Hodina a půl. Hokejisté Lva i fotbalisté Sparty přišli o naději ve stejném čase

Jedni bojovali v Rusku, druzí v Anglii. Zatímco hokejisté Lva hráli o srovnání série play-off v Moskvě, fotbalisté Sparty se bili v Londýně o postup do osmifinále Evropské ligy. Oba pražské celky měly ve čtvrtek vítězství na dosah.
Alexander a Igor Radulovovi slaví s Jakovem Rylovem gól v síti Lva. Pražané prohráli oba úvodní zápasy play-off na ledě CSKA Moskva shodně 2:3 po prodloužení. (Foto: Profimedia.cz)

Obrovská smůla. Jinak snad ani čtvrteční večer pro pražské fanoušky nazvat nejde. Nejprve hokejisté Lva sahali po srovnání úvodní série play-off Kontinentální hokejové ligy na ledě slavného moskevského CSKA, pak se fotbalová Sparta málem postarala o senzaci na půdě Evropské ligy.

Naděje obou pražských celků trvaly hodinu a půl. Pak shodně zhasly, pokaždé hodně smolně.

Lev sice ještě není venku ze hry, po dvou prohrách v prodloužení na ledě CSKA ale prohrává sérii 0:2 na zápasy. Sparta se po konečné remíze v Chelsea po statečném výkonu loučí s pohárovou Evropou. Přitom chybělo jen málo a všechno mohlo být jinak.

Maratónský zápas ukončil smolný vlastenec

Pražský Lev není v sérii s CSKA Moskva favoritem, slavného ruského soupeře už ale dvakrát pořádně potrápil. Domácí se ale pokaždé radovali z výhry 3:2 až po prodloužení.

5 hvězd v sestavě CSKA Moskva. Poradí si Lev v play-off s hokejovými esy?

Zvlášť smolný byl druhý zápas, ve kterém Lev ještě dvě minuty před třetí sirénou vedl. Jenže pak udeřil obránce Rylov, který rozhodl minulé prodloužení, a poslal bitvu do další fáze zápasu.

Lvi v prodloužení dřeli, měli šance zápas rozhodnout, jenže v 90. minutě, až ve druhém prodloužení, smolně inkasovali. Druhé nejdelší prodloužení v historii KHL rozhodla rána Grigorenka, kterou za Pöpperleho nešťastně tečoval pražský obránce Němec.

Kadlec mohl rozhodnout, pak udeřil Hazard

Fotbalová Sparta málem dokázala zázrak. Krásná akce Kadlece a bezchybná střela Lafaty poslala pražský tým do vedení na Stamford Bridge a Sparta, především díky skvěle chytajícím Vaclíkovi, dlouho držela s favoritem krok.

Sparta a elitní anglický klub? Letnou dodnes děsí Van Nistrelrooy a Arsenal

Chelsea sice měla šance, jenže ani hosté nehráli pasivně. V nastaveném čase se do velké šance dostal Kadlec, který mohl rozhodnout. Branka na 2:0 by téměř jistě poslala Spartu přes Chelsea dál.

Jenže domácí tlak Pražanů ustáli, šli do útoku a po skvostné akci Hazarda udeřili. Běžela 92. minuta a sen Sparty se rozplynul.