Hložka lákají do Bundesligy. 4 německé velkokluby, do kterých by mohl zamířit

Následující dny budou na přestupovém trhu hodně zajímavé. Den co den se totiž bude spekulovat o tom, kam by mohl odejít Adam Hložek.

Devatenáctiletý Hložek v pohárovém finále proti Slovácku odehrál pravděpodobně poslední zápas za Spartu. Kam povedou jeho další kroky? Jendou z možností je německá Bundesliga, kde o něj usilují hned čtyři slavné kluby. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Bayern Mnichov 

Adam Hložek Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Tak to by byla pecka. Bayern je jasnou německou jedničkou, pravidelně patří taky k favoritům Ligy mistrů. Bavorský klub ale nejspíš opustí Robert Lewandowski, jenž má namířeno do Barcelony, a celek z Mnichova za něj bude muset najít náhradu. Už nějakou dobu se šušká o tom, že Bayern chce Adama Hložka. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Borussia Dortmund 

Adam Hložek ČR.jpg

Dříve za Dortmund hrávali Patrik Berger, Jan Koller a Tomáš Rosický. Pak dlouho nic, i když čas od času se psalo o tom, že Borussia by některého z českých fotbalistů ráda přivedla. Teď je slavný německý klub údajně ve hře o Hložka, okolo něhož krouží už déle. V Dortmundu by mohl nahradit Erlinga Haalanda, jenž míří do Manchesteru City. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

RB Lipsko 

Adam Hložek Sparta 21.jpg

Bayern a Dortmund, to jsou ohromně silné značky. Už několik let je za nimi ale v závěsu Lipsko, které už dlouhou dobu skvěle pracuje s mladými hráči. I proto má vedení klubu kroužit taky okolo Hložka. Pro toho by mohlo být působení v Lipsku ideální mezistanicí k přestupu do některého z ještě slavnějších celků. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Bayer 04 Leverkusen 

profimedia-0684828098.jpg

Dres Leverkusenu obléká Patrik Schick, jenž dal v letošních 27 zápasech čtyřiadvacet branek. Fanoušci národního týmu byli zvědaví, jak si bude v reprezentaci rozumět s Adamem Hložkem, ti dva toho ale spolu dosud moc nenahráli. Klidně by se ale mohli sejít na klubové úrovni, tedy pokud Schick nezamíří po parádní sezoně ještě někam dál. Leverkusen má totiž údajně velký zájem taky o Hložka.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud