Hráči „na obtíž“. 3 hokejisté, kterých by se měl Winnipeg co nejrychleji „zbavit“

Po dvouletém čekání si hráči Winnipegu Jets letos konečně opět zahráli o Stanley Cup. Mužstvo nakonec dokráčelo až do finále Západní konference, v němž podlehlo 1:4 na zápasy ligovému nováčkovi z Las Vegas. Mohlo by to být v příštím ročníku ještě lepší? Jistěže mohlo, ale to by se Tryskáči museli zbavit několika hráčů, kteří „jsou na obtíž“.

slide-Winnipeg.jpg

Klub Winnipeg Jets má pod palcem řadu smluv, bez nichž by se mu dýchalo podstatně lépe. V tuto chvíli se nabízejí tři borci, bez kterých by se Tryskáči mohli v příštím ročníku klidně obejít. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tyler Myers (Kanada)

Tyler Myers.jpg

Post: obránce
Věk: 28 let
Plat v sezoně 2018/19: 3 miliony dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2019

V roce 2010 vyhrál Tyler Myers Calder Trophy, tedy cenu pro nejlepšího nováčka NHL. Následně podepsal sedmiletý kontrakt v Buffalu, který mu zajišťuje příjem 38,5 milionu dolarů. Za ty peníze toho ale dvojnásobný juniorský mistr světa v dresu Sabres moc nepředváděl a jeho trápení vyvrcholilo v únoru roku 2015 trejdem do Winnipegu. Ani tam ale dlouho neukazoval nic mimořádného. Povedla se mu konečně až minulá sezona, v níž posbíral do statistik 36 bodů (6+30).

Dlouhodobá smlouva mu vyprší po nadcházejícím ročníku, v němž bude pobírat už „jen“ tři miliony dolarů, ale do klubové částky pod platovým stropem se mu započítá průměrná roční mzda ve výši 5,5 milionu dolarů. A to je hodně vysoká částka na beka, který často naskakoval na led až ve třetí pětce.

Obrovitý obránce (měří 203 centimetrů a váží 104 kilogramů) si proti sobě poštval hokejové příznivce všech týmů brutální hrou. Několikrát už se musel pakovat z ledu poté, co sejmul protihráče drsným faulem na hlavu. Navzdory bodově vydařené sezoně je to bek, který často chybuje a ztrácí puky a ve Winnipegu by se bez něho určitě obešli. Na jeho místo by mohli naskočit talentovaní mladíci Tucker Poolman či Sami Niku, kteří už naznačili svůj solidní potenciál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Dmitrij Kulikov (Rusko)

Dmitrij Kulikov.jpg

Post: obránce
Věk: 27 let
Plat v sezoně 2018/19: 4,33 milionu dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2020

Ruský zadák Dmitrij Kulikov nejčastěji skáče na hrací plochu v NHL jako člen třetí pětky Winnipegu Jets. Není to vůbec špatný bek. V roce 2009 byl draftován Floridou Panthers už jako 14. hráč v celkovém pořadí, ale nikdy nezazářil tak, jak si to skauti zřejmě představovali.

Přes krátkou anabázi v Buffalu se dostal loni v létě do Winnipegu, kde podepsal tříletý kontrakt. Manažeři Tryskáčů se docela plácli přes ka(p)su, protože mu smluvně zajistili roční plat ve výši 4,33 milionu dolarů, což je na obránce jeho kvalit dost přemrštěná částka. Navíc je Kulikov poměrně náchylný ke zraněním, což z něho - v kombinaci s jeho gáží - dělá velmi těžko směnitelné zboží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Bryan Little (Kanada)

Bryan Little.jpg

Post: útočník
Věk: 30 let
Plat v sezoně 2018/19: 6,5 milionu dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2024

Útočník Bryan Little býval velkou nadějí kanadského hokeje. V roce 2006 se stal v draftu kořistí Atlanty Trashers jako 12. hráč v celkovém pořadí a v klubu, který se v roce 2011 přestěhoval do Winnipegu, je dodnes.

Na třicetiletém borci, který má ve sbírce úspěchů zlato z mistrovství světa juniorů i titul z nižší soutěže AHL, je však znát, jak jdou jeho výkony každým rokem o trochu dolů. A jak se zdá, tento trend už bude jen pokračovat. To není pro klub dobrá zpráva, protože Little má podepsaný kontrakt až do roku 2024. V nadcházející sezoně si vydělá šest a půl milionu dolarů, a to je částka, která je pořádně nadhodnocená. Jenže aby to bylo pro Jets ještě komplikovanější, ve smlouvě je klauzule, která brání jeho výměně do jiného oddílu bez jeho souhlasu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud