Hradec myslí na výluku. 3 čeští hokejisté, které chce Mountfield získat z NHL

Výluka v NHL? Možná už v sezoně 2020/21. Pokud tento scénář nastane, tak se extraligoví fanoušci mají na co těšit. O posílení kádru už dokonce uvažují v Hradci Králové.

Bez názvu.jpg

David Pastrňák, Jakub Voráček, David Rittich či Radko Gudas v extralize? Není to nereálné. Bude zajímavé sledovat, kam v případě zámořské výluky zamíří české hvězdy z NHL. Na tři zajímavé posily má spadeno i Hradec Králové. O koho má Mountfield zájem? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Pětadvacetiletý český útočník má formu jako hrom. Tomáš Hertl nejprve vstřelil hattrick proti Pittsburghu a následně i v zápase s Washingtonem. Ukazuje se, že novou smlouvu, kterou od Sharks dostal, si vysloužil právem. Do zámoří vyrazil ze Slavie, v případě výluky by měl ale zakotvit v Hradci Králové.

„Bavíme se naprosto reálně, s Tomášem jsem domluvený. Nelenil jsem a plácl si s ním v předstihu. Tomáš mi dal ruku na to, že když se v NHL nebude hrát, uvidíme ho v dresu Hradce,“ přiznal sportovní ředitel Mountfieldu Jaroslav Bednář, s nímž se Hertl potkal ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Pokud v NHL skutečně nastane výluka, tak by Mountfield rád přivedl i Filipa Hronka. Je to logické, jednadvacetiletý bek se ve městě narodil a hokejově zde vyrůstal. V roce 2016 z Hradce Králové odešel do zámoří, loni startoval na mistrovství světa a letos si buduje pozici v Detroitu. Aktuálně má na kontě 23 zápasů a deset bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Chlapík

Filip Chlapík Ottawa.jpg

Další hráč, o kterého mají v Hradci Králové zájem, je Filip Chlapík. Jednadvacetiletý útočník hrával za mládežnické týmy Liberce a Sparty, odkud v roce 2014 odešel do Kanady. Následně byl draftován Ottawou a v uplynulé sezoně odehrál dvacet zápasů v NHL. Dvakrát startoval na mistrovství světa juniorů, před rokem si odbyl premiéru v seniorské reprezentaci a aktuálně patří k oporám farmářského týmu Senators v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud