Hledá se nový kanonýr. 9 útočníků, kteří mohou táhnout českou reprezentaci

Hlavní problém české hokejové reprezentace? Střílení branek. Odhalil to zářijový Světový pohár i letošní mistrovství světa. Když jde do tuhého, tak se český tým nemá na koho spolehnout. Góly v sítích soupeřů mu chybí jako sůl.

202320463.jpg

Mistrovství světa 2014, Češi bojují v semifinále s Finskem, gólově se ale ani jednou neprosadí a prohrají 0:3. Stejná situace nastane i v boji o bronz a střelecké nemohoucnost pokračuje také na domácím šampionátu. Češi nenajdou recept v semifinále na obranu Kanady ani v souboji o třetí místo s výběrem USA. Znovu vyjdou gólově naprázdno, stejně jako v letošním čtvrtfinále s Ruskem. To už není náhoda, je třeba bít na poplach a najít reprezentačního střelce. Jména devíti adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Na posledních dvou mistrovstvích světa chyběl, kvůli zranění přišel o Světový pohár i minulé olympijské hry, přesto už stihl odehrát tři světové šampionáty a v reprezentaci nastoupil ke 40 duelům. Zatím se trefil pětkrát, to číslo by ale mělo ještě růst. Třiadvacetiletý Tomáš Hertl se vypracoval v klíčového hráče San Jose, s nímž si loni zahrál o Stanley Cup. Stejnou roli by měl zastávat i v národním týmu, ale musí být fit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR.jpg

Stát se dvakrát v řadě nejlepším střelcem extraligy? To není náhoda. Dominiku Kubalíkovi se to povedlo, nastřílel 25, respektive 29 branek a příští sezonu bude hrát KHL za Ufu. V reprezentaci to ale zatím není ono. Během dvou let odehrál 18 duelů a připsal si jedinou branku. Působení v Rusku by mu mohlo pomoct, stále je mu teprve 21 let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Ondřej Palát

Ondřej Palát.jpg

V reprezentaci je téměř neodzkoušený, na olympiádě v Soči měl minium prostoru, na Světovém poháru se příliš nepředvedl, v zámoří a především v Tampě Bay ale moc dobře ví, co je Ondřej Palát zač. V posledních čtyřech sezonách se vždy dostal nad hranici 15 vstřelených branek, tradičně se mu daří i v play-off a nyní jedná o nové smlouvě. I proto odmítl přijet na šampionát, reprezentace by ale jeho branky potřebovala jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

David Pastrňák

David Pastrňák ČR.jpg

Pravda, letošní šampionát mu nevyšel podle představ, přesto na turnaji posbíral sedm bodů za jednu branku a šest asistencí. Stále je mu teprve dvacet let a to nejlepší má před sebou, nicméně už letos byl s 34 góly nejlepším českým střelcem a jedním z předních kanonýrů celé NHL. On je tím, kdo může český hokej zase pozvednout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Lukáš Radil

Lukáš Radil.jpg

Šestadvacetiletý útočník moskevského Spartaku dorazil na šampionát v parádní formě. V turnajích Euro Hockey Tour dal šest branek, přidal osm asistencí a měl patřit k hlavním zbraním Jandačovy družiny.

Trefil se sice v duelu s Kanadou, pak ale začal uvadat a skončil jen mezi náhradníky. Nad Lukášem Radilem by se ale neměla lámat hůl, v příští sezoně bude zase o něco zkušenější a třeba si střeleckou formu přenese i do rozhodujících bitev sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Dominik Simon

Dominik Simon Pittsburgh.jpg

Dvaadvacetiletý útočník byl překvapivým členem týmu na domácím světovém šampionátu, po kterém zamířil do Pittsburghu. Během dvou let však odehrál za Penguins jen pět duelů a zkušenosti tak sbírá zatím na farmě. Tam se mu daří, loni dal 26 branek, letos se trefil patnáctkrát a ukazuje, že v něm dřímá hodně zajímavý potenciál. Potvrdí to v budoucnu i v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Jakub Voráček

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Kapitán českého týmu, buldok, který vyčnívá nad ostatními. Robustní forvard dal v uplynulé sezoně 22 branek a bylo to už počtvrté během posledních pěti let, co v NHL pokořil hranici dvaceti vstřelených gólů.

Za reprezentaci odehrál parádní domácí šampionát, na Světovém poháru i v Paříži se ale pokaždé trefil jen jednou. Jeho touha a vůle však českému týmu ještě pomohou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Jakub Vrána

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Jakub Vrána se letos konečně dočkal a odbyl si premiéru v NHL. Za Washington odehrál 21 zápasů, v nichž dal tři branky a přidal stejný počet asistencí.

Produktivní byl i na farmě v Hershey, za které se trefil devatenáctkrát. Jednadvacetiletý útočník dříve patřil k ofenzivním tahounům mládežnických reprezentací, stane se ním jednou i na nejvyšší úrovni?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Pavel Zacha

Pavel Zacha NJ.jpg

Dvacetiletý útočník byl považován za největší klenot českého hokeje. Nyní má za sebou premiérovou sezonu v New Jersey, během níž dal osm branek a přidal 16 asistencí. Solidní debut, všichni ale věří, že jeho bodový přínos bude rok co rok výraznější. A do budoucna na něj spoléhá i reprezentace. V mládežnických kategoriích vynikal, na debut mezi seniory ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud