Hrdina Van Kessel. Útočník Slavie vystřílel historický postup Curacaa

Ve Slavii se trápí, trenér Jaroslav Šilhavý ho dokonce vyřadil ze sestavy, v reprezentačním dresu je ale jako vyměněný. Gino van Kessel, který se v létě stal nejdražší slávistickou posilou v historii, pomohl reprezentaci Curacaa na Gold Cup.

Slavia za něj neváhala zaplatit 35 milionů korun. Van Kessel, který přicházel s vizitkou nejlepšího střelce slovenské ligy, ale v Edenu zatím tápe. V české soutěži zasáhl do sedmi zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. V duelu sedmého kola byl ale stažen už po poločase a od té doby se neukázal na hřišti.

Zato v reprezentaci válí a s Curacaem oslavil historicky první postup na Gold Cup, na který se dosud kvalifikoval výběr USA, Mexika, Kanady a taky Martiniku, který, stejně jako Curacao, postoupil z karibské kvalifikační zóny.

Curacao bylo ve stejné závěrečné skupině jako Portoriko a Antigua a Barbuda, nad kterou Van Kessel a spol. zvítězili 3:0. V tomto zápase skóroval i slávistický útočník.

Proti Portoriku „jeho“ výběr prohrával už 0:2, stihl ale vyrovnat a v prodloužení otočil skóre na konečných 4:2. Curaccao získalo šest bodů, vyhrálo finálovou kvalifikační skupinu a zajistilo si postup.

Van Kessel odehrál v kvalifikaci dohromady deset zápasů. Poprvé skóroval na jaře proti Dominikánské republice, poté se trefil dvakrát do sítě Guyany a v souboji s Panenskými ostrovy si připsal dokonce hattrick. Celkově nastřílel sedm branek a společně se spoluhráčem Felitcianem Zschusschenem byl nejlepším střelcem kvalifikace.