Lazio Řím  Kroky Libora Kozáka vedly v roce 2008 ze Slezska do římského Lazia, se kterým podepsal smlouvu na pět let. Nejprve moc prostoru nedostával, premiéru v základní sestavě si odbyl v zápase proti Juventusu, v němž se loučil s kariérou Pavel Nedvěd. V sezoně 2012/13 se dokonce stal nejlepším střelcem Evropské ligy, v italské soutěži se však tehdy neprosadil ani jednou. Lazio mu moc šancí nedalo, a tak Kozák v roce 2013 odešel do Anglie.

Lazio Řím
Kroky Libora Kozáka vedly v roce 2008 ze Slezska do římského Lazia, se kterým podepsal smlouvu na pět let. Nejprve moc prostoru nedostával, premiéru v základní sestavě si odbyl v zápase proti Juventusu, v němž se loučil s kariérou Pavel Nedvěd. V sezoně 2012/13 se dokonce stal nejlepším střelcem Evropské ligy, v italské soutěži se však tehdy neprosadil ani jednou. Lazio mu moc šancí nedalo, a tak Kozák v roce 2013 odešel do Anglie.

 Brescia Calcio  Ještě předtím, než zamířil do Premier League, si Kozák vyzkoušel druhou nejvyšší italskou ligu - Serii B. V sezoně 2009/10 z Lazia hostoval v Brescii, za kterou odehrál 25 zápasů a vstřelil v nich tři branky. Mužstvo vybojovalo postup mezi italskou elitu, Kozák se však vrátil do Lazia.
 Aston Villa  V Laziu s ním nepočítali, a tak jedinou přijatelnou cestou byl odchod. Libor Kozák se vytouženého přestupu dočkal na poslední možnou chvíli a v září roku 2013 odešel do Aston Villy. Anglická Premier League mu seděla, ve 14 zápasech dal čtyři góly, jenže v lednu 2014 do něho na tréninku ošklivě zajel spoluhráč a český útočník musel na operaci. Právě tehdy začaly jeho vleklé zdravotní problémy. V nejvyšší anglické soutěži nakonec nastoupil k osmnácti zápasům a po čtyřech letech se vrátil do Itálie.
 SSC Bari  Libor Kozák nezamířil z Anglie do nejvyšší italské soutěže, ale stal se posilou druholigového Bari. V klubu odehrál během sezony 2017/18 patnáct zápasů a dvakrát se zapsal mezi střelce. Po roce se však stěhoval znovu.
 AS Livorno  Ročník 2018/19 odstartoval Libor Kozák v Livornu, které rovněž působilo v italské Serii B. Začal v základní sestavě, postupně z ní ale vypadl. Nakonec zvládl devět startů, gólově se však neprosadil a v lednu 2019 posílil Liberec, odkud se pak přesunul na Letnou. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Hrál v Itálii i Anglii, teď je bez práce. Připomeňte si 7 zahraničních klubů, za které nastupoval Libor Kozák

Když se v lednu 2019 objevil útočník Libor Kozák na českých trávnících, stalo se tak po téměř 11 letech od jeho odchodu do zahraničí. Někdejší nejlepší střelec Evropské ligy se vrátil bohatší o zkušenosti ze slavných i méně slavných klubů. Ve vlasti pobyl rok a půl a pak opět zamířil do ciziny.

Patřil k ohromným nadějím českého fotbalu. Měl být útočníkem, který střelecky potáhne fotbalovou reprezentaci. Jenže kariéru Libora Kozáka poznamenaly nepříjemné zdravotní problémy. Po odchodu z Opavy v roce 2008 prošel sedmi zahraničními kluby. Nyní je však bez práce a pravděpodobně ve 34 letech je jeho profesionální kariéra u konce. Kde v cizině hrál, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Lazio Řím

Kozak (2).jpg

Kroky Libora Kozáka vedly v roce 2008 ze Slezska do římského Lazia, se kterým podepsal smlouvu na pět let. Nejprve moc prostoru nedostával, premiéru v základní sestavě si odbyl v zápase proti Juventusu, v němž se loučil s kariérou Pavel Nedvěd.

V sezoně 2012/13 se dokonce stal nejlepším střelcem Evropské ligy, v italské soutěži se však tehdy neprosadil ani jednou. Lazio mu moc šancí nedalo, a tak Kozák v roce 2013 odešel do Anglie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Brescia Calcio

Libor Kozák-Brescia1.jpg

Ještě předtím, než zamířil do Premier League, si Kozák vyzkoušel druhou nejvyšší italskou ligu - Serii B. V sezoně 2009/10 z Lazia hostoval v Brescii, za kterou odehrál 25 zápasů a vstřelil v nich tři branky. Mužstvo vybojovalo postup mezi italskou elitu, Kozák se však vrátil do Lazia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Aston Villa

Aston Villa.jpg

V Laziu s ním nepočítali, a tak jedinou přijatelnou cestou byl odchod. Libor Kozák se vytouženého přestupu dočkal na poslední možnou chvíli a v září roku 2013 odešel do Aston Villy. Anglická Premier League mu seděla, ve 14 zápasech dal čtyři góly, jenže v lednu 2014 do něho na tréninku ošklivě zajel spoluhráč a český útočník musel na operaci.

Právě tehdy začaly jeho vleklé zdravotní problémy. V nejvyšší anglické soutěži nakonec nastoupil k osmnácti zápasům a po čtyřech letech se vrátil do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

SSC Bari

Kozák-Bari.jpeg

Libor Kozák nezamířil z Anglie zpět do nejvyšší italské soutěže, ale stal se posilou druholigového Bari. V klubu odehrál během sezony 2017/18 patnáct zápasů a dvakrát se zapsal mezi střelce. Po roce se však stěhoval znovu.

Pokračování 6 / 8

AS Livorno

Libor Kozák Livorno.jpg

Ročník 2018/19 odstartoval Libor Kozák v Livornu, které rovněž působilo v italské Serii B. Začal v základní sestavě, postupně z ní ale vypadl. Nakonec zvládl devět startů, gólově se však neprosadil a v lednu 2019 posílil Liberec, odkud se pak přesunul na Letnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Puskás AFC

Libor Kozák1.jpg

První sezona ve Spartě se Liborovi Kozákovi vydařila a dal zavzpomínat na nejlepší střelecké časy. Na konci ročníku 2019/20 se dělil s Petarem Musou se 14 trefami o první místo v tabulce střelců. Jenže pak opět přišly zdravotní problémy. V sezoně 2020/21 odehrál jen 13 utkání, ve kterých dal čtyři branky a poté, co mu v létě 2021 vypršela na Letné smlouva, přesunul se do Maďarska, kde rozšířil početnou českou kolonii v klubu Puskás AFC. Nevedl si úplně špatně. V 25 ligových zápasech dal čtyři góly a k nim přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

SS Arezzo

Kozák-ořez.jpg

I když měl v maďarském klubu podepsaný kontrakt až do roku 2023, o rok dříve odešel jako volný hráč do Slovácka. Tam ovšem ale moc nepřesvědčil a opět předčasně ukončil smlouvu, aby se v lednu 2023 přesunul do konkurenčního Zlína. Ševcům sice pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži, ale po skončení sezony zamířil zase do slunné Itálie, tentokrát do třetiligového Arezza, kde si od bývalého kanonýra hodně slibovali. Kozákovo angažmá však skončilo fiaskem. Naskočil pouze do sedmi ligových utkání, z toho jen dvakrát v základní sestavě, a na konto si nepřipsal jediný gól. Na konci ledna se z klubu tiše odporoučel a od té doby je bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud