Dávid Hancko – 16 zápasů, 3 góly 
 Matěj Pulkrab – 12 zápasů, 4 góly 
 Adam Hložek - 16 zápasů, 4 góly 
 Jakub Pešek - 14 zápasů, 6 gólů 
5
Fotogalerie

Hložek letos nezáří. Toto je 5 nejlepších střelců Sparty v aktuálním ligovém ročníku

Nejlepším střelcem aktuálního ročníku Fortuna národní ligy je Jean-David Beauguel z Plzně, jehož stíhá Jan Kuchta ze Slavie. Ale jak jsou na tom hráči Sparty?

Plzeňský Beauguel má na kontě už deset zásahů, Kuchta ze Slavie se zatím trefil devětkrát. Střeleckou formu mají taky Fortune Bassey (8 branek), Ondřej Lingr nebo Václav Jurečka, kteří se prosadili sedmkrát. A jak si zatím vedou střelci Sparty? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Martin Minčev - 10 zápasů, 3 góly 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bulharský reprezentant, který loni přišel do Sparty za více než padesát milionů korun, konečně ukázal, co v něm je. Dostal důvěru od trenéra Pavla Vrby, dal tři branky a prodral se do základní sestavy. Zdálo se, že se dostává do velmi dobré formy, na další ligový gól však dvacetiletý útočník čeká už od poloviny října. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dávid Hancko – 16 zápasů, 3 góly 

Dávid Hancko Sparta 21.jpg

Třikrát se letos trefil i Dávid Hancko. Slovenský reprezentant sice nastupuje v obraně, hodně šikovně si však počíná i ve vápně soupeřů. Třiadvacetiletý bek se letos trefil v duelech s Českými Budějovicemi, Baníkem a Teplicemi. Na kontě má i dvě nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Pulkrab – 12 zápasů, 4 góly 

Matěj Pulkrab 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do sezony vstupoval s tím, že tento ročník může být ve Spartě klidně jeho poslední. Čtyřiadvacetiletý útočník se však nahlas hlásí o další šanci. Matěj Pulkrab sice chodí do hry jako střídající žolík, tato role mu ale náramně sedí. V posledních čtyřech duelech dal čtyři góly, prosadil se v zápasech s Teplicemi, Libercem i Karvinou a svému týmu pomohl k důležitým bodům. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Adam Hložek - 16 zápasů, 4 góly 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loňskou sezonu končil parádně, Brnu nasázel čtyři góly, v lize jich dal celkem 15 a společně s Janem Kuchtou získal korunu pro krále střelců. Taky letos podává dobré výkony, čekalo se od něj ale ještě víc. Devatenáctiletý Adam Hložek má na kontě sice sedm nahrávek, v kolonce vstřelených branek mu ale svítí pouze čtyřka. Na ligový gól čeká téměř měsíc a půl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Pešek - 14 zápasů, 6 gólů 

Jakub Pešek Sparta Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Ne každý nákup se Spartě povede. Ovšem sázka na Jakuba Peška, který v létě dorazil z Liberce, byla trefou do černého. Osmadvacetiletý reprezentant má formu jako hrom a pyšní se skvělými čísly. Na kontě má šest vstřelených branek, pět asistencí a je druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud