Hřebíkovy děti. Kam to dotáhli fotbalisté ze stříbrné devatenáctky?

V létě roku 2011 česká fotbalová reprezentace do devatenácti let překvapila celou Evropu. Tým vedený Jaroslavem Hřebíkem zářil na Euru v Rumunsku, odkud si málem dovezl zlaté medaile. V mužstvu se tehdy objevilo několik velkých talentů. Řada z nich se prosadila i ve „velkém“ fotbale.

Klepněte pro větší obrázek

V květnu roku 2011 mladí Češi zvládli těžkou kvalifikační skupinu s Ruskem, Nizozemskem a Izraelem a v červenci už bojovali na Euru v Rumunsku. Hřebíkův tým si přál postoupit do semifinále, nakonec mu ale chybělo jen pět minut ke zlatu.

V úvodním zápase turnaje česká devatenáctka porazila domácí Rumuny 3:1, ve druhém utkání proti Irsku otočila skóre a vyhrála 2:1. Boje ve skupině završili Češi výhrou 1:0 nad Řeky.

V semifinále nastoupili mladíci proti Srbům a v zápase se hodně rychle ujali vedení 3:0. Soupeř sice snížil a utkání zdramatizoval, Češi ale vyhráli 4:2 a postoupili do boje o nejcennější kov.

Ve finále Hřebíkova parta narazila na soupeře nejtěžšího kalibru - na Španěly. Zásluhou Krejčího se Češi dokonce dostali do vedení, Španělé ale pět minut před koncem srovnali a poslali zápas do prodloužení. I v něm začali lépe čeští fotbalisté, jenže na branku Láchy dvěma trefami odpověděl kanonýr Alcácer, který tak vystřelil zlato pro Španěly.

Češi na turnaji zanechali skvělý dojem a sklidili řadu pochval. Řada z členů tehdejšího týmu o sobě dává vědět i v seniorském fotbale. V následujících kapitolách a ve fotogalerii se můžete podívat, kam vedly po turnaji kroky tehdejších českých nadějí.