Hodně žádaný Brazilec. Podívejte se, které ligové kluby chtějí Eduarda Santose

Karviná sestoupila z Fortuna ligy a její kádr projde výraznou proměnou. Nezůstane v něm ani Eduardo Santos.

Čtyřiadvacetiletý brazilský obránce debutoval v české lize v sezoně 2019/20, kdy si připsal prvních devět startů za Karvinou. Ve slezském celku brzy vyzrál v oporu a nyní se stal hodně žádaným ligovým fotbalistou. Které kluby okolo něj krouží? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Viktoria Plzeň 

Eduardo Plzeň 22 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim hrál ještě za Karvinou, která po sezoně spadla. To už jej ale tolik nemuselo trápit, během jara totiž Eduardo Santos úspěšně hostoval v Plzni, s níž vyválčil domácí titul. Ve Viktorce se rychle zabydlel v sestavě a podával velmi dobré výkony - jak na postu stopera, tak i na kraji obrany. Na západě Čech by si pochopitelně přáli, aby u nich Santos pokračoval, ovšem třicet milionů korun, které za něj v Karviné žádají, je v tuto chvíli pro Plzeň moc. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Baník Ostrava 

Eduardo Karviná Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Situaci okolo Santose sledují také v Baníku, který do příští sezony povede nový kouč Pavel Vrba. Brazilský bek je na seznamu jeho vytipovaných posil údajně hodně vysoko, ovšem stejně jako v případě Plzně může být problém vysoké odstupné. Ostravané navíc dotahují příchod stopera Ladislava Takácse ze Slavie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Slavia Praha 

Eduardo Plzeň 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do hry o Eduarda se podle zákulisních informací vložila i Slavia, která bude otázku stoperů řešit. Davida Hovorku totiž v posledních letech provázejí zdravotní problémy, Ondřej Kúdela asi odejde a duo Aiham Ousou – Taras Kačaraba v některých zápasech nepůsobilo tak pevně. Že by tedy v Edenu vsadili na Eduarda Santose? Ten by mohl zaskočit i na pravém kraji obrany, kde ve Slavii vládl Alexander Bah. Ten je totiž na odchodu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Sparta Praha 

Eduardo Karviná 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednou z možností, i když v současné době asi nejméně pravděpodobnou, je, že Santos odejde do Sparty. Na Letnou ale míří jak posila na stopera (Jaroslav Zelený), tak na pravý kraj obrany (Jan Mejdr). Okolo brazilského beka však údajně krouží také kluby ze zahraničí. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud