Hromadný exodus na Slovensko. 4 hráči Plzně, kteří se letos v létě přesunuli do Dunajské Stredy

Když se ujal na začátku července tohoto roku vlády ve Viktorii Plzeň trenér Miroslav Koubek, odešla z klubu řada hráčů, jimž vypršely smlouvy. Hned čtyři z nich zamířili do Dunajské Stredy.

Dunajská Streda je klubem, v němž rádi loví fotbalisty z české ligy. V létě zaměřili tamní manažeři pozornost na hráče Viktorie Plzeň, kterým končila na západě Čech smlouva, a hned čtyři získali do svého kádru. O které borce jde a jak se jim v novém působiště vede, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Filip Kaša

Filip Kaša (2).jpg

Stoper Filip Kaša je odchovancem Baníku Ostrava, za který odehrál tři sezony, načež v roce 2016 zamířil na Slovensko a následně pobyl čtyři roky v Žilině. Okořenil si je ziskem mistrovského titulu v ročníku 2016/17. Když mu v létě 2020 skončila smlouva, odešel jako volný hráč do Plzně. Především v premiérové sezoně na západě Čech dostával hodně času na hřišti, v dalším ročníku si však poranil koleno a na jaře toho moc neodehrál, přesto se mohl radovat ze zisku titulu, k němuž přispěl jedním gólem.

V minulém ročníku odehrál jen 13 utkání a v létě zadarmo zamířil do Dunajské Stredy. Slovenskému klubu se upsal do roku 2025. Na podzim odehrál deset utkání, ve kterých viděl dvě žluté a jednu červenou kartu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Aleš Čermák

Aleš Čermák1.jpg

Aleš Čermák odehrál v sezoně 2022/23 v dresu Plzně jen devět utkání než v lednu odešel na hostování do Bohemians. Aktuálně devětadvacetiletý záložník začínal ve Spartě, hostoval v Hradci Králové a Mladé Boleslavi, a v roce 2017 zamířil do Plzně.

Na západě Čech si vybudoval poměrně silnou pozici a na hřišti dokazoval, že v případě jeho angažmá Viktorka neprohloupila. V Plzni si jednoho z nejkreativnějších ligových záložníků pojistili smluvně do roku 2023, ale už dopředu bylo jasné, že se do Štruncových sadů z hostování ve Vršovicích nevrátí. V létě zamířil jako volný hráč do Dunajské Stredy. V podzimní části současné sezony dal ve 12 utkáních dvě branky a na dvě další přihrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Miroslav Káčer

Miroslav Káčer.jpg

V srpnu 2020 si přivedl tehdejší trenér Plzně Adrián Guľa za západ Čech ze slovenské Žiliny záložníka Miroslava Káčera. S Viktorkou podepsal smlouvu do roku 2023, ale jeho první sezona byla pro fanoušky i vedení klubu zklamáním. Stálé místo v základní jedenáctce si nevybojoval.

Po Guľově odvolání a nástupu Michala Bílka na trenérský post se mnoho nezměnilo. V mistrovském ročníku 2021/22 nastoupil do 14 utkání, ale jen pětkrát v základní sestavě. Zaznamenal jeden gól a asistenci. V dalším ročníku byl Káčer na hostování v Dunajské Stredě a jakmile mu v létě skončila na západě Čech smlouva, odešel tam jako volný hráč a podepsal tříletý kontrakt. Na podzim ve staronovém klubu odehrál 17 utkání, dal gól a zaznamenal dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matej Trusa

Matej Trusa.jpg

V sezoně 2021/22 odehrál slovenský útočník Matej Trusa v dresu Plzně pouhých 97 minut v sedmi zápasech a zaznamenal jednu asistenci, přesto i on se malou měrou podílel na zisku mistrovského titulu. Na západ Čech přišel až na začátku února v rozehrané sezoně z Michalovců a podepsal smlouvu do léta roku 2023.

Ročník 2022/23 však už nestrávil ve Štruncových sadech, nýbrž na hostování v Hradci Králové. Tam v 15 utkáních dvakrát skóroval a v létě se jako volný hráč vrátil zpět na Slovensko. V Dunajské Strede se upsal do roku 2026 a zatím se klubu vyplácí. Na podzim odehrál 18 střetnutí, ve kterých dal tři branky a přidal k nim dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud