Cena Patrika Hrošovského padá dolů. Bývalý klenot plzeňské Viktorky ztrácí po přestupu do Genku na hodnotě

Plzeňská sestava bez Patrika Hrošovského? Ne, to si dlouho nešlo představit. Slovenský záložník byl totiž klíčovým Viktorky. Nic ale netrvá věčně.
Cena Patrika Hrošovského padá dolů. Bývalý klenot plzeňské Viktorky ztrácí po přestupu do Genku na hodnotě

Patrik Hrošovský patříval k nejvytíženějším hráčem Fortuna ligy a klíčovým mužům Plzně. Výkony slovenského záložníka šly rok co rok nahoru a neunikly pozornosti zahraničních skautů. Byl v hledáčku klubů z Anglie, Německa, Itálie a Španělska. Bylo jasné, že Plzeň svou oporu neudrží věčně.

Slovenský reprezentant přišel do Plzně v roce 2011. Byl na hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě, v prvním týmu Viktorky začal pravidelně nastupovat až v jarní části sezony 2013/14.  Tehdy byla jeho tržní cena zhruba 600 tisíc eur.

VIDEO: Klíčový gól sezony. Podívejte se, jak Kolář rozhodl o plzeňském titulu

VIDEO: Klíčový gól sezony. Podívejte se, jak Kolář rozhodl o plzeňském titulu

Od té doby jeho hodnota prudce rostla. Zatímco ještě v létě roku 2016 činila podle portálu TransferMarkt dva miliony eur, o tři roky později byla víc než třikrát tak vysoká - šest a půl milionu eur. Nakonec odešel loni v létě do belgického Genku za téměř šest milionů eur - v přepočtu tedy stál zhruba 150 milionů korun.

Jenže od té doby už jeho tržní cena padá jen dolů. Letos v březnu ji TransferMarkt vyčíslil na pět milionů eur, o měsíc později byla o další milion nižší a podle poslední říjnové aktualizace je nyní Hrošovského hodnota 3,5 milionu eur. To však moc nekoresponduje s hráčovými výkony. V aktuální sezoně patří totiž k oporám mužstva. Minulý týden v utkání na hřišti Gentu byl u obou gólů svého týmu (jeden dal a na druhý nahrál) a získal ocenění pro hvězdu zápasu. Je docela možné, že za půl roku bude cena osmadvacetiletého borce opět stoupat k výšinám...

Foto: Profimedia.cz

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Top videa

Zlín - Sparta: Minčev se dostal za obranu a prosadil se podruhé, 2:5

Nejčtenější články

Tohle se fakt nepovedlo. 7 nejhorších posil Slavie, které do Edenu přivedl trenér Trpišovský

Tohle se fakt nepovedlo. 7 nejhorších posil Slavie, které do Edenu přivedl t…

Letos tomu budou už čtyři roky, co se Jindřich Trpišovský stal trenérem Slavie. Za tu dobu přivedl do Edenu spoustu nových hráčů, jenže ne vždy se jeho volba ukázala jako správná.

27.  8.  2021 |
Petr Sobol
Slavia PrahaPřestupyFotbal
Nevyšlo to. 9 českých útočníků, kteří odešli do NHL až v pozdějším věku a neprosadili se tam

Nevyšlo to. 9 českých útočníků, kteří odešli do NHL až v pozdějším věku a ne…

Filip Zadina, Filip Chytil či Martin Nečas si odbyli premiéru v NHL ještě před dvacátými narozeninami, jiní čeští útočníci se však do elitní zámořské ligy vydali až ve vyšším hokejovém věku. Někteří na to možná doplatili, protože se nedokázali v tvrdé konkurenci prosadit.

28.  8.  2021 |
Drahomír KvasničkaPetr Sobol
NHLHokej
Messiho bych nechtěl, ani kdyby hrál zadarmo. Kdo prohlásil tuto šílenost?

Messiho bych nechtěl, ani kdyby hrál zadarmo. Kdo prohlásil tuto šílenost?

Pro mnohé je nejlepším fotbalistou všech dob. Lionel Messi, držitel šesti Zlatých míčů, byl vždy velmi žádaným zbožím a neuplynul týden, aby se nespekulovalo o jeho přestupu. Jeden klub však o něj (prý) nestál, ani kdyby hrál zadarmo.

14.  9.  2021 |
Petr Sobol
Lionel MessiFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com