Hráli finále Stanley Cupu, ve Zlaté hokejce propadli. Jak dopadli Kempný a spol.?

Jubilejní 50. ročník Zlaté hokejky zná svého vítěze, kterým se podle očekávání stal David Pastrňák. Do elitní desítky se dostal třeba i Milan Gulaš, zato čeští finalisté Stanley Cupu propadli.

Češi měli v boji o nejslavnější hokejovou trofej světa mezi Washingtonem a Las Vegas tříčlenné zastoupení. Ani jeden z těchto hráčů se ale mezi nejlepší desítku v pořadí Zlaté hokejky nedostal. Jak dopadli Kempný a spol.? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Nosek – 27. místo

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

V předešlých dvou sezonách odehrál dohromady jen 17 zápasů. V létě ho z Detroitu získalo Las Vegas a pětadvacetiletý útočník prožil v týmu nováčka soutěže vydařený ročník. Bývalý forvard Pardubic posbíral v základní části 15 (7+8) kanadských bodů a další čtyři góly a dvě nahrávky přidal v play-off. Dvěma góly rozhodl úvodní finálovou bitvu s Washingtonem, ve Zlaté hokejce ale skončil až na konci třetí desítky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Vrána – 21. místo

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Prosadil se ve stejném draftu jako David Pastrňák, v NHL o sobě dal pořádně vědět až letos. Usadil se v kabině Washingtonu, v základní části odehrál 73 zápasů, dal 13 branek, přidal 14 asistencí a dalších osm (3+5) bodů posbíral v play-off. Gólově načal poslední finálovou bitvu a získal Stanley Cup. V anketě ale skončil až 21.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Michal Kempný – 16. místo

Michal Kempný SC.jpg

Jako noc a den probíhala sezona Michala Kempného, který načal druhý ročník v Chicagu. Nedostával ale tolik prostoru, kolik si představoval a začínal myslet na návrat do Evropy. Pak přišel trejd do Washingtonu a kariéra sedmadvacetiletého obránce se obrátila naruby.

V organizaci Capitals se zařadil mezi čtyři elitní obránce, získal pevné místo a v play-off patřil ke klíčovým hráčům úřadujícího šampiona. Ani to mu ale nepomohlo do elitní desítky Zlaté hokejky.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud