Cena Patrika Hrošovského padá dolů. Bývalý klenot plzeňské Viktorky ztrácí po přestupu do Genku na hodnotě

Plzeňská sestava bez Patrika Hrošovského? Ne, to si dlouho nešlo představit. Slovenský záložník byl totiž klíčovým Viktorky. Nic ale netrvá věčně.

Patrik Hrošovský patříval k nejvytíženějším hráčem Fortuna ligy a klíčovým mužům Plzně. Výkony slovenského záložníka šly rok co rok nahoru a neunikly pozornosti zahraničních skautů. Byl v hledáčku klubů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Bylo jasné, že Plzeň svou oporu neudrží věčně.

Slovenský reprezentant přišel do Plzně v roce 2011. Byl na hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě, v prvním týmu Viktorky začal pravidelně nastupovat až v jarní části sezony 2013/14.  Tehdy byla jeho tržní cena zhruba 600 tisíc eur.

VIDEO: Klíčový gól sezony. Podívejte se, jak Kolář rozhodl o plzeňském titulu

VIDEO: Klíčový gól sezony. Podívejte se, jak Kolář rozhodl o plzeňském titulu

Od té doby jeho hodnota prudce rostla. Zatímco ještě v létě roku 2016 činila podle portálu TransferMarkt dva miliony eur, o tři roky později byla víc než třikrát tak vysoká - šest a půl milionu eur. Nakonec odešel loni v létě do belgického Genku za téměř šest milionů eur - v přepočtu tedy stál zhruba 150 milionů korun.

Jenže od té doby už jeho tržní cena padá jen dolů. Letos v březnu ji TransferMarkt vyčíslil na pět milionů eur, o měsíc později byla o další milion nižší a podle poslední říjnové aktualizace je nyní Hrošovského hodnota 3,5 milionu eur. To však moc nekoresponduje s hráčovými výkony. V aktuální sezoně patří totiž k oporám mužstva. Minulý týden v utkání na hřišti Gentu byl u obou gólů svého týmu (jeden dal a na druhý nahrál) a získal ocenění pro hvězdu zápasu. Je docela možné, že za půl roku bude cena osmadvacetiletého borce opět stoupat k výšinám...

Foto: Profimedia.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Top videa

SESTŘIH: Kamerun - Brazílie 1:0. Rozhodl Aboubakar, asistoval ex-hráč Vyškova

Nejčtenější články

FOTO: Kateřina Elhotová a 30 dalších nejhezčích (ex)basketbalistek na světě

FOTO: Kateřina Elhotová a 30 dalších nejhezčích (ex)basketbalistek na světě

Allyson Felix, Leryn Franco, Stephanie Rice, Maria Šararapovová, Anna Kurnikovová, Simona Baumrtová. Co mají tyto ženy společného? Všechno to jsou (nebo byly) profesionální sportovkyně, jsou mimořádně hezké a žádná z nich není basketbalistka. Ale to neznamená, že mezi holkami pod koši nenajdete krasavice.

7.  11.  2022 | |12 N/A
Rudolf Samec
BasketbalŽenyOstatní sportyZábava
Internacionální tým z Ostravy. Podívejte se, kolik stojí všech 9 cizinců, kteří působí v Baníku

Internacionální tým z Ostravy. Podívejte se, kolik stojí všech 9 cizinců, kt…

Cizinci na soupiskách týmů v nejvyšší české fotbalové soutěži už dávno nejsou ničím neobvyklým. V některých klubech jde o skromné „koření“, jinde na zahraniční hráče málem sázejí svou budoucnost.

22.  11.  2022 |
Drahomír Kvasnička
Baník OstravaČeská fotbalová ligaPenízeFotbal
VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

Jsme téměř na konci další tenisové sezony. Kromě spousty úchvatných sportovních zážitků nám nabídla i pořádnou porci ženského půvabu. Na některé hráčky je zkrátka radost se dívat a vůbec nezáleží na tom, jak se jim na kurtu daří.

11.  11.  2022 | |114 N/A
Drahomír Kvasnička
TenisŽenyZábavaVideo

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com