Dyjan Azevedo  Jeho jméno je mezi českými fanoušky už dobře známé. Záložník Dyjan Carlos De Azevedo totiž působí na tuzemských trávnících od začátku roku 2014, kdy zamířil do Baníku Ostrava ze slovenského Bardejova. Ještě předtím si zahrál v Moldavě a svou evropskou kariéru odstartoval v Honvédu Budapešť. S ostravským klubem prožil dobré i zlé časy. Po dvou a půl sezonách zažil hořkost sestupu do druhé ligy, ale hned o rok později se s týmem dokázal vrátit zpátky do nejvyšší soutěže. Dosud odehrál 97 ligových zápasů a nastřílel devět branek. Profimedia.cz
 Daniel Holzer  Ligovou premiéru si odbyl už v sezoně 2012/13. V ročníku, během něhož Baník sestoupil, zasáhl do 27 zápasů a dal tři branky, pádu do nižší soutěže ale nezabránil. Druhou ligu však nehrál, Daniel Holzer totiž odešel do Sparty. Jenže na Letné se moc neprosadil. V ročníku 2017/18 hostoval ve Zlíně a teď už je druhým rokem zpátky v Ostravě. Profimedia.cz
 Robert Hrubý  Jeden z klíčových hráčů současného týmu přišel do Baníku na hostování v průběhu sezony 2015/16 ze Slavie, na jaře dal čtyři góly, přidal čtyři asistence, sestupu ale nezabránil. Další sezonu načal v Teplicích, v zimě ale přestoupil do Baníku a týmu pomohl zpátky k postupu mezi elitu. V Ostravě má smlouvu do konce sezony 2021/22. Profimedia.cz
 Ondřej Šašinka  Mladičký Ondřej Šašinka si v sezoně 2015/16 odbyl prvoligový debut. V dresu Baníku odehrál šest utkání. V průběhu dalších let putoval z hostování na hostování. Zahrál si v Senici a ve Zlatých Moravcích na Slovensku, a podzimní část aktuálního ročníku strávil ve Slovácku. Od ledna už ale opět obléká dres Baníku. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Hořké vzpomínky. Tito 4 hráči ze současného kádru Baníku zažili pád do druhé ligy

Po 24 odehraných kolech aktuální sezony, kterou přerušila epidemie koronaviru, drží ostravský Baník čtvrté místo v tabulce a jen dva body ztrácí na třetí Jablonec. Jaká proměna oproti sezoně 2015/16, kdy Ostrava sestoupila z ligy! Bylo u toho tenkrát i pár hráčů současného kádru.

slide-Ostrava.jpg

Milan Baroš odešel před sezonou 2015/16 do Mladé Boleslavi a nebyl tedy součástí kádru Baníku, který spadl do druhé ligy. Teď je však zpět v Ostravě, kde velmi pravděpodobně skončí jeho kariéra. V současném týmu jsou i čtyři hráči, kteří byli u sestupu před čtyřmi lety. Jejich jména najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 5

Dyjan Azevedo

Dyjan Carlos De Azevedo.jpg

Jeho jméno je mezi českými fanoušky už dobře známé. Záložník Dyjan Carlos De Azevedo totiž působí na tuzemských trávnících od začátku roku 2014, kdy zamířil do Baníku Ostrava ze slovenského Bardejova. Ještě předtím si zahrál v Moldavě a svou evropskou kariéru odstartoval v Honvédu Budapešť.

S ostravským klubem prožil dobré i zlé časy. Po dvou a půl sezonách zažil hořkost sestupu do druhé ligy, ale hned o rok později se s týmem dokázal vrátit zpátky do nejvyšší soutěže. Dosud odehrál 97 ligových zápasů a nastřílel devět branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Daniel Holzer

Daniel Holzer Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Ligovou premiéru si odbyl už v sezoně 2012/13. V ročníku, během něhož Baník sestoupil, zasáhl do 27 zápasů a dal tři branky, pádu do nižší soutěže ale nezabránil. Druhou ligu však nehrál, Daniel Holzer totiž odešel do Sparty. Jenže na Letné se moc neprosadil. V ročníku 2017/18 hostoval ve Zlíně a teď už je druhým rokem zpátky v Ostravě.

Foto:  Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Robert Hrubý

Robert Hrubý Baník.jpg

Jeden z klíčových hráčů současného týmu přišel do Baníku na hostování v průběhu sezony 2015/16 ze Slavie, na jaře dal čtyři góly, přidal čtyři asistence, sestupu ale nezabránil. Další sezonu načal v Teplicích, v zimě ale přestoupil do Baníku a týmu pomohl zpátky k postupu mezi elitu. V Ostravě má smlouvu do konce sezony 2021/22.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Ondřej Šašinka

Ondřej Šašinka.jpg

Mladičký Ondřej Šašinka si v sezoně 2015/16 odbyl prvoligový debut. V dresu Baníku odehrál šest utkání. V průběhu dalších let putoval z hostování na hostování. Zahrál si v Senici a ve Zlatých Moravcích na Slovensku, a podzimní část aktuálního ročníku strávil ve Slovácku. Od ledna už ale opět obléká dres Baníku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud