kvantum výjimečných hokejistů. Letošní světový šampionát hráčů do dvaceti let je toho důkazem.

Bez názvu.jpg

Výhra nad obhájci světového titulu, pak ale tři porážky v řadě. Čeští junioři se protrápili základní skupinou na mistrovství světa a teď je čeká soupeř nejtěžšího kalibru – domácí Kanada. Ta má v kádru celou plejádu nadaných hokejistů, z nichž by jednou měly vyrůst hvězdy NHL. Následující kapitoly jsou toho důkazem.

Pokračování 2 / 6

Mathew Barzal

Mathew Barzal.jpg

Tři góly, čtyři nahrávky, taková je dosavadní bilance čtvrtého nejproduktivnějšího hráče šampionátu Mathewa Barzala z Kanady. Devatenáctiletý forvard, jenž letos odehrál dva zápasy za New York Islanders, je velmi silný při hře s pukem a pyšní se jak rychlým, tak i přesným zápěstím. Dobře čte hru a vyniká svou komplexností. Na juniorském šampionátu hrál i loni, letos je jeho přínos ale daleko významnější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pierre-Luc Dubois

Pierre-Luc Dubois.jpg

Osmnáctiletý útočník Pierre-Luc Dubois je oporou týmu Cape Breton Screaming Eagles, který hraje soutěž QMJHL. V uplynulé sezoně odehrál dohromady 74 zápasů, v nichž dal 49 branek a přidal 62 asistencí. K parádním číslům má nakročeno i letos a formu má i na juniorském šampionátu, do jehož statistik se zapsal už čtyřmi nahrávkami.

Ne náhodou se stal trojkou posledního draftu, v němž ho ulovil Columbus. Ten si hodně slibuje od jeho komplexnosti, skvělé hry na puku i výborné obranné činnosti, kterou doplňuje výrazné ofenzivní schopnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Julien Gauthier

Julien Gauthier.jpg

Na turnaji dal sice jediný gól a přidal dvě nahrávky, všichni ale ví, že Julien Gauthier může kdykoliv udeřit. Vždyť v minulé sezona útočník Val-d'Or Foreurs hrající QMJHL posbíral 62 kanadských bodů a rok předtím jich měl dokonce 83.

Letos je už na čísle 27 a potvrzuje, že v něm dřímá velmi zajímavý potenciál. Kromě toho Gauthier, jehož draftovala z 21. pozice Carolina, hraje fyzicky velmi náročný hokej, skvěle pracuje s pukem a umí hrát pod tlakem. Čeští hráči se o tom dnes přesvědčí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Thomas Chabot

Thomas Chabot.jpg

Devatenáctiletý Thomas Chabot dal na turnaji dvě branky, přidal tři nahrávky a je druhým nejproduktivnějším bekem šampionátu. Potvrzuje, že patří k nejtalentovanějším obráncům své generace, má skvělé myšlení, vytříbené individuální schopnosti, výborně pracuje s pukem a taky skvěle bruslí.

V draftu 2015 si ho vybrala Ottawa, za kterou letos odehrál svůj první zápas v NHL. Jinak nastupuje v QMJHL za tým Saint John Sea Dogs, v němž je účastník loňského mistrovství světa juniorů oporou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dylan Strome

Dylan Strome.jpg

V kanadském výběru není hráč, od něhož by nehrozilo nebezpečí, na Dylana Stroma je ale třeba dát si obzvlášť velký pozor. Devatenáctiletý forvard a kapitán týmu, který byl trojkou draftu 2015, dal na šampionátu dvě branky, na kontě má i šest nahrávek a je třetím nejproduktivnějším borcem turnaje.

Urostlý útočník má vůdčí schopnosti, prahne po úspěchu a je správným typem lídra jak na ledě, tak v kabině. Připomíná krajana Ryana Getzlafa a má našlápnuto k tomu, aby se jednou stal úspěšný jako on. Letos si odbyl premiéru v NHL a odehrál sedm zápasů za Arizonu. Další by měl brzy přidat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud