Adam Gabriel – 19 let  Syn bývalého českého reprezentanta Petra Gabriela prošel sparťanskými mládežnickými kategoriemi, na svůj ligový debut ale ještě čeká. Devatenáctiletý bek měl sbírat zkušenosti ve sparťanské rezervě, jenže ta teď své zápasy nehraje.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 František Kotek – 22 let  Současnou brankářskou jedničkou Sparty je Florin Nita. Mezi náhradníky vysedává Milan Heča a na hostování v Polsku je Dominik Holec. Dalším gólmanem do party je dvaadvacetiletý František Kotek, ten však zatím na svou šanci musí čekat.  Foto: YouTube.com
 Ladislav Krejčí mladší - 21 let  Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant přišel do Sparty v létě roku 2019 z Brna. Na Letné se rychle zabydlel a patří k oporám týmu trenéra Vrby. Letos z pozice defenzivního záložníka nastřílel už pět branek. Ve Spartě na něm budou do budoucna stavět.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Martin Vitík - 18 let  Sparta v posledních letech řeší problémy se stopery. Zdá se ale, že už možná našla řešení - Martina Vitíka. Teprve osmnáctiletý střední bek si na podzim zahrál v Evropské lize proti AC Milán a poté nakoukl i do Fortuna ligy. Aktuálně má pevné místo ve středu sparťanské obrany a svými výkony si řekl o místo v týmu reprezentační jednadvacítky.  Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
6
Fotogalerie

Hložek zatím čeká, další už se dočkali. 5 mladíků Sparty, kteří podepsali nové smlouvy

Sparta aktuálně řeší budoucnost Adama Hložka, který by na Letné mohl podepsat novou smlouvu. Své kontrakty už navíc prodloužili i další mladíci.

Bez názvu1.jpg

Ve Spartě působí několik zkušených reprezentantů. Na Letné ale moc dobře ví, že musí pracovat i s mladými hráči. I proto vedení klubu podepsalo smlouvy s pěti mladíky, kteří toho ve Spartě mohou ještě hodně dokázat. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Adam Gabriel – 19 let 

Adam Gabriel Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Syn bývalého českého reprezentanta Petra Gabriela prošel sparťanskými mládežnickými kategoriemi, na svůj ligový debut ale ještě čeká. Devatenáctiletý bek měl sbírat zkušenosti ve sparťanské rezervě, jenže ta teď své zápasy nehraje. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

František Kotek – 22 let 

František Kotek.jpg

Současnou brankářskou jedničkou Sparty je Florin Nita. Mezi náhradníky vysedává Milan Heča a na hostování v Polsku je Dominik Holec. Dalším gólmanem do party je dvaadvacetiletý František Kotek, ten však zatím na svou šanci musí čekat. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí mladší - 21 let 

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant přišel do Sparty v létě roku 2019 z Brna. Na Letné se rychle zabydlel a patří k oporám týmu trenéra Vrby. Letos z pozice defenzivního záložníka nastřílel už pět branek. Ve Spartě na něm budou do budoucna stavět. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Vitík - 18 let 

Martin Vitík 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Sparta v posledních letech řeší problémy se stopery. Zdá se ale, že už možná našla řešení - Martina Vitíka. Teprve osmnáctiletý střední bek si na podzim zahrál v Evropské lize proti AC Milán a poté nakoukl i do Fortuna ligy. Aktuálně má pevné místo ve středu sparťanské obrany a svými výkony si řekl o místo v týmu reprezentační jednadvacítky. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Wiesner – 23 let 

Tomáš Wiesner 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Svou ligovou kariéru odstartoval v sezoně 2017/18 v Liberci. V dalším ročníku odehrál pět zápasů za Spartu, na další šanci v rudém týmu ale musel čekat. Dal mu ji až Pavel Vrba, který letos v lize postavil pravého beka čtyřikrát do základní sestavy.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud