Holešova cena letí nahoru. Podívejte se, kolik stojí česká hvězda fotbalového EURA

Tomáš Holeš má za sebou báječnou sezonu. Ve Slavii se „přeškolil” na defenzivního záložníka a stal se nepostradatelným článkem sešívané družiny. Zářil taky v Evropské lize a blýskl se i na EURU.

Jsou tomu dva roky, co se Tomáš Holeš stal posilou Slavie. Do Edenu původně přicházel jako alternativa za Vladimíra Coufala, po roce se ale přesunul z pravého kraje obrany do středu zálohy. 

Ve Fortuna lize odehrál v uplynulém ročníku 24 zápasů, ve kterých dal šest branek. Blýskl se také trefou do sítě Arsenalu a po zásluze se dostal i na EURO. Úvodní zápas proti Skotsku začal mezi náhradníky, pak ale nahradil Alexe Krále a zabydlel se v základní sestavě. 

Parádní zápas osmadvacetiletý Holeš odehrál v osmifinále proti Nizozemcům. Nejen, že ze hry vyřadil hvězdy Oranjes, ale sám dal úvodní gól zápasu a poté připravil pojišťovací trefu pro Patrika Schicka. 

Po šampionátu okolo něj údajně začal kroužil Anderlecht, Holeš ale zůstává v Edenu. A případní zájemci si za něj budou muset také pořádně připlatit. Zatímco ještě na konci května u něj renomovaný portál transfermarkt.de uváděl cenovku čtyři miliony eur, teď je už o tři miliony eur dražší. Jeho cena se tak blíží k 200 milionům korun. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud