Hledají se lídři zadních řad. 5 stoperů, kteří by mohli okysličit českou reprezentaci

Hledají se lídři zadních řad. 5 stoperů, kteří by mohli okysličit českou reprezentaci

Hledají se lídři zadních řad. 5 stoperů, kteří by mohli okysličit českou reprezentaci

Dlouholetý lídr zadních reprezentačních řad Tomáš Sivok se v národním týmu nejspíš už neobjeví. Jeho nástupců je několik, šanci dostávají Marek Suchý či Jakub Brabec, ale adeptů, kteří by si zasloužili reprezentační pozvánku do středu obrany, je více.

Z Marka Suchého je reprezentační kapitán. Jakub Brabec má silné postavení v Genku a hodně prostoru dostal i od kouče Karla Jarolíma. Více už se otrkal také Tomáš Kalas. Na svou šanci však číhají i další stopeři, kteří by národnímu týmu mohli pomoct. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Plzeňská Viktorka suverénně vládne české lize. A západočeské obraně zase vládne Tomáš Hájek, který letos nevynechal ani jednu minutu. Pětadvacetiletý stoper, jenž přišel v zimě ze Zlína, zastoupil Romana Hubníka a stal se z něj spolehlivý dirigent plzeňské obrany. Do reprezentace se zatím nedostal, šance pro něj ale určitě přijde.

Foto: Dominik Bakeš / CNC /  Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Hovorka

David Hovorka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

David Hovorka se v zimě vrátil z Liberce do Sparty, přišel však zraněný a čekala ho ještě dlouhá rekonvalescence. Zdálo se, že v nabité konkurenci nezíská místo v sestavě, jakmile se ale objevil poprvé v základu, ihned dostal pozvánku do reprezentace.

Čtyřiadvacetiletý stoper je rázem jedním ze základních pilířů letenské družiny, má pevné místo mezi Stramaccioniho vyvolenými a odvádí velmi dobré výkony. V národním týmu nyní chybí, šanci ale ještě určitě dostane.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Jugas

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zdálo se, že má namířeno do Sparty, Jakub Jugas ale nakonec v létě přestoupil do konkurenční Slavie. Měl před sebou obtížný úkol – nahradit Michaela Lüftnera a vytvořit novou dvojici se Simonem Delim.

Pětadvacetiletý rodák z Otrokovic to zvládl na jedničku, dostal se do výborné formy a patří k nejlepším hráčům mistrovského celku. Letos zatím nevynechal ani jednu minutu a obrana, kterou společně s Delim řídí, inkasovala jen dvakrát. Co na to Jarolím? Zatím nic.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michael Lüftner

Michael Lüftner Kodaň.jpg

Ještě před rokem kopal za Teplice, v zimě ale přestoupil do Slavie, ze základní sestavy vyšoupl kapitána Jiřího Bílka a oslavil mistrovský titul. Ještě předtím si plácl s Kodaní a letos hraje pravidelně dánskou ligu. Bývalá opora reprezentační jednadvacítky se dostala i na Jarolímův seznam a jednou by se z něj mohl stát lídr zadních řad české družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Stefan Simič

Stefan Simič ČR.jpg

Okolo dvaadvacetiletého obránce bylo v létě pořádně rušno. Stefan Šimič, který odehrál velmi dobré EURO jednadvacítek, byl jednou nohou ve Slavii, jenže nakonec prodloužil smlouvu s AC Milán a odešel na hostování do italského Crotone. Moc prostoru ale zatím nedostal a odehrál jen sedm minut. Ukrývá se v něm však velmi zajímavý potenciál, který dříve či později ukáže i v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud