Hledá se náhrada za Novotného aneb 4 adepti na kapitána reprezentace

Když nový kouč Miloš Říha oznámil svou první nominaci, objevil se v ní i Jiří Novotný. Zkušený útočník se měl stát kapitánem národního týmu, kvůli zranění ale na sraz nedorazí.

Mistr světa z roku 2010 se na návrat do reprezentace těšil. Už dříve byl kapitánem národního týmu a tuto úlohu měl nyní převzít znovu. Říha za něj ale bude muset najít náhradu. Komu svěří kapitánské céčko? Jména nejvážnějších adeptů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michal Jordán

Michal Jordán kapitán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Obránce se zkušenostmi z NHL se za poslední roky vypracoval do role jednoho z lídrů reprezentace. Na dubnovém turnaji Carlson Hockey Games vedl tým poprvé jako kapitán a nakonec s ním došel až k celkovému vítězství. Hrál na čtyřech světových šampionátech, byl na Světovém poháru i olympijských hrách, pro Říhu by osmadvacetiletý bek mohl být ideální volbou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jan Kolář

Jan Kolář ČR2.jpg

Jordánův spoluhráč z Chabarovsku. Jan Kolář je v posledních letech stabilním členem národního týmu, na olympiádě byl dokonce asistentem kapitána Erata. V jednatřiceti letech patří k nejzkušenějším hráčům Říhova výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal OH.jpg

Vážným aspirantem na kapitánské céčko je i Jakub Nakládal. Také on má toho v reprezentaci hodně za sebou. Stejně jako Jordán má zkušenosti z NHL, hrál na olympiádě i Světovém poháru. Na posledním mistrovství světa se sice nepředstavil, předtím však startoval na řadě světových šampionátů a v reprezentaci už byl i kapitánem. Ukáže na něj Říha znovu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Poté, co se odhlásil Novotný, se kapitánem reprezentace stane zřejmě někdo z obránců. Role lídra kabiny však může připadnout i na jiného útočníka Michala Řepíka, který startoval na třech světových šampionátech v řadě a k nejlepším českým hráčům patřil i na olympiádě.

V uplynulém ročníku odehrál v reprezentaci 25 zápasů, ve kterých posbíral 15 kanadských bodů. Je mu 29 let a zkušenosti má na rozdávání. Co na to Říha?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud