Vojtěch Budík (21 let, Škoda Plzeň).  Jednadvacetiletý bek prošel draftem 2016, bývalý mládežnický reprezentant se ale do kádru Buffala neprosadil. Před loňskou sezonu proto opustil zámoří a vrátil se do mateřských Pardubic. Během premiérové extraligové sezony si celkově připsal jen sedm bodů, v zámoří byl ale hodně produktivní. Prokáže to i po svém příchodu do Plzně? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jan Košťálek (23 let, Sparta Praha).  V zámoří se marně snažil prosadit také Jan Košťálek, jehož v roce 2013 draftoval Winnipeg. Ale dále, než do AHL, se nedostal, a tak se loni vrátil do Sparty. V minulém extraligovém ročníku posbíral dohromady 17 bodů, novou sezonu však odstartoval dvěma góly a jednou nahrávkou do plzeňské sítě. Ve Spartě si od třiadvacetiletého beka hodně slibují. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Filip Pyrochta (23 let, Kometa Brno).  Rok v zámoří mu stačil. Třiadvacetiletý Filip Pyrochta se nedokázal prosadit do kádru Nashvillu a nastupoval maximálně v AHL. Vrátil se tak do extraligy, ovšem ne do Liberce, odkud se dostal až do reprezentace, ale do brněnské Komety. Té by měl třiadvacetiletý obránce hodně pomoct. Foto: Profimedia.cz
 Jan Ščotka (23 let, Verva Litvínov).  Třiadvacet let má také Jan Ščotka. Vsetínský rodák s extraligou začínal v Pardubicích, loni ale odehrál první sezonu za Litvínov a nevedl si vůbec zle – dal sedm branek, přidal jedenáct asistencí a dalších šest bodů v play-out. Na jakou metu se dostane letos? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Hledá se nový Hronek. Pět mladých extraligových beků, kteří mohou jít v jeho stopách

Pamatuje na výkony Filipa Hronka na letošním světovém šampionátu? Český hokej potřebuje takové obránce jako sůl, bohužel jich ale moc není. V extralize se však pár zajímavých beků najde.

Filip Hronek MS 2019.jpg

Loňská extraligová sezona náramně vyšla Petru Zámorskému, který posbíral 38 kanadských bodů. Kdo se letos vydá v jeho stopách? Zaměřili jsme se na pět mladých obránců, kteří nejsou starší než 24 let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vojtěch Budík (21 let, Škoda Plzeň)

Vojtěch Budík Plzeň Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý bek prošel draftem 2016, bývalý mládežnický reprezentant se ale do kádru Buffala neprosadil. Před loňskou sezonu proto opustil zámoří a vrátil se do mateřských Pardubic. Během premiérové extraligové sezony si celkově připsal jen sedm bodů, v zámoří byl ale hodně produktivní. Prokáže to i po svém příchodu do Plzně?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Košťálek (23 let, Sparta Praha)

Jan Košťálek Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V zámoří se marně snažil prosadit také Jan Košťálek, jehož v roce 2013 draftoval Winnipeg. Ale dále, než do AHL, se nedostal, a tak se loni vrátil do Sparty. V minulém extraligovém ročníku posbíral dohromady 17 bodů, novou sezonu však odstartoval dvěma góly a jednou nahrávkou do plzeňské sítě. Ve Spartě si od třiadvacetiletého beka hodně slibují.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Pyrochta (23 let, Kometa Brno)

Filip Pyrochta ČR.jpg

Rok v zámoří mu stačil. Třiadvacetiletý Filip Pyrochta se nedokázal prosadit do kádru Nashvillu a nastupoval maximálně v AHL. Vrátil se tak do extraligy, ovšem ne do Liberce, odkud se dostal až do reprezentace, ale do brněnské Komety. Té by měl třiadvacetiletý obránce hodně pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Ščotka (23 let, Verva Litvínov)

Jan Ščotka Janus Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacet let má také Jan Ščotka. Vsetínský rodák s extraligou začínal v Pardubicích, loni ale odehrál první sezonu za Litvínov a nevedl si vůbec zle – dal sedm branek, přidal jedenáct asistencí a dalších šest bodů v play-out. Na jakou metu se dostane letos?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Štencel (24 let, Kometa Brno)

Jan Štencel Kometa.jpg

V extralize debutoval v sezoně 2012/13 ve Vítkovicích, teď je před ním ale už čtvrtá sezona v Kometě. V uplynulém ročníku odehrál také osm zápasů za reprezentaci a v brněnském týmu by měl patřit k lídrům. Loni posbíral 22 (6+16) bodů a stanovil si vlastní maximum. Překoná ho letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud