Hráči na nové adrese. 6 Čechů z NHL, kteří v létě změnili působiště

Jaromír Jágr už nepokračuje v Calgary, Radim Vrbata ukončil kariéru a k podobnému rozhodnutí možná dospěje i Ondřej Pavelec. Do NHL se však žene vlna nových talentů a někteří další hráči v zámoří změnili své kluby.

NHL je tvrdý byznys. Co platí dnes, nemusí už platit zítra. Žádný hráč si nikdy nemůže být ničím jistý. To v létě poznalo i šest Čechů, kteří si v zámoří našli nový (nebo staronový) domov. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jakub Jeřábek (Edmonton)

Jakub Jeřábek Montreal.jpg

V NHL se chystá na druhou sezonu, přesto už patří třetí organizaci. Loňský ročník začal v Montrealu, odkud zamířil do Washingtonu a nyní se chystá na angažmá v Edmontonu. Okolo dvojnásobného účastníka světového šampionátu, který v loňské sezoně odehrál celkově 38 zápasů, přitom kroužilo více klubů, zájem měly i týmy z KHL, on se ale rozhodl, že podepíše roční kontrakt s Oilers. Ti hledali náhradu za zraněného Slováka Andreje Sekeru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Petr Mrázek (Carolina)

Petr Mrázek Phil 2.jpg

Několik let se snažil o to, aby se stal jedničkou Detroitu. Když už se mu to povedlo, tak o pracně vybudovanou pozici přišel. Loni v Detroitu definitivně vsadili na Jimmyho Howarda a Petr Mrázek zamířil do Philadelphie. Ani tam ale neměli zájem o další spolupráci a ambiciózní český gólman si musel najít nový klub. Nakonec podepsal roční kontrakt s Carolinou, která mu vyplatí 1,5 milionů dolarů. Povede se mu restart kariéry?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Plekanec (Montreal)

Tomáš Plekanec 2.jpg

V případě Tomáše Plekance se ani nedá hovořit o tom, že našel nový domov. On se totiž vrací do prostředí, které důvěrně zná. V Montrealu strávil celou dosavadní zámořskou kariéru a jen v průběhu loňského ročníku zamířil do Toronta, se kterým si zahrál play-off. Po sezoně měl více nabídek, chtělo ho například Chicago, on se ale rozhodl pro návrat domů. S Montrealem podepsal roční smlouvu na 2,25 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Roman Polák (Dallas)

Roman Polák Toronto 2.jpg

Před rokem nebyl v dobré pozici. Roman Polák byl zraněný a jeho další kariéra byla v ohrožení. Zkušený a důrazný bek však zabojoval a získal místo v Torontu. Po sezoně ale Polák kanadskou organizaci opustil a po čtyřech letech se odhodlal ke změně. Jeho novou adresou je Dallas, se kterým podepsal roční kontrakt. Dříve hrával také za St. Louis a San Jose.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Vladimír Sobotka (Buffalo)

Vladimír Sobotka St. Louis 2.jpg

Patřil do kádru jednoho z nejambicióznějších týmu NHL. Jenže v St. Louis toužili po Ryanovi O'Reillym z Buffala, za kterého obětovali tři útočníky. K Sabres se přestěhoval i Vladimír Sobotka, který v NHL oblékal ještě dres Bostonu. Tři roky strávil taky v ruském Omsku, ze kterého se loni vrátil a znovu si zahrál za Blues. V uplynulé sezoně posbíral 31 kanadských bodů, teď se pokusí předat své zkušenosti mladému týmu Sabres.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Andrej Šustr (Anaheim)

Andrej Šustr 2.jpg

Zdálo se, že budoucnost Andreje Šustra je spojena s Tampu Bay. Jenže v uplynulém ročníku odehrál jen 44 zápasů a v Lightning, u kterých strávil šest let, s ním přestali počítat. Sedmadvacetiletému bekovi navíc skončila smlouva, bez práce ale dlouho nezůstal a podepsal roční kontrakt s Anaheimem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud